Červen 2017

Nela Lisková

29. června 2017 v 19:16 | Zodiak

Nela Lisková: Je to politický proces! Vyjádření k soudnímu procesu s vládou ČR, která podporuje a financuje fašismus v Donbassu a terorismus v Evropě...!

- Nela Lisková - Článek od - Nela Lisková -

Předpověď počasí

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Kurzovní lístek

Videogalerie

Ni Lampedusa, ni Bruxelles, être Européen !

Líbí se Vám článek?

Dne 28.6.2017 proběhlo na základě intervence ministerstva zahraničních věcí a ministra Zaorálka soudní líčení u Krajského soudu v Ostravě o Likvidaci Zastupitelského centra Doněcké lidové republiky.

Toto Zastupitelské centrum vzniklo v ČR jako první v Evropě. V současné době jsou již další Zastupitelská centra v Itálii, Řecku, Finsku, Francii a připravuje se otevření v Německu.
V žádné z těchto zemí EU nemají tyto spolky problémy, pouze vláda ČR, která financuje a podporuje fašistický režim Porošenka a kyjevskou juntu, se od jeho vzniku vyjádřila, že učiní vše, aby bylo Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky zlikvidováno.
Smyslem a hlavní činností centra, řádně zapsaného spolku, je podpora samostatnosti DLR, pomoc občanům DLR na území ČR a Donbassu, informovat obě země o životě a dění, koordinovat vzájemně projekty v oblasti kultury a informační sféře.
Soudkyně smetla absolutně všechny argumenty, proč by měl být spolek Zastupitelské centrum i nadále zachován. Tímto soud porušil Ústavu listinu základním práv a svobod článek 17:
1. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny
2. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
3. Cenzura je nepřípustná
Dále Ústava listina práv a svobod zaručuje
- Právo k vlastnímu přesvědčení
- Právo se sdružovat
- Právo k přístupu k informacím
Veškeré tyto argumenty soud nezajímal. V jakém státě tedy žijeme, že ústavní práva platí jen pro vyvolené?
Osobně jsem požádala soud, aby vyzval ministerstvo zahraničních věcí, zejména pana Zaorálka a písemně mi zodpověděli tyto velmi podstatné dotazy:
1. Kdo dovolil naši vládě, aby nás využila jako rukojmí ve válečném konfliktu na východě Ukrajiny a bez toho, aniž by se občanů ČR zeptala, financuje z našich daní v řádech stovek milionů válečný konflikt na východě Ukrajiny a terorismus v Evropě, kdy již cca miliardu poslali tureckému prezidentu Erdoganovi.
2. Proč vadí vládě ČR řádně zapsaný spolek, který pomáhá lidem v Donbassu postiženým válkou, kterou financuje a podporuje naše vláda ?
Oba tyto dotazy odmítla soudkyně zapsat a vzít, jako argument a důkaz.
Další postup bude moje odvolání k Nejvyššímu soudu v Olomouci.
V tomto případě je zcela evidentní, že je naše vláda pod tlakem Kyjeva, potažmo americké administrativy, která stejně, jako v řadě jiných zemí po celém světě, válečný konflikt na východě Ukrajiny vyvolala, financuje a podporuje.
Děkuji všem občanům ČR, Doněcka a Luhanska, kteří mě přišli k soudu osobně podpořit a všem, kteří mě v mé činnosti podporují.

Nela Lisková

- Nela Lisková -
- Nela Lisková -
Žije v Ostravě, profese Obchodní ředitelka, krátce působila v ČSSD, v komunálních volbách v roce 2014 kandidovala na primátorku Ostravy a starostku Ostravy -Jihu, aktivně se účastní politického života.

Humlovy kecy

26. června 2017 v 15:42 | Zodiak

Humlova poslední rána: Vyklopil úplně všechno o Sobotkovi, Babišovi i Zemanovi. Po volbách totiž končí

26. 6. 2017 12:40
ROZHOVOR "Včera prohlašujeme, že Andrej Babiš nemůže být ministr financí, a teď by mohl být na podzim premiérem a mohli bychom ho respektovat," vyjadřuje se ironicky poslanec za ČSSD Stanislav Huml. Prý z toho málem dostal osypky a jedná se o takový kolotoč, že netuší, proč by lidé měli volit ČSSD. To už rovnou mohou volit ANO, tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Posteskl si také, že dlouhou dobu musel poslouchat argumenty pravice o Babišově střetu zájmů; a přitom věděl, že mají pravdu. Voliči se podle něj však stejně nechají nakrmit koblihami. Huml již nebude na kandidátce socdem.
Humlova poslední rána: Vyklopil úplně všechno o Sobotkovi, Babišovi i Zemanovi. Po volbách totiž končí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Stanislav Huml
Jak znovu probudit ČSSD a vrátit důvěru v ní voličům?
To je těžká otázka. Chce to asi úplný restart, protože mám pocit, že ČSSD se v posledních několika měsících točí v kruhu. Docela upřímně jsem čekal, že se něco změní na sjezdu a věci, co se v poslední době vyhodnocují jako problém, si strana uvědomí v březnu, kdy byl ještě čas. Vadilo mi, že se v roce 2013 snažili odvolat Sobotku, ale to měli řešit před volbami, nikoliv po volbách. Letos v březnu byla právě ta doba před volbami a oni si v roce 2017 zvolí lídra, který je stahoval dolů a dolů a dolů. Tvrdím, že Sobotka je slušný a pracovitý člověk, trochu nemá charisma, neumí oslovit jasnými a srozumitelnými větami a voličům neumí prodat ani vlastní práci, což je opravdu problém.
Hnutí ANO a Andrej Babiš se do mnoha změn vložilo a bránilo jim, ale když se změny odhlasovaly, prohlásil, že to je jeho zásluha, on na to uvolnil peníze. Celá práce týmu tím spadla pod stůl a někdo jiný slízl smetanu, to je chyba lídra ČSSD.
O jaké změny se jednalo?

Anketa

Doporučujete ČSSD, aby podpořila v prezidentských volbách Zemana?
86%
14%
hlasovalo: 4399 lidí

Byla toho v průběhu let spousta, ať už sociální věci, zvýšení důchodů, problém kolem zdravotních sester… Spousta, nešlo jen o jednu věc.
Kdo tedy za současný stav sociální demokracie může? Padá to na Sobotkovu hlavu?
To není vina jednoho člověka. Mně přijde, že tento kolektiv lidí nemá sebereflexi. Už po podzimních krajských volbách, které dopadly, jak dopadly, se měli zamyslet a říci pozor, uděláme krok jinam a pokusíme se vygenerovat a postrčit lidi, aby měli odvahu kandidovat. Jediný, kdo kandidoval, byl Tejc, který přednesl proslov, co neměl chybu. Na sjezdu ČSSD ale nedostal hlasy, aby byl místopředsedou, tím se vše zabilo, zabetonovalo. Bylo domluvené, že chlapci nikoho mezi sebe nepustí.
Za co byste Bohuslava Sobotku pochválil?
Já mám pocit, že za výsledek této vlády, protože ji opravdu udržel, byl schopen komunikovat s Babišem a ostatníma a z informací, které mám, vím, že to určitě nebylo lehké. Jeho zásluhou se koalice nerozsypala, takže tato vláda jako jedna z mála vydrží čtyři roky.
Já jsem byla na brněnském sjezdu ČSSD, kde Sobotka obhájil svoji pozici lídra a nezněl, jako by se mínil předsednictví před volbami vzdát. Co se od té doby podle vás změnilo?
Evidentně se změnilo to, že z hrůzného výsledku voleb do kraje se v preferencích dostali ještě níž a může se stát, že výsledek v podzimních volbách bude osm procent a ve Sněmovně zůstane polovina poslanců současného stavu. Nastane bratrovražedný boj o každé místo na kandidátce, aby se na ně nedostali lidé, kteří by mohli ohrozit krajské funkcionáře. Průběžně dochází k vyhodnocení a domnívám se, že odhad kolem osmi procent je reálný. Prohráli jsme v kraji volby s ANO v roce 2013 a v roce 2016 pád pokračuje. Pokračuje sestupný trend a nemůže tomu být jinak ani v letošním roce.

SLEDUJTE VIDEO Jiří Paroubek o Sobotkovi, Zemanovi a situaci v ČSSD


Lubomír Zaorálek jako volební lídr ČSSD tvrdí, že strana stále může vyhrát volby. Vy tedy nevěříte v možné vítězství?
Ani minutu tomu nevěřím. Na druhou stranu bude v pozici vyjednavače a bude se hrát o post vicepremiéra. Udělaly se mi osypky, když jsem zaznamenal, že spolupráce s Babišem by Zaorálkovi nevadila. Včera prohlašujeme, že nemůže být ministr financí, a teď by mohl být premiérem a mohli bychom ho respektovat. To je takový kolotoč, že netuším, proč by lidé měli volit ČSSD. To už rovnou mohou volit ANO.
Andrej Babiš je ve střetu zájmů od začátku, ale ČSSD to roky v koalici tolerovala. Najednou ministra financí odvolala právě z těchto důvodů. Co se změnilo natolik, že najednou spolupráci odmítli?
Nevědělo se o korunových dluhopisech, Čapím hnízdě… Věděli jsme, že je bohatý člověk, ale neznali jsme jeho minulost. Už tehdy jsem informoval Sobotku, co o Babišovi vím, a varoval jsem ho, aby si dali pozor. Zklamalo mne, že po Čapím hnízdě nebyli schopni reagovat. To byl ten moment, kdy jsme to měli udělat. Macronovi odešli věrní lidé, protože byli v podezření, a my loženou a prokázanou falešnou hru s Čapím hnízdem, což je podvod jako vrata od stodoly, necháme a ponecháme si i ministra financí. Všude jinde v západní kultuře na rozumné úrovni by už dávno musel odejít.
Druhý level jsou korunové dluhopisy, kde se problémy násobí a kde začala být velká nechuť finanční správy, aby vše prošetřila, byť byla vyzývána. Nedovedete si představit, co se dělo na finančním výboru. Co bylo celou dobu nejhorší, že jsem musel poslouchat pravici, ať už Kalouska, či Fialu, a musel jsem si v duchu říkat: Sakra, vždyť mají ti chlapi pravdu, když kritizují střet zájmů.
Proč tedy po Čapím hnízdu nedošlo k odvolání Babiše? Když tvrdíte, že to byla ta pravá chvíle…
Myslíte si, že kdyby tehdy Sobotka přišel za prezidentem Zemanem, že odvolává ministra financí, že by mu vyhověl?
Ne.
Tak vidíte, sama jste si odpověděla. Až po té, co ho k tomu dotlačili zvláštními kroky, kdy už byla situace nemyslitelná a nemohl nic jiného dělat, tak k tomu došlo. Došlo by k tomu samému, co se stalo Klausovi, když chtěl odvolat Dobeše. Opět, co je potřeba si uvědomit, je v jaké pozici se nacházel Sobotka celou dobu. Chování prezidenta vůči premiérovi se odkopalo až při demisi, když ji chtěl podat za celou vládu.

Psali jsme:


Jak zpětně vnímáte rozhodnutí ČSSD vládnout s Andrejem Babišem? Co to přineslo dobrého a co naopak špatného?
Trvám na tom, že nebylo jiné cesty a vyhnutí. Pozice, do které se ČSSD dostala, vznikla i díky tomu, že tu byl puč deseti lidí v předsednictvu. Chovanec byl v Lánech a tam se v podstatě nic nestalo. Zůstává otázkou, co se dělo potom, když patnáctičlenné předsednictvo chtělo odvolávat Sobotku jako předsedu strany. Komické je, že pro Sobotkův konec hlasoval i Zaorálek i dnes jmenovaný Chovanec. To jsou vztahy, které v politice existují a jsou ve všech stranách.
Obáváte se, že se Češi nechají při volbách nakrmit koblihami, i když "nejsou zdravé tak jako pomeranče", jak řekl Zaorálek?
Ano. Nechají. A jsem přesvědčen, že ANO půjde nahoru.
Kde se bere ta obliba Andreje Babiše?
Používá jednoduché věty, vyjádření, má charisma, to přiznejme. Babiš je člověk, který umí oslovit jednoduchostí, stručností a srozumitelností spoustu lidí a oni mu prostě věří, protože je bohatý a nepotřebuje krást. Kdyby však byl lidumil, nebyl by miliardářem. On je skutečně produkt minulé doby, protože když se podíváte v devadesátých letech na jeho historii, jak přišel k Agrofertu, až po chování v poslední době jako podnikatele v Čechách, je to jasné. Přibylo poškozených řezníků, zemědělců, jeden podnikatel spáchal sebevraždu. Babiš je predátor a lidé si myslí, že je lidumil. On své charisma umí prodat stejně jako jednoduché myšlenky. Říká, co chtějí voliči slyšet. Před dvěma lety jsem viděl jeho titulky, že by do fabrik potřeboval spoustu lidí i z řad uprchlíků. Když se situace otočila, tak najednou uprchlíky ne. Jde o jeden z příkladů důležitých témat, kdy otočil o sto osmdesát stupňů.
Ale zrovna ČSSD patří mezi strany, které svoji rétoriku ohledně migrace dost změnily. Proč?
Já jsem názor neměnil ani náhodou. Od začátku vím, že pomáhat lidem v nouzi je třeba, ale není možné bez kontroly přijímat obrovské množství lidí, u nichž nebudeme schopni prověřit, o koho se jedná. Mají v zemi válku a dostávají se do Evropy pod rouškou uprchlíků, takže jde v první řadě o bezpečnost. Druhá věc je množství. Nejsme schopni zvládnou miliony lidí, už se z toho skládá Švédsko, Německo, a přitom se stále snaží prosazovat kvóty. Přesto, že vědí o problémech v Itálii, Rakousku a dalších zemích. Když my přicházíme z východní do západní Evropy, ve finále jim údajně bereme práci. Kolik let byl omezený pracovní trh, a najednou přijdou do Evropy dva miliony lidí. Nakonec jim budeme muset vyplácet dávky, a pokud tak neučiníme, začnou krást, loupit, vraždit. Takže jim ty dávky raději dáte, a tak to nakonec nejvíce odnese původní obyvatelstvo, které na přistěhovalce musí pracovat. Jsme ve stejné pozici jako indiáni. Když přišli běloši, byli přátelští, ale nakonec jediné, co běloši udělali, bylo okradení a zabití.
Mluví se o tiché spolupráci Zeman-Babiš. Co si o tom myslíte?
Jsem si jistý, že tato spolupráce funguje od té demise-nedemise, od té doby je to evidentní. Hrad, respektive Zeman se do Babiše zamiloval. Prezident má spoustu přátel, kteří mu říkají, co je to za člověka, a přesto mu věří.
Četla jsem v rozhovoru s vámi, že je třeba se živnostníky jednat o rovném vybírání daní. Jak byste si nová pravidla pro živnostníky představoval?
To se nepovedlo Mládkovi, který otevřel tohle téma po bývalém ministrovi průmyslu a obchodu, a teď se to nepovedlo ani nejvyššímu představiteli Senátu. Živnostníci mají tvrdý chleba, a když zjistíte, že živnostník nebude mít žádný důchod, je to tragédie. Nevýhodou zůstává, že zaměstnanci platí z výplat více. Je pravda, že živnostníkům se za posledních deset let změnila pravidla. Pomáhám s daněmi své ženě, která je živnostník. Dříve bylo možné si platby na sociální a zdravotní odpočítat od daňového základu, dnes ani náhodou. Je to připraveno špatně a ještě z toho platí daně. Potichu ztrpčovali život živnostníkům už soudruzi z ODS. A stále je to málo? Mělo by dojít k vyrovnání, aby živnostníci měli stejný nárok na důchod jako zaměstnanci. Snížil bych také odvody pro zaměstnance.

Toho Sobotku nám byl čert dlužen

22. června 2017 v 18:22 | Zodiak

Drtivé zúčtování s Bohuslavem Sobotkou. Toto všechno v čele vlády napáchal proti českým zájmům

19. 6. 2017 19:56
Vojenský a bezpečnostní analytik Martin Koller se ve svém pravidelném zamyšlení pro ParlamentníListy.cz tentokrát věnoval možná pro některé neočekávanému tématu odchodu Bohuslava Sobotky z čela ČSSD. Při detailnějším pohledu je ale téma ČSSD pro národní bezpečnost velmi důležité. Jak dokládá Martin Koller, pod Sobotkovým vedením se strana spíše než obhájcem zájmů svých voličů stala sluhou nadnárodních institucí, Bruselu a Berlína. Dodejme, že Koller sám byl dlouholetým členem ČSSD.
Drtivé zúčtování s Bohuslavem Sobotkou. Toto všechno v čele vlády napáchal proti českým zájmům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Koller
Reprezentanti přátel z ČSSD rozjeli opravdu velkolepé volební divadlo, hotový alegorický vůz. Především byl odstraněn občany a vlastenci stále méně oblíbený předseda partaje Sobotka. Ovšem i jeho odchod nepostrádal komický podtext. Evidentně nejneschopnější a voliči nejméně oblíbený vrcholný politik ČSSD odešel nikoli pod palbou oprávněné kritiky spolustraníků, ale za hlubokých úklon a potlesku partajní nomenklaturní věrchušky. Už to je dokladem důvěryhodnosti vedení ČSSD. No, nelze se divit, přátelé toho o sobě vzájemně vědí mnoho a takový podraz, jaký spáchali kdysi na předsedovi Zemanovi, se nevyplácí. Sobotka si navíc za svůj silný čin vysloužil pochvalu od přítele Bělobrádka z KDU-ČSL.
Vždyť za něj a jeho kolegy udělal špinavou práci a napadl koaličního partnera Babiše v boji o moc. Zároveň napomohl jeho odstranění z vlády a nahrazení ministrem Pilným, jehož názory hnutí ANO moc popularity nezískávají. A o to přece jde. Sobotka ostatně zůstává premiérem se všemi prebendami až do konce úřadování současné vlády, takže se toho vlastně moc nemění, s výjimkou rostoucího volebního humbuku ze strany ČSSD.

Anketa

Vadí vám, že ČT nasazuje v létě starší české seriály?
hlasovalo: 5333 lidí

Zajímavý a možno říci ilustrativní je především přístup současné dvojice socialistických vůdců Zaorálka a Chovance, ale i mnohých jiných. Snaží se představit Sobotku jako hlavního viníka problémů ČSSD, ale zároveň zcela nevinného, pozitivního, možno říci přímo okouzlujícího klaďase. Za všechno může on, zatímco celé vedení ČSSD se na ničem nepodílelo, nic nevědělo a nic nedělalo. Jeden by si myslel, že se vrátili z dlouholeté galaktické expedice a začínají zachraňovat, co se dá.
Připomínají mi film Planeta opic, kde se nic netušící kosmonauti vracejí na Zemi. Oni se snad stali ministry, náměstky a partajními funkcionáři bez vědomí či podpopry Sobotky a jeho poradců? Oni nepodlézají cizím zájmům a necpou peníze protinárodním politickým multikulturním neziskovkám? Oni nevědí o zvacích dopisech směřujících z Úřadu vlády do muslimských zemí? Oni nekašlali celé roky na svoje řadové členy a voliče? Oni se nepaktovali s KDU-ČSL, a nepomohli tím prosadit neslavné církevní restituce? Samé skvělé vzory počestnosti.
Zábavná je jejich hrůza z možnosti návratu Jiřího Paroubka do ČSSD. Ten sice nedosahoval velikosti Miloše Zemana, ale současné vedení zdaleka nedosahuje vůdcovských schopností Jiřího Paroubka. Průměrní drží pospolu proti schopným. A to je recept na kariéru v současné ČSSD. Ovšem průměrní by měli mít průměrné ambice, a nikoli možnost řídit stát.
Zaorálek: Jsme připraveni se podílet na přijímání migrantů
Jeden příklad z vlastní zkušenosti z doby členství v ČSSD. V základní organizaci na Praze čtyři byl jeden přítel. Pracoval jako řadový člen aktivně od počátků zakládání nové ČSSD po roce 1989. S různými pozdějšími partajními šéfy obcházel hospody a přesvědčoval lidi. Když před několika lety přišel o práci, jeden by čekal, že mu pomohou. Ani náhodou. Nakonec musel prodat byt v Praze a odstěhovat se na chatu do lesa, kde nemá ani internet. Přitom partajní bafuňáři překypují placenými funkcemi.
Stačí připomenout Haška s jeho 29 placenými funkcemi za 3,5 milionu měsíčně. A předpokládám, že mnozí další na tom nejsou o mnoho hůře. Jen zatím nejsou plukovníky u hasičů jako Hašek. Ten pravděpodobně vede obden útok do plamenů, pročež takovou šarži dostal. A nelze přehlédnout, že funkcionáři ve vedení ČSSD, a to až do okresních a obvodních pozic, si zajistili celé rodiny ve státní a obecní správě, jí podřízených firmách, na školách a dalších pracovištích. Jen na svoji členskou základnu a voliče jaksi pozapomněli. Nelze se divit, že jim odcházejí i staří členové, kteří začínali před čtvrtstoletím. Už mají plné zuby toho, že ČSSD, a nejen ČSSD, si za 27 let udělala z naší země svoji firmu. Ale jako svoji firmu ji evidentně neřídí. To bychom na tom nebyli tak zle, zadlužená kolonie ve středu Evropy.
V současnosti připomínají svoje úspěchy. Jsou opravdu nepřehlédnutelné. Urážlivé zvýšení důchodů. Spolupráce na církevních restitucích. Inkluzivní školství, které má stále ubožejší znalostní úroveň na všech stupních. Podpora politických protinárodních neziskovek a tajné dovážení migrantů. Podlézání vedení EU a rovněž Merkelové a socialistickému panstvu v Berlíně. Vydatný podíl na zadlužení naší země, především v době úřadování ministra financí Sobotky. Dluhová ostuda kolem Lidového domu. Miliardová finanční pokuta pro republiku za kauzu Diag Human. Dohoda ministerstva vnitra s Německem o možnosti německé policie zasahovat na našem území. Opakované protinárodní hlasování europoslanců ČSSD v Bruselu. Podpora protinárodní propagandy v ČT24. Vytvoření romancovsko-jandovského orwelovského pracoviště jediné nařízené pravdy na ministerstvu vnitra. A některé kauzy kolem privatizací, které jistě ve volebním boji vyplavou. Co udělali pro českou rodinu s výjimkou podpory profesionálních parazitů? Co udělali pro český průmysl a české zemědělství? Kdy se projevili jako vlastenecká strana, nikoli sluhové Bruselu a Berlína? Opravdu pozoruhodná přehlídka úspěchů ČSSD.
Vedení ČSSD vychází z předpokladu, že voliči jsou zcela tupí a nevzpomínají si na přehlídku jejich nesplněných slibů. Komický už je fakt, že v současnosti kritizují Andreje Babiše za EET, a přitom jej podporovali a sami dlouhá léta chtěli zavádět registrační pokladny. Takovou kritiku mohu pochopit ze strany některých podnikatelů a voličů například strany Soukromníků, které EET a kontrolní hlášení opravdu obtěžují a vytvářejí na ně nátlak, ale ze strany vesměs celoživotních politiků a byrokratů v ČSSD, kteří mnohdy za celou svoji éru nic materiálního nevyprodukovali a pozitivního za své tučné výplaty pro druhé neudělali, je to opravdu komické a pokrytecké.
Nejkrásnější z celé počínající kampaně ČSSD jsou sliby případným voličům. Například zvýšení platů na čtyřicet tisíc, tedy pod nejnižší sociální plat v Německu. Ve státní správě se rozhazuje před volbami jako o závod. Tam již mnozí takových výplat dosáhli a ani se nemuseli moc snažit. Viděl jsem to, když jsem pracoval na ministerstvu obrany. ČSSD tam má svého náměstka. Co tam za svůj plat udělal? Nedávno prezident Zeman uvedl, že v době jeho vlády jsme měli 84 000 úředníků, v současnosti přes 150 000. Chystá se přijetí dalších 5 000. A k tomu máme ještě zástupy státních zaměstnanců v politických neziskovkách, mnohdy rovněž s královskými platy. Co jiného než státní podnik jsou neziskovky a jejich pracovníci, které platí stát? Jak chtějí socialističtí přátelé vlastních koryt donutit soukromé firmy, aby zvýšily platy, jestliže se právě tato partaj podílela na vytvoření hospodářství založeného na systému levných pracovních sil, moderních otroků v cizáckých robotárnách? Právě ti vytvářejí hodnoty jak pro německé majitele, kteří zde neplatí daně, tak pro svůj královský život.
Vedení ČSSD vychází z předpokladu, že slibem nikoho nezarmoutí a voliči mají krátkou paměť. Nečekaně bojovná rétorika ministra vnitra za stranu, která podporuje migraci, má rovněž daleko k důvěryhodnosti. A ještě méně, ba přímo varovně pro české voliče působí nadšená podpora tohoto ministra z Německa. Stále platí, že kdo se živí politikou, určitě se názory ani činy nezmění. Za desítky let od roku 1990 toho mohli přátelé z ČSSD udělat mnoho a potvrdit, že jsou jako v dávných dobách stranou pro lidi. Zatím toho udělali plno, ale především pro sebe. Tento fakt nezmění žádné rošády, komedie ani volební kampaň.

Ti naši milí politici

22. června 2017 v 14:53 | Zodiak

Je vymalováno! Česko bude přijímat uprchlíky, něco přes 1,000 ročně a časem mnohem víc. Notičky z USA a Bruselu zafungovaly, Bělobrádek se odkopal a řekl, co neměl. Oheň na střeše? Ne, hoří už i ve sklepě!

Jak jsme už dříve informovali na AE News, vláda ČR začne přijímat uprchlíky, i přes silácká slova o tom, že je vláda proti. Ne, vláda není proti. Vláda je pro přijímání uprchlíků, o tom nikdo nepochybuje, pouze se jí nelíbí mandatorní kvóty. Nedávno zaznělo, že Evropská komise oznámila rozpis kvót pro jednotlivé země a Česko by mělo ročně přijmout cca. 1300 uprchlíků. Pavel Bělobrádek, předseda Lidovců, dnes uvedl [1], že Česko bude přijímat uprchlíky, ale prý se nemáme bát, bude to prý jenom něco přes tisíc lidí ročně a jenom ti, co se budou chtít integrovat…
142255-refugees.jpgBěženci v Itálii demonstrují za svá práva. Dejte nám práci, ale ta není ani pro místní, takže dejte nám bydlení, dejte nám dávky…
Nevím, jestli pan Bělobrádek na svém školení v USA dostal nějaké konkrétní specifické notičky o tom, jak torpédovat výroky a postoje české vlády v přímém přenosu, ale i kdyby šlo jenom o úlet, občané zde mohou vidět, že je tzv. už dávno vymalováno a hlavně rozhodnuto. Jakmile arabové k nám přijdou, už je nikdo odtud nedostane, kecy o tom, že se budou muset integrovat, si může pan Bělobrádek vykládat leda tak svým naivním voličům.

Jakmile k nám přijdou, není cesta, jak je dostat pryč!

Neexistuje nástroj v EU, kterým by bylo možné ty již jednou přijaté uprchlíky z členské země deportovat, pokud se odmítnou začlenit do české společnosti, protože není kam je deportovat. Česko by je mohlo podle předpisů deportovat jen do země, odkud k nám přišli, tedy do Itálie nebo do Řecka, případně do Rakouska nebo na Slovensko. A už vidím, jak by si je Italové nebo Řekové od nás brali nazpět s tím, že tady v Česku provedli průser a nechceme je tu a ať si je tedy vezmou zpátky. A řekněte sami, integrují se muslimové ve Švédsku? Integrují se ve Velké Británii? Integrují se ve Francii? Ne, neintegrují. Naopak, vytvářejí ghetta, izolovaná území prostoupená islámem, ideologií svaté války proti nevěřícím a právem Šaríja. V Česku se nepodařilo vládě integrovat za 25 let po revoluci ani Romy, a to je mnohem nižší a méně nebezpečný level, než náboženským fanatismem prostoupení Muslimové.
Psali jsme o tom na AE News, že vláda ČR nakonec přijme cokoliv, jakékoliv kvóty, vlastní nebo Bruselem určené, to nehraje žádnou roli. Důležitá je ta zpráva, tzv. "message", kterou pan Bělobrádek (křesťan a katolík s citem pro musulmany?) nyní k občanům a svým vlastním voličům vyslal. Že prostě vláda této země dává zelenou počátku osidlování českých zemí Araby, natrvalo.
italy-migrants-refugees.jpgČekání na rozvoz do EU. Někteří skončí v Německu, jiní ve Francii, někdo v Británii. Brzy ale bude cílem i Česko, Slovensko, Polsko…
Dámy a pánové, pojďme si zavěštit na středně dobou vzdálenost. Píše se rok 2025. Po 10 letech imigračních vln a přijímání uprchlíků přišlo do ČR 300,000 arabských běženců. V letech 2015 až 2017 přijímala ČR jenom 1290 běženců ročně, ale vláda ČR na žádost ostatních zemí EU se rozhodla přijímat o 500 běženců ročně navíc. K pokrytí nákladů byly použity fondy EU, takže občany ČR to nestálo nic. Další zvýšení kvót proběhlo o rok později. V roce 2020 rozhodl Evropský parlament o zrušení kvót a EU tak začala přijímat všechny uprchlíky, které rozděloval direktivně Úřad komisaře EU pro uprchlíky. Komisař EU Pavel Bělobrádek je s prací úřadu spokojen. Do roku 2025 přijímá Česko celkem přes dalších 200,000 běženců.

Utopická vize nebo děsivý odhad toho, co nás opravdu čeká?

V roce 2026 oznamuje Český Statistický Úřad, že porodnost v rodinách uprchlíků vysoce překračuje průměr v českých rodinách. Fertilita arabských žen, které mají 6 až 8 dětí během období svého života, velmi výrazně začínají překreslovat kulturní podobu některých měst v ČR. V roce 2029 žije v ČR 1,000,000 obyvatel (včetně nezletilých), které mají arabský původ. V roce 2031 vyrůstá na pražském Strahově první metropolitní Mešita pro 100,000 věřících. V témže roce začíná pražské metro jezdit s vyhrazenými vagony pro muže a jinými pro ženy. V roce 2032 rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání o zákazu vysílání reklam na alkohol. O půl roku později se přesunují tradiční Vánoční koncerty ČT z druhého kanálu televize na placený kanál pro křesťanské předplatitele. Ministerstvo školství v roce 2033 rozesílá ředitelům škol direktivu o nevhodnosti pořádání vánočních besídek a také oslav Velikonoc. Vláda nařizuje restauracím, aby stáhly z jídelních lístků nabídky alkoholických nápojů a nabízeli je pouze diskrétně v oddělených místnostech.
article-2626216-1DC8848900000578-259_634x416.jpgZáchytný tábor na italském ostrově Lampedusa
Koncem roku 2033 žije v ČR jeden a čtvrt milionu arabských spoluobčanů. Novela ústavy z tohoto roku zaručuje Muslimům uplatňování práva Šaríja v 11 českých městech a vybraných komunitních oblastech. Ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2034 vítězí Národní Obrozenecká Iniciativa se ziskem 34.8%. Na druhém místě překvapivě skončilo hnutí Mustafy Al Fahdího, jenž získalo 28.4% hlasů. Po složitých vyjednáváních se daří NOI vyjednat těsnou 101 koalici s KDU-ČSL. Vláda je však nestabilní, Lidovci již o půl roku později koalici opouští a vyjednávají o nové vládě s Fahdíovci.

Salámová metoda opět v akci

Tak to by stačilo. Takováto depresivní exkurze do budoucnosti se snad nenaplní, ale určité věci si zapamatujme. Arabové mají velmi vysokou porodnost. Mnohem vyšší než Romové. Na rozdíl od našich současných nepřizpůsobivých jsou Arabové disciplinovaní. Organizují se. Nesmíme zapomenout na syndrom "salámové metody". Ta funguje v Česku děsivě spolehlivě. Nejprve jenom prstíček, potom ruku, potom celou paži, potom celého člověka, celou rodinu, celé příbuzenstvo, celý kraj a nakonec celý stát pohltí. Nyní se tedy kývlo na něco přes 1,000 musulmanů ročně. Jenže příští rok se řekne, když už přijímáme 1,000 ročně, zvládneme dvojnásobek. Potom trojnásobek. Pětinásobek. Co by ne, když to Brusel zaplatí. A Brusel to rád zaplatí.
Chytnou se toho neziskovky v ČR. No to bude terno, zavětří příležitost. Cikáni jsou out, ti už tolik netáhnou, moc dotací z EU na ně vytáhnout už nejde. Ale na Araby? Na jejich integraci? To bude vejvar, který půjde do miliard EUR pro neziskovky. V první fází integrace muslimů do české společnosti a později přijde osvěta české společnosti a integrace Čechů naopak do islámské společnosti. Multikulti mix.
[VIDEO] Kritická situace na Lampeduse, policie rozhání dav při nepokojích uprchlíků
V takové společnosti se bude žít jinak. Budete si muset dávat pozor na oblečení. Dívky se budou muset zahalovat, aby nebyly terčem útoků muslimských mladíků pro nevhodné a vyzývavé oblékání. Češi si budou muset zvyknout, že v hospodách se čepuje limča a čaj, pivo a alkohol už ne. Ale to přece vadit nebude, ne? Však již tehdy dávno v roce 2015 lidé mlčeli a souhlasili se zákazem kouření v hospodách, tak určitě nebudou protestovat ani kvůli zákazu alkoholu. Však hospody mají být o kulturním setkávání a posezení, o přemítání nad vírou a odpočinku po celodenních modlitbách a ne o chlastu a hulení.
Takže já osobně se nebojím kvót, ale bojím se českého salámu. Té metody pomalého ukrajování ze svobod, které máme, ale dobrovolně si pomalu a polehoučku necháváme někým nahoře tyto svobody odebírat a odkrajovat, pomalu, abychom se nebouřili, ve jménu našeho "dobra" nebo pomoci uprchlíkům. Pamatujte ale na známé přísloví, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. A my po té cestě nejdeme, my přímo zběsile utíkáme vstříc zkáze a vlastnímu zničení naší země (válka s Ruskem) a naší kultury (imigrace běženců a demografické překreslení našeho území). Vláda udělá, co jí elity v Bruselu nakážou. Notičky jsou rozeslány, není na co čekat. Občané se nebudou stačit ani divit, jak rychle nám do země naše vláda nasune desítky a posléze stovky tisíc islámistů. Už je dávno rozhodnuto. Demonstrace jsou fajn, ale nic neřeší o věcech, které elity rozhodly za nás bez nás.
- VK -

Ringo k politice

17. června 2017 v 10:38 | Zodiak

Sobotkou i Zaorálkem a poví vám, co jsou zač. Po svém a bez příkras

16. 6. 2017 17:45
ROZHOVOR "Situace v sociální demokracii je nyní přesně stejná jako ve fotbalovém svazu: stará parta vytrvale brání svoje chlebodárce a vzniká vlastně patová situace. Řeší to zvonění klíčů, ale my už jsme klíči dozvonili...," říká pro ParlamentníListy.cz František Ringo Čech. Jednoho ze členů triumvirátu, Lubomíra Zaorálka, zná prý velmi dlouho. Ještě z doby, kdy se Ringo stal "zavrženým synem ČSSD". "Už v té době jsem o něm nikdy nevěděl, co si myslí, a nevím to o něm ani teď. Chovanec je velmi zásadový, až unáhlený, ale podle mne neměl tak okatě prezentovat, že nechceme uprchlíky," uvádí dále Ringo Čech. A Sobotka? "Ztotožňuji se slovy prezidenta Zemana o zbavení se balvanu na cestě. Ovšem na rozdíl od Miloše si myslím, že těch balvanů je tam víc a že to auto už daleko nedojede."
Chlapcům se prostě nechce z bavoráku. Ringo Čech seděl ve Sněmovně se Sobotkou i Zaorálkem a poví vám, co jsou zač. Po svém a bez příkras
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech
Premiér Bohuslav Sobotka ve středu večer oznámil, že kvůli klesajícím preferencím strany přijal osobní odpovědnost. ČSSD místo něj povede ministr vnitra Milan Chovanec, volebním lídrem bude ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, on sám bude "jen" premiérem. Rozumíte této rošádě?
Myslím, že jí rozumím. Ono se prostě z bavoráku nechce! To je tak přirozené... Jenže jak říkala už kněžna Libuše: "Je velmi těžké vládce dosaditi, ale téměř nemožné ho sesaditi." Bohuslav Sobotka pro mne skončil ale už ve chvíli, kdy nazval šéfa Evropské komise Junckera svým přítelem. Jestliže je přítelem člověka, který nemá rád Českou republiku a dělá všechno pro to, aby nás poškodil, pak to rozhodně není můj přítel.
Z onoho triumvirátu je mi nejsympatičtější Milan Chovanec, protože jeho rázná, trochu ukvapená povaha mi vyhovuje. Lubomír Zaorálek se veze na vlně průměru. Už na sjezdu strany bylo vidět, že česká demokracie míří do pekel, a přesto se nechali všichni znovu zvolit. Ti "navolení" lidé pak sociální demokracii dovedli tam, kam dovedli, a je zajímavé, že jsou mezi nimi hlavně členové dnešního triumvirátu.
Situace v sociální demokracii je nyní přesně stejná jako ve fotbalovém svazu: stará parta vytrvale brání svoje chlebodárce a vzniká vlastně patová situace. Řeší to zvonění klíčů, ale my už jsme klíči dozvonili...
Zmínil jste Milana Chovance a Lubomíra Zaorálka. O Chovancovi se ví, že je ministrem vnitra a že je tvrdým odpůrcem kvót na přerozdělování imigrantů. O šéfovi diplomacie Zaorálkovi mnozí lidé vědí, že byl dlouholetým předsedou Poslanecké sněmovny. Oba dva ale mají i jinou tvář. Třeba Chovanec má nálepku "ten zelinář", Zaorálek má zase pověst mluvky, který prý dokáže dlouhé minuty hovořit i o tom, co nezná. Jakou jejich tvář vnímáte vy?
Já Zaorálka znám dlouho, ještě z doby, kdy jsem se stal zavrženým synem ČSSD. Už v té době jsem o něm nikdy nevěděl, co si myslí, a nevím to o něm ani teď. Chovanec je velmi zásadový, až unáhlený, ale podle mne neměl tak okatě prezentovat, že nechceme uprchlíky. Měl zvolit českou střední cestu, jíž se řídí Maďaři a Slováci, tedy říci, že uprchlíky vítáme, že je přijmeme, ale pak nepřijmout vůbec nikoho. A pokud je přijmeme, pak bych je dovezl autem přes celou republiku přímo na německou hranici a tam bych je vypustil.
Předseda ANO a nedávno odvolaný ministr financí Andrej Babiš na konto Sobotky uvedl, že je zbabělec. Naopak šéf lidovců, vicepremiér Pavel Bělobrádek řekl, že Sobotka udělal "silný krok" a že si ho váží. Kdo má podle vás pravdu?
Nejspíše Babiš, ale neřekl bych to tak jednoznačně jako on, že je Sobotka zbabělec. Ono totiž Sobotkovi nic jinýho nezbylo! Prostě jen narazil v rohu ke zdi. To už pak těžko zbývá cokoliv jiného. Já si myslím, že ve vedení sociální demokracie zbyli vlastně Zemanovi zrádci, kteří nemají žádnou vizi a neví, co by měli udělat, za co by se měli postavit. To, co v poslední době dělali, to jsou všechno jen podružné kroky a úhybné manévry. Tu dali pět set důchodcům, tam zase nadrobili jiným... ale přitom nechali ozubit zákon, který nám zakazuje kouřit! Ať jdou s tím do pekel!
"Do odcházejících politiků se nekope. Zvláště, neodcházejí-li kvůli nějakému velkému skandálu. Prohlásit v takovou chvíli o někom, že je zbabělec, může jen hulvát," okomentoval slova předsedy hnutí ANO Andreje Babiše vůči Sobotkovi brněnský politolog Miloš Gregor. Souhlasil byste s ním?
Brněnský politolog Miloš Gregor říká nesmysly. Politik může říct všechno, co chce. A když ví, co chce říct, tak může používat i slovník, jaký mu vyhovuje. Čeština je sice bohatý jazyk, přesto jsou tak trpké výrazy, pro něž neexistují synonyma. Babiš je prostě naštvaný, on ale tím útokem na svou osobu - to byla vlastně zuřivá štvanice - do voleb hodně získal.
Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se vyjádřil k postupu sociálních demokratů kriticky. "To je fakt dobrej PR. Všichni se semkneme kolem Slávka. Vo nic jinýho nejde," sdělil na Twitteru poněkud lidovou mluvou, z čehož vyplývá, že si ze Sobotkova rozhodnutí dělá tak trochu srandu. Není to už přes čáru?
Tady mohu jen zopakovat předešlé: Ať si každý říká, co chce! Každý ať se vyjadřuje sebetvrději, podle mne by totiž svoboda projevu měla být neomezená, ale nesmí hraničit s trestnou činností. Navíc Ovčáček si dělá legraci rád, i když jsou kolikrát jeho výrazy na hraně. Ovšem nezapomeňte, že to říká na adresu lidí, kteří zradili svého šéfa. A kdo jednou zradí, tak ten zrazuje vždycky. To je vlastnost, to není výjimka.
Prezident Miloš Zeman na dotaz, jaké vnitřní pocity má poté, co Sobotka skončil, odvětil: "Je to stejný pocit, jako když se zbavíme balvanu na cestě a auto může jet dál."
Já se s tím jeho vyjádřením ztotožňuji, ovšem na rozdíl od Miloše si myslím, že těch balvanů je tam víc a že to auto už daleko nedojede. Silnice není zdaleka vyčištěná a ještě dlouho nebude.
Krátce po Sobotkově odchodu ohlásil i poslanec a místopředseda ČSSD Jan Birke, že se rozhodl rezignovat na funkci volebního manažera sociální demokracie. Reaguje tak na situaci se Sobotkovým odchodem. Není to už jen krůček k totálnímu propadu ČSSD ve volbách a k totálnímu rozkladu strany?
Ona ale už je v rozkladu, i když nechci říct v "totálním". Je to strana, která se úplně nerozsype, ale pan Birke jen pochopil, že by šel do prohrané bitvy. A protože se nakonec hledají viníci, tak by se mohlo stát, že by mohli říct, že sociální demokracie ztratila hlasy, protože to Birke vedl špatně.
Podle dosavadních vyjádření politologů není zrovna jasné, zda Sobotka udělal dobrý krok. "Je to výborné rozhodnutí, které přichází strašně pozdě," zhodnotil naopak situaci komentátor Bohumil Pečinka. K jakému názoru byste se přiklonil?
Samozřejmě, že to vše přichází pozdě. Jak už jsem zdůraznil, nikomu se nechce ze Strakovky, nechce se z bavoráka. Je to prostě pro mnoho lidí zvyk; a teď vstupují do prázdna a bude to pro ně ztráta. Naštěstí teď vstoupí do podniků a uskupení, kterým během své politické činnosti v poctivých výběrových řízeních pomohli. A teď jim to oni oplatí. Ale bude jim chybět moc. Nezapomeňte, že byli zvyklí vládnout, a o to teď přijdou. Stejně jako Pečinka bych zdůraznil: POZDĚ!
"Skvělý začátek, měl skoro všechno, a nemá nic" uvedl exministr Vlastimil Tlustý k odchodu premiéra z pozice předsedy ČSSD. A budoucnost sociální demokracie? "Velký ústup!" tvrdí. Uhodil tady hřebíček na hlavičku?
Ano. Je to přesně o té politické slepotě. Ono se říká, že koho chtějí bohové zničit, toho raní slepotou. K tomu bych měl příměr. Theresa Mayová v Británii měla také vyhráno, ale bylo jí to málo. Chtěla víc, no tak teď ztratila skoro všechno. Úplně stejný obrázek se teď děje u nás.
Který ze šéfů ČSSD podle vás byl nejlepším? Miloš Zeman, Vladimír Špidla, Stanislav Gross, Jiří Paroubek, či Sobotka? Kdo se podle vás zapsal výrazně do historie ČSSD?
Bez diskusí byl nejlepší Zeman. Špidla byl velmi dobrej, byl to ale vizionář a byl trochu mimo. Musím však na jeho obranu říct, že nejvíc komunikoval s akademickou obcí a měl dobré úmysly to řídit dobře. Standa Gross? Co říct? On se namočil, ale nevíme, do jaké míry. Paroubek byl taky dobrý. Všichni - mimo Miloše Zemana - ale udělali nějakou chybu, která jim zlomila vaz.
Která z politických stran podle vás teď ze všeho bude těžit? Budou to třeba lidovci?
Lidovci? Tak to nevím. Myslím, že několik jejich prohlášení je zbaví mnoha voličů. Určitě ale posílí Babiš a jeho hnutí ANO. Babiše může poškodit jedině primátorka "Lietačka". Naopak jeho volba ministra obrany, když si vybral Stropnického, byla vynikající. Ale volba Lietačky byl těžký úlet. V Praze tak Babiš bude tratit, měl by se vzpamatovat. Posílí Okamura a Piráti. Je mi líto Robejška, s jehož názory se plně ztotožňuji. Jejich mediální práce je ale zoufalá.
Čtěte: www.ringo-cech.cz"TYDRZHUBUCECHU"

ČSSSD ve srabu

15. června 2017 v 18:22 | Zodiak

Nedávno Bohuslav Sobotka v ČT prohlásil v souvislosti s náborem nových úředníků, že je třeba oddělit plevy od zrna; a ejhle, ČSSD tak učinila a vrátila mu tuto jeho ideu i s úroky. Nebyli prostě lidi, aby zpunktoval další "stranický puč"…?

Díval jsem se včera v televizi na tu trojku sebevědomých nýmandů, co si hráli na bohy, přičemž jejich partička byla na hraně zvolitelnosti do Sněmovny. Tři patníky na okresce, na které se mohl vyčůrat kdejaký čoklík bezejmenné psí rasy, tři kůly v odrbaném plotu, o který nejeví nikdo zájem. Žasl jsem, kde se v nich bere vůbec ta drzost mluvit k voličům, kterých zatím mají málem jen tak do mariáše…
Nyní klasické: Who is Who - Kdo je kdo...?
"Slávku, děkovat ti nebudu, připadal bych si jako na pohřbu," začal své vystoupení Lubomír Zaorálek. "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe..." prohlásil šéf české diplomacie i nový volební lídr ČSSD... (Pečlivě si tato slova zapíši, abych je nezapomněl a v říjnu mu je připomněl...)
Každopádně je už je známa nová sestava předsednictva ČSSD, výhledově má i nového premiéra Zaorálka, jenž je však pořád ministrem zahraničí, ale též lídrem volební kampaně, novým šéfem socialistů se stal ministr vnitra Milan Chovanec, jemuž nyní rovněž předal svoji funkci volebního manažera Jan Birke, zatímco odkopnutý Sobotka se musí de facto spokojit s funkcí dosluhujícího premiéra a s jedničkou na volební kandidátce ČSSD pro Jihomoravský kraj… Bylo zkrátka třeba oddělit zrno od plev…Velvyslanec ve Švýcarsku Karel Borůvka si kvůli neukázněné manželce musí balit kufry. Do Prahy ho stáhl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, toho naštval ambasadorův laxní přístup k řešení problémů jeho ženy.
Velvyslanec ve Švýcarsku Karel Borůvka si prý kvůli "neukázněné" manželce musí balit kufry. Do Prahy ho stáhl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, toho naštval ambasadorův laxní přístup k řešení problémů jeho ženy. ..FOTO: ČTK, MZV ČR, Archiv Blesku
Na jedné straně ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, rozvedený otec tří dětí, který též "pomohl" svému bývalému švagru Kajnarovi z místa primátora i z ČSSD; kdo Zaorálka zná z Ostravy, ten ví, že už jako dramaturg tamní televize byl známý erotoman. Jeho nezvyklý majstrštyk v tomto oboru se měl odehrát nedávno, kdy se zapsal do akce s odvoláním jednoho z našich nejlepších diplomatů, českého velvyslance ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku Karla Borůvku.Výsledek obrázku pro foto alena borůvková zaorálek
Ne však pro neschopnost, ale jen kvůli jeho manželce Aleně, která prý si moc pouštěla ústa na špacír, ale hlavně proto, že otevřeně Zaorálka obvinila ze sexuálního harašení, lhaní, manipulace a zvýšené konzumace alkoholu na ministerstvu. Sama se přiznala, že je proto pod vlivem léku Cipralex, jenž brání depresívním stavům…
"Manželka dokonce odešla loni v květnu pod tlakem z ministerstva zahraničí s tím, že si bude moci psát, co chce, a že se mě to potom už nijak nebude dotýkat. Od ledna na Twitteru nebyla, na žádných sociálních sítích nic neprodukovala a najednou přišlo odvolání, které považuji za naprosto nestandardní. A nejen já, takhle se to nedělá. Žádné pochybnosti o mé práci nejsou, neměl jsem žádné pochybení," uveřejnil svůj pohled na věc Borůvka...
Pořád je to ten samý Zaorálek, co je též znám pod jménem Zao Ce-tung, jak ho nazývali jeho spolužáci z brněnské katedry Marxisticko-leninská filozofie a politická ekonomie, která mu prý učarovala spolu se svatým Tomášem Akvinským…
Druhým lotrem po pravici ukřižovaného Sobotky je Milan Chovanec, poslední z pětice z Lán, nad jehož tučnou obří postavou se už též stahují mraky… Po Škromachovi, Haškovi, Tejcovi a Zimolovi by měl být teoreticky na řadě i on coby pátý člen spiklenců z Lán zrádce, jenž však za své práskačství dostal trafiku ministra vnitra.
Předtím se ale stal hvězdou na Západočeské univerzitě v Plzni (ZUČ), na té "zázračné prázdninové škole právníků". Sice titul bakalář získal ne za dva roky, jak je běžné, ale během 9 měsíců, přesto jeho regulérnost nebyla zpochybněna. Objektivní ČT také ohlásila, že má vzdělání vysokoškolské… Chovanec se doposud sice bránil tím, že titul nepoužívá a že řízení o odebrání titulu zastavila sama ZČU.chovanec 2
O mrtvých jen dobře, o politických mrtvolách jakbysmet, nicméně pokusme se vystopovat, kudy vedla politická cestička Bohuslava Sobotky až na trůn premiéra ČR? Kdysi prohlásil, že "musíte volby vyhrát už kvůli slušným lidem, jinak by to nemělo smysl"…
Proto před minulými volbami v roce 2013 tvrdil, že jejich výsledek musí začínat trojkou, jinak že odstoupí… Socialisté však získali jen těsně nad dvacet procent a Sobotka svůj slib nesplnil. Teprve dnes, když kolísá ČSSD na hranici volitelnosti, musely nastat radikální změny, nenašli se asi lidi pro další stranický puč a prezident Zeman stejně nebyl zrovna v Lánech.…
Výsledek obrázku pro foto olser bakala sobotka
Napsal jsem toho o Bohouškovi až až; od jeho zlodějny s OKD a 44 tisíc hornickými byty, až po jeho účelovou rvačku o post předsedy vlády. Vše zde: A ještě Sobotkův největší podvod jeho života... Zde: http://www.rukojmi.cz/clanky/2654-jak-muze-byt-v-cele-vlady-sobotka-ferdys-pistora-ktery-podvadel-pri-privatizaci-okd-lhal-pri-volbach-pri-posuzovani-lustraci-a-dnes-je-pro-cirkevni-restituce-proti-nimz-vytahl-ve-snemovne-transparent
Pak bylo jeho lhaní o církevních restitucích, které bylo kdysi volebním trumfem ČSSD pro volby, následně ale dostali do vládní koalice KDU-ČSL a bylo třeba změnit rétoriku, tak obrátil a byl i se svým manšaftem proti úrokům z restitučních církevních miliard. Navíc byla příležitost, jak se zbavit Zimoly, dalšího lánského spiklence…
Sněmovnu v pátek třináctého znovu svíraly obstrukce. Zatímco jindy jsou poslanci už po poledni doma, boj o církevní restituce je tentokrát udržel v práci až do půlnoci, a to uprostřed léta. Sociální demokraté si přinesli do parlamentu i obří transparent "Stop nespravedlivým církevním restitucím..."
Později se udál "atentát na Sobotku kalašnikovem". Přepis dotazu studentky na setkání prezidenta Miloše Zemana s občany 26. ledna 2016 v jihomoravském Tišnové a prezidentova odpověď: Otázka studentky z publika:
"Dobrý večer, pane prezidente, já bych Vám chtěla poděkovat za všechny občany České republiky, určitě všechny, protože někteří ani neví, kdo vůbec na Hradě sedí, jaká osobnost. Chtěla bych Vám poděkovat, jakým způsobem vlastně svoji funkci vedete, a měla bych na Vás otázku. Určitě víte, že se projednávala petice za odstoupení pana (předsedy vlády Bohuslava, pozn. ČTK) Sobotky a petice byla shrnuta ze stolu. Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem vlastně mají čeští občané postupovat, protože jak víme, pan Sobotka určitě nestojí za českým národem, ale proti němu." Potlesk v sále.
Odpověď prezidenta Miloše Zemana: "Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta - a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta - a ta se jmenuje kalašnikov." Smích a potlesk v sále.
A hysterická reakce pana premiéra Sobotky, který ač nejmenován, jako každá potrefená husa pronesl ve svém písemném prohlášení předsedy vlády:
"Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele. Tyto výroky prezidenta pokládám za hloupé, zbytečné a nebudu na ně v této zcela nepatřičné rovině reagovat. Trvám na tom, že vztahy premiéra a prezidenta mají být profesionální a v zájmu dobrého fungování státu k nim takto budu i nadále přistupovat..."http://www.rukojmi.cz/clanky/1057-zeman-si-libuje-v-nejtemnejsich-lidskych-pudech-rekl-filozof-priban-a-napsal-navara
V předtuše svého rychlého konce si Sobotka chtěl ještě užít i se svojí tehdy ještě celou rodinou. Novináři už v průběhu loňské návštěvy Číny referovali o tom, že Sobotkova žena a děti měly pravděpodobně oddělený program. Premiér k tomu dodal, že na sebe s rodinou v Číně neměli moc času. "Myslím si, že je důležité, aby i děti viděly místo, které výrazně ovlivňuje svět a bude ovlivňovat svět, ve kterém budou vyrůstat a žít," řekl tehdy v Pekingu premiér novinářům.
"Byla to výjimečná věc, my máme dvě malé děti a pro rodinu bylo lepší, že s námi jely. V každém případě platí, že já hradím samostatně náklady, které s tou jejich účastí byly spojeny," ujasňoval následně a ani se nezačervenal, že byl jedním z těch, kdo kritizovali prezidenta Zemana za jeho cesty do Číny... A ejhle, manželé Sobotkovi se právě rozvádějí, ta Čína byla asi dárek na rozloučenou...sobotka gott
Následně Sobotka patrně neunesl 4. května 2017 tíhu pro něj děsivého faktu, že dle nejčerstvějších průzkumů měla ČSSD na hnutí ANO propastnou ztrátu asi dvaceti procent, navíc ho dostihla ve volebních preferencích ODS. Jedinou holou a absolutně egoistickou větou: "Podávám demisi vlády", se kterou se nepochlubil ani doma, zradil svojí svévolností nejen své koaliční partnery KDU-ČSL a ANO, avšak hlavně své socialisty.
Ani psychiatři by si nevěděli v tom momentu rady se Sobotkovou psychikou; stres, frustrace, ztráta jakékoliv sebedůvěry, jen pocit naprostého zmaru, mindráku, odcizení a beznaděje.http://www.rukojmi.cz/clanky/3845-sobotka-spachal-politickou-sebevrazdu-aniz-by-zvolal-allahu-akbar-stacilo-milos-zeman-je-mocny-misto-babise-se-tragikomickym-mucednikem-stal-on-sam-kdyz-paralyzoval-vladuPrezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka na Hradě.

TV NOVA

12. června 2017 v 18:14 | Zodiak
Emma Smetana a Hanuš Hanslík již nepracují na TV Nova. Podle jejich přesvědčení byli propuštěni poté, co upozornili na podivné praktiky při přípravě zpravodajství na nejsledovanější české televizi. Televizní noviny vykazují při bližším zkoumání mnoho podivností - zejména v tématech týkajících se prezidenta Miloše Zemana, ministra financí Andreje Babiše, hnutí Úsvit a tak dále. Zeptali jsme Emmy Smetana, kterou s televizí čeká soudní řízení, a Hanuše Hanslíka, co stálo za jejich výpověďmi, ale i na konkrétní příklady manipulací. Na TV Nova jsme byli odkázáni na tiskovou mluvčí, která nám sdělila pouze to, že oba redaktoři byli propuštěni z důvodu reorganizace.


Jednou z nejzajímavějších reportáží je zpracování legendárního 17. listopadu 2015. Ač bylo hlavním tématem velké většiny médií to, že prezident republiky Miloš Zeman vystoupil na jednom pódiu s extremistou Martinem Konvičkou, takovou věc jsme se ze zpravodajství nedozvěděli. Konvička zde není vůbec zmíněn a vše vyznívá jako "setkání podporovatelů Miloše Zemana". Což ale nikdo, kdo ten den sledoval zpravodajství, případně byl sám na místě, rozhodně nemůže potvrdit.
Dalším příkladem praktik TV Nova jsou reportáže o pražských stavebních předpisech. Zde jsou v jasné převaze zastoupeni kritici nařízení. Některé informace pak byly vyloženě nepravdivé (např. fakt, že předpisy nesplňovaly parametry Evropské unie). Neobjektivitu reportáží potvrzuje v našem rozhovoru i Hanslík.


Chlebíčky Andreje Babiše
Za zmínku stojí i důležitost zpráv podle TV Nova. Dobrým příkladem je 15. listopad 2016. Premiér Bohuslav Sobotka měl ten den bilanční schůzky s ministry, tématem byl také zákon o hanobení hlavy státu a například Události na České televizi za hlavní zprávu zvolily zpomalení ekonomického růstu, Nova na to šla jinak. Prostor sice dostal ministr financí Andrej Babiš, ale v "kauze dražších poslaneckých chlebíčků". Zdražily totiž kvůli DPH, které do té doby poslanci nepřipláceli. Babiš v reportáži vystupuje jako ten, kdo v této zásadní otázce - dvou korun navíc za chlebíček - zastupuje zákon.
Hanslík v rozhovoru pro FORUM 24 popisuje, jak se na Nově informovalo o kauze Čapí hnízdo v den Babišova vystoupení ve sněmovně, kdy kauzu vysvětloval. Reportérovi byly na ranní poradě schváleny dva příspěvky - jeden ze sněmovny, druhý popisující celou kauzu včetně Babišových výroků z minulosti, kdy hovořil o tom, že farma je jeho. Druhá reportáž se ale na televizní obrazovky nikdy nedostala. "Vypadalo to, jako by se odehrála jedna z běžných hádek ve sněmovně," uvádí Hanslík.
Za Úsvitem do Drážďan
Oblíbeným tématem zpravodajství naší nejsledovanější televize je hnutí Úsvit. V některých reportážích má názor poslance Marka Černocha zjevně větší váhu než prostor věnovaný vládním stranám. Zajímavá je ale například reportáž z Drážďan, kde se 19. října 2015 konala demonstrace hnutí Pegida. Rozhodně se nejednalo o jedinou demonstraci, TV Nova však přímo na místo vyslala svůj štáb, který natočil hlavně fakt, že Černoch se šéfem jeho hnutí Miroslavem Lidinským na demonstraci byli. Rozhodně se nedá říci, že by nějaká televize obvykle zkoumala účast všech poslanců na všech demonstracích. Od července 2014 se o Marku Černochovi hovořilo na TV Nova ve 168 reportážích , ale například u ministra kultury Daniela Hermana jich ve stejném období nalezneme 154. Příkladem opozičního poslance zase může být Zbyněk Stanjura z ODS, o němž nalezneme 132 zmínek. Černoch měl navíc prostor i ve zmiňované reportáži z Albertova.
Také senátor Ivo Valenta má v posledních měsících v TV Nova prostor, a to nejen v tématech, která se ho týkají. Pro představu - od azylové politiky, přes daň z převodu nemovitosti až po povolení alkoholu pro cyklisty. TV Nova dokonce v hlavním zpravodajství věnovala reportáž Valentově svatbě. Senátor je přitom nejen senátorem za Stranu soukromníků, jejímž jediným zástupcem v senátu je právě on sám, ale navíc majitelem majoritní části společnosti Our Media, která vydává Parlamentní listy.

Podrobnější informace o reportážích TV Nova bude internetový deník FORUM 24 přinášet i nadále. Z příkladů i z vyjádření bývalých zaměstnanců je patrné, že televize, jejíž hlavní zpravodajskou relaci sleduje nejvíce lidí v České republice, využívá pro vytváření reportáží pochybné postupy. Smetana byla propuštěna necelý týden poté, co byla seznámena s výsledky vyšetřování, Hanuš skončil sice později, ale před výpovědí se změnily jak jeho pravomoci, tak i pozice ve zpravodajství.

Pravda z Jižních Čech

8. června 2017 v 15:54 | Zodiak
Zimola v poslední době zažil poměrně strmý pád. Nejprve rezignoval z postu hejtmana, následně byl rozhodnutím vedení ČSSD vyškrtnut z posledního místa kandidátky Jihočeského kraje do Sněmovny. K členské základně se tak obrátil s dopisem, jenž je podle Valenčíka srdcervoucí.
"Události posledních týdnů považuji za ty nejkritičtější, které jsem za skoro dvacet let v sociální demokracii zažil. Osobní zášť vedení naší strany vůči mé osobě dosáhla takové úrovně, že naprosto zastínila zdravý rozum a potřebný nadhled," uvedl Zimola s tím, že tento příběh však není o něm, ale jde o mnohem víc.
"Jde o princip rozhodování a tvorby kandidátky, jde o hodnoty a ideje, z nichž sociálně demokratické hnutí vyrostlo, a které jsme společně prosazovali a hájili. To vše se nyní vytrácí a vyúsťuje do stavu, který je nejen podle mého názoru projevem pohrdání celou jihočeskou krajskou základnou," sdělil. Poděkoval pak také všem, od nichž se mu dočkalo podpory.
"Členové místních, okresních i krajských orgánů vyjadřovali svá ostrá nesouhlasná stanoviska a požadovali, aby se k návrhu naší kandidátky mohli vyjádřit formou hlasování jihočeští sociální demokraté. Ti jediní mohou posoudit, jestli takzvané kauzy, kvůli kterým jsem rezignoval na funkci jihočeského hejtmana, aniž by mi bylo sděleno obvinění nebo jsem byl vyšetřován policií, tak zásadně poškodily sociální demokracii před nadcházejícími volbami. Namísto toho jsem byl z kandidátní listiny ještě před vaším vyjádřením vyškrtnut a vedení ČSSD na tomto svém rozhodnutí nechtělo nic změnit," sdělil. Podle svých slov pochopil, že vina za očekávaný nevalný výsledek ve volbách má být připsána těm, kteří maří "očistné tažení" vedení ČSSD a nehodlají se smířit s centralistickým pojetím řízení strany. Jak dodal, nechtěl být tím, kvůli němuž bude uvnitř strany eskalovat napětí, a tak požádal ostatní kandidáty, aby kandidátní listinu demonstrativně neopouštěli.
"Nic to nemění na tom, že se nemohu ztotožnit s důvody, které předsednictvo strany pro mé vyškrtnutí použilo. Někdy ale člověk musí ustoupit a obětovat se pro ostatní. A věřte, že jsem tak podruhé udělal rád," poukázal Zimola na své první obětování se, když odstoupil z funkce hejtmana. "Přál bych si, aby naše kandidátka zůstala silná a přes současnou pachuť nespravedlnosti ve volbách obstála," podotkl.
"Děkuji vám za to, že mám tu čest být vaším krajským předsedou. Jsme dnes jediný kraj, který je v Praze slyšet a který se nebojí věci říkat otevřeně. To bylo vždy mým cílem a na tom jsem stavěl. Dnes jsem za tento jihočeský odboj osobně postihován, ale na paměti mám slova naší prezidentské standardy. Pravda vítězí," uzavřel. Svůj dopis rozeslal proto, že mu lidé často volají a píší, zda má cenu zůstávat ve straně. On se domnívá, že ano. A sám zůstává.
Valenčík pak k Zimolově textu dopsal několik poznámek, mimo jiné uvedl, že ČSSD je zprivatizována krajskými mafiány. "Jihočeský kraj byl dosud výjimkou, proto to také dopadlo, jak to dopadlo. Vedení strany se proměnilo ve slouhy slouhů současné globální moci, opozice vůči této proměně strany zlikvidována, vnitrostranická demokracie eliminována," zmínil Valenčík a uvedl, že obnova vnitrostranické demokracie v rámci institucionální struktury ČSSD není možná.
"Tunelována je jak pozice ČSSD, tak i její disponibilní finance, takže nesplatitelný dluh (i po odpočtu Altnerova) neumožňuje její existenci jako normálně fungující strany bez přerušení právní kontinuity," zmínil Valenčík.
A dodal, že v celé akci proti Zimolovi byl chladný kalkul. "Veškerou opozici je nutné zlikvidovat," sdělil.
"Nevím, zda je Jiří Zimola jen váhavý střelec, naivka, nebo mu něco slíbili, případně něčím pohrozili. Každopádně je ještě horší fáze vývoje politika, než když se stane politickou mrtvolou. Může totiž dozrát až do stádia politické mršiny, což je poměrně nový historický fenomén, který stojí za zaznamenání. Doufám, že tento osud Jirku Zimolu nečeká," uzavřel Valenčík.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4650-cekas-na-zazrak-priteli-zimolo.html
Celý dopis Jiřího Zimoly ze stránek radimvalencik.pise.cz:
Vážení přátelé, milí spolustraníci,
tímto osobním dopisem se na vás obracím ve chvílích, které jsou pro nás mimořádně důležité. Tím víc, že jde o období těsně před podzimními volbami. Události posledních týdnů považuji za ty nejkritičtější, které jsem za skoro dvacet let v sociální demokracii zažil.
Osobní zášť vedení naší strany vůči mé osobě dosáhla takové úrovně, že naprosto zastínila zdravý rozum a potřebný nadhled. To by se dalo pochopit, lidé se mohou a taky nemusí mít rádi. Jenomže tenhle příběh už není o mně, o Jiřím Zimolovi, předsednictvem strany vyškrtnutém kandidátovi; jde o něco mnohem víc. Jde o princip rozhodování a tvorby kandidátky, jde o hodnoty a ideje, z nichž sociálně demokratické hnutí vyrostlo a které jsme společně prosazovali a hájili. To vše se nyní vytrácí a vyúsťuje do stavu, který je nejen podle mého názoru projevem pohrdání celou jihočeskou krajskou základnou.
Velmi si vážím podpory, které se mi od vás dostávalo v uplynulých dnech. Členové místních, okresních i krajských orgánů vyjadřovali svá ostrá nesouhlasná stanoviska a požadovali, aby se k návrhu naší kandidátky mohli vyjádřit formou hlasování jihočeští sociální demokraté. Ti jediní mohou posoudit, jestli takzvané kauzy, kvůli kterým jsem rezignoval na funkci jihočeského hejtmana, aniž by mi bylo sděleno obvinění nebo jsem byl vyšetřován policií, tak zásadně poškodily sociální demokracii před nadcházejícími volbami. Namísto toho jsem byl z kandidátní listiny ještě před vaším vyjádřením vyškrtnut a vedení ČSSD na tomto svém rozhodnutí nechtělo nic změnit.
Pochopil jsem, že vina za očekávaný nevalný výsledek ve volbách má být připsána těm, kteří maří "očistné tažení" vedení ČSSD a nehodlají se smířit s centralistickým pojetím řízení strany. Nechtěl jsem být tím, kvůli kterému bude eskalovat napětí uvnitř ČSSD, a namísto předvolebního boje s našimi protivníky budeme bojovat sami se sebou. Proto a jedině proto jsempožádal na pondělním jednání Krajského výkonného výboru ČSSD ostatní kandidáty, aby, i když s principem vyškrtnutí mé osoby nesouhlasí, neopouštěli demonstrativně kandidátní listinu a v zájmu ČSSD kandidovali a, jak jsme u nás na jihu v posledních létech zvyklí, zvítězili.
Nic to nemění na tom, že se nemohu ztotožnit s důvody, které předsednictvo strany pro mé vyškrtnutí použilo. Někdy ale člověk musí ustoupit a obětovat se pro ostatní - a věřte, že jsem tak podruhé udělal rád. Poprvé před měsícem, kdy jsem svým odstoupením z funkce hejtmana umožnil vznik nové koalice a zachování hejtmanského postu pro ČSSD; podruhé teď, kdy reálně hrozilo, že pražské vedení strany doplní jihočeskou kandidátní listinu svými věrnými, bohužel však nevolitelnými lidmi. Přál bych si, aby naše kandidátka zůstala silná a přes současnou pachuť nespravedlnosti ve volbách obstála.
Voláte mi, píšete a ptáte se, jestli po tom všem má cenu zůstávat ve straně. Odpovídám, že ano. Sociální demokracie u nás zastupuje zájmy obyčejných lidí už 140 let a ne vždy si prožívala zrovna idylické časy. Ale byli to právě přesvědčení členové strany, lidé se srdcem na správné, tedy levé straně, kteří jí umožnili přežít. Budoucnost ukáže, kdo měl dnes pravdu a kdo se mýlil. Ale abychom mohli být součástí té budoucnosti, je třeba vydržet a ideje ČSSD podporovat a propagovat.
Děkuji vám za to, že mám tu čest být vaším krajským předsedou. Jsme dnes jediný kraj, který je v Praze slyšet a který se nebojí věci říkat otevřeně. To bylo vždy mým cílem a na tom jsem stavěl. Dnes jsem za tento jihočeský odboj osobně postihován, ale na paměti mám slova naší prezidentské standardy. Pravda vítězí.
Váš Jiří Zimola

Jo Jurečka, to je borec zloděj.

7. června 2017 v 18:03 | Zodiak

Auditoři ocenili majetek hřebčince na 100 milionů, Jurečka přikázal 'prodat' ho za korunu

Půl milionu zaplatil státní hřebčinec v Tlumačově auditorům, jejichž posudky následně mohl rovnou hodit do koše. Odborníci ocenili majetek hřebčince na sumu převyšující 100 milionů korun. I přes to ministerstvo zemědělství pod vedením Mariana Jurečky (KDU-ČSL) nakázalo tehdejšímu řediteli, aby podepsal jeho "převod" za jednu korunu. Podle expertů jde ve skutečnosti o prodej a úřad tak způsobil daňový únik. Resort se brání, že je vše v pořádku a krok navíc posvětilo ministerstvo financí.
Tlumačov 6:00 6. června 2017 (Aktualizováno: 14:25 7. června 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). | Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia
Příběh podivného prodeje-neprodeje majetku začal 23. února 2015. Tehdy vláda rozhodla o zrušení státního podniku Zemský hřebčinec Tlumačov a následném vložení jeho majetku do státní příspěvkové organizace.
Podle Evropské unie totiž státní podniky nesmějí být dotovány, avšak ministerstvo peníze na provoz hřebčince posílá.
"Nastavili jsme ve spolupráci s auditorem převod majetku v účetních hodnotách. Za půl milionu jsme museli vysoutěžit soudní znalce, kteří udělali odhad majetku," vzpomíná někdejší ředitel hřebčince Jaroslav Dražan.
O zlatých padácích na veterinární správě vím až od vás, nechal jsem je zrušit, tvrdí Jurečka
ČÍST ČLÁNEK
Stavby, zvířata, automobily a další majetek nakonec dva posudky ocenily na 104, respektive na 129 milionů korun. Dražan se poté v prosinci 2015 vydal na ministerstvo zemědělství. Očekával, že tam podepíše smlouvu o standardním převodu. Tedy že státní podnik bezúplatně vloží majetek do nově vzniklé příspěvkové organizace a následně zanikne.

Prodej za 1 korunu nás šokoval

Když ale dočetl rozhodnutí ministra Jurečky o převodu, zůstal jako opařený. "Poslední věta zněla, že podnik se prodává za 1 korunu. To pro nás bylo šokující," popisuje nepříjemné překvapení dnes již bývalý šéf tlumačovského hřebčince.
Nelíbilo se mu, že ministerstvo chtělo porušit rozhodnutí vlády, která žádný prodej neschválila, jednak se de facto plánovalo dopustit daňového úniku. "Je to, jako byste na syna převáděl dům za 5 milionů a vy jste ho ocenil na korunu. Tím pádem nemusíte státu platit žádnou daň. To je tunel na státní majetek, soukromník by si to nikdy nemohl dovolit," diví se doteď Dražan.
Aby unikli placení daně, vymysleli podle Dražana jeho nadřízení kličku. "Řekli, že máme podepsat převod za korunu," uvádí důležitou nuanci. Manažer nakonec podle svých slov pod pohrůžkou vyhození rozhodnutí o převodu i přes velké výhrady podepsal, ve funkci ředitele však nakonec stejně skončil, ačkoliv s ním Jurečka původně počítal i po přechodu na příspěvkovou organizaci.

'Vyhodili mě za žárovky'

"Udělali audity na systém převodu, kde našli pochybení typu, že jsem nechal vyměnit klasické za LED žárovky. Řekli, že jsem peníze na opravu použil jako peníze na investice," líčí svůj konec. Na jeho místo zasedl člen KDU-ČSL David Olejníček, který je blízký náměstkovi ministra zemědělství Zdeňku Adamcovi. Podle Dražana tak místo odborných znalostí při jeho nominaci rozhodla stranická příslušnost.
Ministerstvo zemědělství však jakékoliv pochybnosti odmítá. A to jak při výměně ředitele, tak při samotném nakládání s majetkem hřebčína. Dražan podle mluvčí Markéty Ježkové skončil kvůli chybám v dotacích a "porušování zákona o zadávání veřejných zakázek".
Ředitel Zemského hřebčince Tlumačov David Olejníček. | Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia
"David Olejníček splnil podmínky pro výkon funkce ředitele státní příspěvkové organizace, které byly zveřejněny v rámci transparentního otevřeného výběrového řízení," napsala mluvčí a přidala deset požadavků, které na Olejníčka úřad kladl.
Nový šéf hřebčince navíc podle ní prošel pohovorem s pětičlennou komisí a odpovídal na otázky písemného testu ekonomicko-právních znalostí. Resort také popřel, že by Olejníček místo získal díky známosti s Adamcem.
To ostatně tvrdí i samotný manažer. "Prošel jsem na základě řádně vypsaného výběrového řízení. Možnost přihlásit se do něj měli všichni, protože to bylo na největším personálním portálu v republice," uvedl Olejníček pro server iROZHLAS.cz.

'Žádný prodej, ale převod'

Jurečkův úřad důsledně odmítá, že majetek hřebčince prodal, šlo podle něj pouze o převod. "Byl sice úplatný, a to za 1 korunu českou, ale účetně byl veškerý majetek převeden za historické pořizovací ceny a tedy účtování o všech aktivech a pasivech pokračuje dál z jedné organizace do druhé ve výše uvedeném řádu cca 100 milionů korun," uvedla mluvčí Ježková.
Kroky ministerstva však vedle Dražana kritizují i odborníci. "Jestliže si příspěvková organizace majetek v hodnotě 100 milionů vzala do účetnictví přes to, že ho získala za korunu, není z něj odvedená daň z příjmu. To je daňový únik přibližně za 20 milionů korun," upozorňuje Vladimír Beran, donedávna ekonom hřebčince. "Myslím si, že jde o diletantismus pracovníků ministerstva," je přesvědčen.
Na chybný postup upozornila také auditorka a daňová poradkyně Markéta Nosková. "Já jsem vyvolala jednání na ministerstvu, aby se to revokovalo a udělalo jinak. Bylo to udělané hodně nešikovně," řekla serveru iROZHLAS.cz.

Jedinečný postup

Resortu zemědělství dokonce poslala dopis. "Postup, který obhajuje, vidím z hlediska účtování a daní jako problematický. Píše, že nic podobného ještě nedělali, proto musí být postup jedinečný. To skutečně je, prodat majetek České republiky v hodnotě cca 90 milionů za 1 korunu není běžná operace (naštěstí)," píše v něm.
Zemský hřebčinec Tlumačov. | Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia
Úřad se v odpovědi pro server iROZHLAS.cz dále hájí, že vše konzultoval s ministerstvem financí. Podle Noskové ale jeho závažnou chybu jen přikrylo. "Nakonec řeklo, že prodej za korunu je něco tak nestandardního, že to je přeměna. Pokud by se do toho podíval nějaký právník, konstatoval by, že je to všechno neplatné," varuje auditorka.

Interpelace na ministra

Převod hřebčince za korunu se již dostal i na parlamentní půdu, Jurečku kvůli němu interpeloval bývalý ministr zemědělství za ODS, poslanec a člen sněmovního zemědělského výboru Petr Bendl.
"Ptal jsem se na způsob výběru ředitele, na účetní závěrku a způsob převodu. Pokud je mi známo, vláda rozhodla o zrušení státní organizace, nikoliv o jejím prodeji. A oni ji prodali za korunu," reagoval na dotaz. Krok ministerstva označil za "šlendrián".
Bendl chce od Jurečky vysvětlit také angažmá nového ředitele tlumačovského hřebčince Olejníčka. "Podle mých informací to spíš byla stranická volba než hledání odborníka," přidává poslanec pochybnosti. Odpovědi ministra se však dosud nedočkal, protože Jurečka na interpelace nedorazil. Na odpověď má ministr ze zákona 30 dní.
REAKCE MINISTRA ZEMĚDĚLSTVÍ MARIANA JUREČKY
Český rozhlas uvedl nepravdivé informace o tom, že jsem přikázal "prodat" za korunu majetek hřebčince Tlumačov, který byl oceněn na 100 milionů korun. Je potřeba uvést tyto informace na pravou míru, v žádném případě to nebyl prodej. Šlo pouze o převod majetku mezi dvěma státními organizacemi, který byl předem projednán s ministerstvem financí. Stát o nic nepřišel, stále je vlastníkem hřebčince, jehož hodnota zůstala stejná. Převedený majetek na své hodnotě převodem ani nezískal ani neztratil. Státní podnik se jen změnil na státní příspěvkovou organizaci, která pokračuje v činnosti státního podniku.