Leden 2017

OKAMURA

29. ledna 2017 v 14:40 | Zodiak

Arab může, Trump a Lucie Bílá nesmí

29. 01. 2017 14:00:00
Svět se dnes rozdělil na ty, co stavějí ploty a na ty, co proti nim protestují. Ti, kdo chtějí plot - ať je to Donald nebo Lucie Bílá, jsou v očích mainstreamu odsouzeníhodní zločinci.
"Moc bych si přála, aby naše hranice byly zamčené na sto západů. Česko je náš domov, naše hnízdo, naše zázemí. Nesmíme ho ztratit," napsala Lucie a místo, aby se novináři zamysleli, proč si tohle Lucie myslí, vyrojily se titulky jako: Xenofobní populismus! Pokrytectví! Bílá si nevidí do pusy!
Než odsoudíme stavěče zdí, bylo by fajn si říct, že nikdo nestaví zdi mezi národy nebo dokonce sousedy jako třeba u nás v Matiční dobrovolně.
Než odsoudíme Lucii za to, že její syn je světoobčan a ona pokrytecky nevítá migranty, pojďme to nezjednodušovat - nebuďme populisté. Nikomu nevadí migrant z kulturně blízké země, který pracuje, neparazituje a je dokonce přínosem pro hostitelskou zemi.
Vadí vrazi, znásilňovači, islamističtí šiřitelé náboženského a pohlavního rasismu. Vadí lidé, kteří nelegálně překračují hranice, přijíždějí parazitovat na blahobytu, na kterém Evropané pracovali po tisíciletí, vadí nájezdníci, kteří jakoukoli pomoc berou jako povinnost křesťanských dhimmí tj. nevěřících otroků.
Vadí lidé jako ošátkované somálské studentky, které pod záminkou obrany islámu, místo díků za možnost zdarma studovat školu a užívat si bezpečí, sociální jistoty a svobody, plivou do tváře těch, kteří jim pomáhají.
Každé zdi předchází nějaké zlo ze strany, proti které je zeď namířená. Navíc zdi, ploty a bariéry se proti agresorům staví po celou historii po celém světě dodnes. Mainstremová média si ovšem umí najít jen vybrané oběti, které jsou obviněny z xenofobie a nelidského chování.
Před dvěma lety dokončila výstavbu hraniční bariéry na hranici s Irákem Saúdská Arábie. Ticho po mediální pěšině. S jejím budováním začala v roce 2006. Jde o několik metrů vysoký dvojitý plot dlouhý 900 kilometrů, 40 strážných věží a optické kabely detekující pohyb pod zemí.
Připomeňme, že Saudové si domů nepouští natrvalo žádné uprchlíky islám neislám, a získat tam občanství je nemožné pro kohokoli tj. i pro muslimské migranty - tak jako v drtivé většině bohatých muslimských zemí. Velké ticho po mediální pěšině.
Na konci loňského roku se do podobného projektu budování bariéry pustilo na hranicích se Sýrií Turecko. Obří betonová zeď by po dobudování měla být 800 kilometrů dlouhá. K dnešnímu dni je hotová zhruba třetina. Indie se od muslimského Pákistánu oddělila zdí dlouhou 1 300 km. Ticho.
Bariéru v délce téměř 2 700 kilometrů před loupeživými nájezdníky a migranty si před několika lety postavilo taky Maroko. To vše bez jakéhokoli zájmu našich médií.
Zdi nejsou problém - tím je vždy příčina, proč někdo zdi stavět chce a musí.
A je dost odporné sledovat českou "intelektuální elitu", jak tuhle základní pravdu ignorují.
Protestovali by také proti xenofobnímu populismu ve třicátých letech minulého století, kdy Československou stavělo podél hranice s Německem masivní sít betonových pevností?
Je potřeba si uvědomit, že dnes jde jen o to, že si sakra musíme dávat majzla před každým, kdo věří náboženské ideologii, že my nevěřící v Alláha jsme méněcenní, že je správné nás ve jménu víry zavraždit, znásilnit, ukřižovat, ukamenovat.
A říkám na rovinu, že před takovými šílenci žádná zeď ani pevnost nejsou pro mne, pro nás a naše rodiny dost velké.
Autor: Tomio Okamura | neděle 29.1.2017 14:00 | karma článku: 35.04 | přečteno: 1143x

Další články blogera

Tomio Okamura

Viníci vraždění v Berlíně jsou i politici a média

Masová vražda v Berlíně nemá jen jednoho viníka. Migrant vraždil proto, že byl muslim a jeho víra mu přikazuje zabíjet nevěřící.
21.12.2016 v 15:32 | Karma článku: 47.83 | Přečteno: 9357 |Diskuse

Tomio Okamura

Prosazuji deprivatizaci vody

Prosazuji deprivatizaci vody, tedy návrat vody do rukou měst, obcí či krajů. Privatizace naší vody, která proběhla pod taktovkou všech dosavadních vládnoucích politických stran v čele s ČSSD, ODS a KDU-ČSL je zločinem století.
8.11.2016 v 9:00 | Karma článku: 36.99 | Přečteno: 1129 |Diskuse

Tomio Okamura

28.říjen - zůstaňme věrni svému národu

Vážení spoluobčané, dámy a pánové, to, že vás mohu oslovit jako spoluobčany je dané tím, že osmadvacátého října jsme přestali být poddaní nadnárodního konglomerátu, slepence mnoha národních států a státečků.

ROMOVÉ V ČESKU

28. ledna 2017 v 16:42 | Zodiak
"Věznění 12 tisíc romských vězňů nás všechny slušné a pracující České občany stojí 4 miliardy korun ročně. Sociální dávky pro Romy činí přibližně 20 miliard korun. K tomu přičtěme obrovské škody na majetku při "sbírání" železa a dalších ukradených věcí. To se ani nedá vyčíslit. Je také pravidlem, že Romům platí advokáta u soudu stát. Vzhledem k tomu, že podíl tohoto etnika na zločinu je velmi vysoký, jedná se o další obrovskou zátěž pro státní rozpočet," vypočítává na svém facebooku Okamura.
Domnívá se, že při této strmé křivce růstu porodnosti "nepřizpůsobivého obyvatelstva" nebude mít brzy ekonomicky aktivní obyvatelstvo sílu utáhnout finančně republiku. "Podle mého názoru je nejvyšší čas situaci řešit, jinak hrozí sociální nepokoje, jelikož české majoritní společnosti dochází trpělivost. To ostatně konstatuje i zpráva Bezpečnostní a informační služba BIS," dodal.
"Bohužel tato vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL naše návrhy řešení stále zamítá, přičemž sama vláda žádné své řešení nemá. Tato vláda je absolutně neschopná romský problém řešit a tváří se, že se nic neděje. Za líbivými marketingovými hesly je jen prázdnota a nicnedělání. My v našem hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) máme jasno - CHCEME ROVNÁ PRÁVA A POVINNOSTI PRO VŠECHNY," podotkl Okamura.
Podle něj je potřeba podmínit vyplácení dávek školní docházkou dětí bez neomluvených hodin a čistým trestním rejstříkem příjemců dávek, zavést povinnou docházku pro děti ze sociálně vyčleněných rodin do posledního ročníku mateřské školy (aby se naučili včas česky a hygienické návyky a nekončili kvůli neznalosti ve speciálních školách, ale měli se možnost integrovat již od útlého dětství mezi majoritu), zakázat plošně výherní hrací automaty, přijmout zákon o zastropování úroků (lichva) a zrychlit práci justice, aby za jakýkoliv kriminální čin přišel rychlý a odrazující trest.
"Jak vidíte, naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) má návrhy komplexního řešení, vláda nám ale naše návrhy zákonů stále zamítá, přičemž sami žádné návrhy nepředkládá. Vlastně tato vláda již předložila dva návrhy - vláda navrhuje povinné kvóty pro Romy na vedoucí místa ve státní správě a také dotaci pro rodiny romských studentů vyšších škol 65 tis. Kč ročně. Tyto nekoncepční rasistické vládní návrhy my v našem hnutí Svoboda přímá demokracie (SPD) absolutně odmítáme. Odmítáme rozlišovat občany České republiky podle rasy či barvy pleti a zvýhodňovat určité menšiny, jak to navrhuje tato vláda. Je to odporné," píše Okamura.

Klika první část

28. ledna 2017 v 16:26 | Zodiak

Stanislav Jánský má trvalé bydliště na Praze 3 již 16 let a bydlí jednu minutu chůze od takzvaného sociálního centra Klinika, které provozují lidé navázaní na levicově extremistické autonomistické, anarchistické a squatterské hnutí. "Nejtrapnější roli zde evidentně sehrává Andrej Babiš. Ten na oko dělá, že je proti. Přitom jeho nejbližší spolupracovníci a média Kliniku podporují a kryjí. Třeba primátorka Krnáčová, ministr spravedlnosti Pelikán," říká Jánský. "Loni mi jeden známý, který pracuje v byrokracii EU, prozradil, že v první vlně pro nás mají naplánováno 30 tisíc 'Syřanů' z Asie a Afriky, a celkově mluvil o jednom milionu imigrantů přidělených do ČR v horizontu deseti let," dodal.

Jaká je aktuální situace s Klinikou?
Anarchisté za podpory špiček současného politického establishmentu dál objekt protiprávně okupují, a to již více než půl roku. Místní úřady se sice na základě našeho tlaku pokusily anarchisty soudně vystěhovat, ale soud se - asi po nátlaku z nejvyšších míst - postavil na stranu anarchistů. Prý se vše musí řešit "právní cestou". Přitom z právního hlediska je případ jasný. Nájemní smlouva anarchistům skončila a majitel (stát) chce objekt formálně zpět, a anarchisté jsou tam tedy protiprávně. To ale na soud evidentně neudělalo dojem a rozhodl zcela proti liteře zákona. V praxi to znamená, že když se vám nějaký chuligán nebo darebák vloupá do domu a usadí se tam, tak ho nesmíte vyhodit. Musíte čekat až rozhodnou všechny soudní instance a to může trvat několik let. Anarchisté a extrémní levice tak získala de facto zadarmo objekt v centru Prahy na neomezenou dobu.
Počkejte. Vždyť obyvatelé Kliniky si stěžují, že musí platit pokutu tisíc korun za den majiteli objektu, tedy státu.
30 tisíc měsíčně jsou pro tuhle partu drobné. Tihle výtečníci nejsou žádní chudáci, ale mnohdy děti nejvyšších funkcionářů současného establishmentu s přístupem ke všem možným grantům, dotacím, fondům. Musíte si uvědomit, že oni odredovaní anarchisté v roztrhaných oděvech, kde máte problém z metru rozpoznat pohlaví, jsou jen taková stafáž. Ti jsou více méně na ozdobu. Jádro a vedení tvoří děti z neomarxistických nomenklaturních rodin, které žijí v luxusu a nadbytku a mají přístup do médií a do nejvyšších pater politiky.
Jak to?
Stačí připomenout jména jako Uhl, Stropnický a tak dále… Tahle anarchistická zlatá mládež přirozeně těmi otrhanými dredaři pohrdá a má je jen na špinavou práci a případně jako obětní beránky, když se něco nepovede… To vše pod patronátem politických a ekonomických špiček a pod heslem "ať se mám já dobře a vy ostatní třeba zdechněte". Základní rozdíl mezi marxistou a neomarxistou je totiž v pohledu na majetek. Marxista chce sociální rovnost, a proto klidně bude bydlet s dělníky ve špinavé kolonii. Neomarxista chce být sám bohatý a obyčejnými lidmi ostentativně pohrdá a nenávidí je. Proto také neomarxistům na Klinice vůbec nevadí, že z relativně skromné čtvrti, jako je Žižkov, udělají lidem přísunem imigrantů ze života peklo a připraví je o jejich domovy. Naopak budou se v tom vyžívat a z nějaké luxusní čtvrti, kde normálně bydlí, ostatním kázat o "toleranci".
To je pro neomarxisty typické. Vezměte si pokrytce jako Michael Kocáb či Karel Schwarzenberg. Starosta Varnsdorfu nedávno vyprávěl, jak si pan Kocáb při návštěvě cikánů na Šlukovsku stále myl a desinfikoval ruce, když se měl s tamějšími cikány setkat osobně… Přesto neváhá tamější etnické Čechy, kteří musí s problematickými cikány každý den žít, ze své čisté, necikánské čtvrti v Praze, poučovat o toleranci. Pan Schwarzenberg jistě na zámku Orlík imigranty ubytované také nemá, a určitě to ani neplánuje. Stejně tak nemá cikány nebo imigranty za sousedy pan Sobotka nebo Babiš…
Kdo z politiků Kliniku vlastně podporuje?
Celé vedení ČSSD (Sobotka, Dienstbier, Valachová, Marksová a tak dále) a takové ty obskurní postavičky z různých neziskovek, nadací a podobně, ale úplně nejtrapnější roli zde evidentně sehrává Andrej Babiš. Ten na oko dělá, že je proti. Přitom jeho nejbližší spolupracovníci a média Kliniku podporují a kryjí. Třeba primátorka Krnáčová, ministr spravedlnosti Pelikán a tak dále. To se přirozeně může dít pouze s jeho tichým souhlasem. Kdyby Babiš skutečně chtěl, tak jsou anarchisté již dávno vystěhováni policií. Podporu Klinice přirozeně poskytují i další neomarxistické strany jako TOP 09, zelení, hnutí Žít Brno, KDU-ČSL a podobně.
Co se tedy v současné době na Klinice děje?
Údajně tam probíhá "komunitní" program. Jen pro ilustraci, co si tihle chytráci představují pod tímhle pojmem. Tak nedávno tu měli přednášku s pedofily. Vždyť i oni přece mají svá sexuální práva, že… Nebo je zde pravidelně kurz češtiny pro cizince. Pro české občany na Žižkově jistě velmi "praktická aktivita". Ještě jsem od nikoho z okolí neslyšel, že by se tam vypravil. Naopak se tu scházejí různá individua z humanitních fakult a "neziskovek", která tam kouří trávu, pijou organické sojové latté a sní své sny o kulturní "revoluci". Jak jsem ale již říkal, primárně se jedná o základnu budoucích milicí proti skutečné opozici a proimigrantské centrum.
To myslíte ozbrojené milice jako ve 30. letech v Německu?
Ta podobnost platí jen do určitě míry. Tehdy to byly v Německu čistě stranické milice, komunisté měli své, sociální demokraté rovněž, stejně tak nacisté. Dnes je to jiné v tom, že tam je přímé napojení na část státních represivních složek. Podívejte se do Německa. Tak jenom loni bylo hlášeno 800 ozbrojených útoků proti členům jediné skutečné opozice, Alternative für Deutschland. Od zapálených aut po fyzické útoky proti členům či zapálení domovních dveří, ordinací, kanceláří… Policie přitom nevypátrala žádné pachatele. Znamená to snad, že je německá policie uplně neschopná?
Nebo jsou snad oni útočící členové německé Antifa a imigranti tak dokonalí zločinci, že je německá policie nedokáže odhalit? Nikoliv! To je evidentně známka toho, že v tom jede německý stát, tedy část represivních složek a ta pouze využívá tyhle skupiny na špinavou práci. V tomto ohledu se obávám, že nás čeká podobný scénář. Mimochodem nedávno zapálili tihle lidé auto dokonce předsedkyni AfD Frauke Petry. To je prosím drobná decentní dáma v nejlepších letech, máma od 4 dětí.
Jak vidíte, tihle darebáci se neštítí vůbec ničeho. Ani útoku na ženu. Opravdu nechutné!
Počkejte, situace snad ještě tak dramatická jako v Německu není.
Německo je takový předobraz toho, co se bude dít u nás, pokud nedojde k zásadní změně. Ale i u nás již máme dlouhou historii otevřeně politických procesů z nedávné doby. Stačí si připomenout jména Vondrák, Dupová, Brož, Pechanec… Nebo jak se asi má cítit takový Martin Konvička, na kterého je za jeho politickou činnost podáno hned několik trestních oznámení? Některé evidentně již podle muslimského práva šaría, když ho policie chce obvinit z "urážky islámu". Korunu tomu ale establishment nasadil u Adama B. Bartoše.Ten je obviněn dokonce z "šíření a podpory genocidy" za nějaké poznámky na Facebooku. Jak vidíte, to nepřišili ani masovým vrahům, jako byl Pol Pot a Ho Či Min. Proto se obávám, že fyzické útoky proti opozici ze strany pravdy a lásky a státního establishmentu jsou jen otázkou času. Oni totiž neomarxisté v celé Evropě se teď snaží vše rozhodnout jedním velkým úderem. Tím je právě ona masová imigrace. Ta má změnit Evropu navždy.
Psali jsme:
Čeští politici a média ale argumentují, že se nás imigrace netýká. Třeba ministr zahraničí Zaorálek nedávno vypočítal, že se u nás nachází 8 imigrantů a že se tedy není čeho bát…
Tak mi vysvětlete, proč zrovna jeho vláda vyčlenila 500 milionů na příští rok na podporu imigrace, a dokonce začíná najímat lidi, kteří budou přísun imigrantů do ČR koordinovat. Také si vzpomeňte, jak potichu rostou ona čísla imigrantů, kteří k nám mají "dobrovolně" přijít. Nejdříve to bylo 1500, pak tři tisíce, teď jsme již na šesti tisících a soudím, že to skutečné číslo bude daleko vyšší. Loni mi jeden známý, který pracuje v byrokracii EU prozradil, že v první vlně pro nás mají naplánováno 30 tisíc "Syřanů" z Asie a Afriky a celkově mluvil o jednom milionu imigrantů přidělených do ČR v horizontu deseti let.
Navíc, podívejte se, kolik za poslední rok jen v Praze přibylo "podivných cizinců". Arabů, černochů, Asiatů a tak dále… Třeba u nás na Praze 3 či Praze 2, 4, 5… Kde se tu tak najednou vzali? Vůbec by mě tedy nepřekvapilo, kdyby nám Sobotka s Babišem někdy jen tak mimochodem sdělili, že tu již pár tisíc "uprchlíků" je. Navíc v Německu jsou již zase na loňských číslech z hlediska příchodu imigrantů - loni do Německa neoficiálně přišlo více než dva miliony ilegálních imigrantů. Jen s tím rozdílem, že teď imigranty vozí pohodlně letadly, aby se nemuseli ti mladí muslimové a černoši trmácet pěšky. Nepochybuji o tom, že nám je sem bude chtít německá vláda přidělit, a také jsem si skoro jist, že je na tom tajně domluvená s naším politickým establishmentem.
V Německu stále ale vláda mluví o tom, že to zvládne, že imigranti budou ekonomickým přínosem pro Německo a Evropu…
To jsou jen takové řeči. Ze zhruba dvou milionů imigrantů, kteří přišli loni do Německa jich pracuje celkem 54! Z toho jich 50 zaměstnala Deutsche Post na třídění balíků. Jen si vzpomeňte na ty fantastické pohádky, jak se do Německa valí statisíce atomových vědců, programátorů a lékařů. A realita? Velká většina z nich neumí číst a psát a nemá základní pracovní návyky... jako, že do práce musíte jít každý den, či tam něco skutečně dělat. Imigranti pracovat hlavně nechtějí! Takže Němcům přibyly loni dva miliony převážně zdravých, silných muslimských mužů, které budou muset živit. Letos to vypadá na další dva miliony…
Nebo se podívejte do Švédska. Tam po pěti letech pracuje obvykle 2,5 procenta nebílých imigrantů, a to ještě často v etno-neziskovkách jako tlumočníci, zbytek je na dávkách či zapojený v kriminálních aktivitách. Stejná je situace v Rakousku, Itálii, Belgii, Holandsku či jinde. Neevropští imigranti žádný ekonomický přínos nepředstavují.
Ostatně stačí se podívat na naše menšiny. A nemusí to být jen cikáni, ale třeba ti opěvovaní Vietnamci. Média jsou plná neuvěřitelných historek o geniálních vietnamských dětech a integrované komunitě. A skutečnost? Ve velkém počtu jsou Vietnamci zapojeni buď do šedé, nebo dokonce kriminální ekonomiky. Vždyť každý jen trochu soudný člověk musí nahlédnout, že pokud se u nás v době nástupu supemarketů vyrojí 4000 vietnamských večerek, tak je tam něco divného. Všimnul jste si, že dnes najdete vietnamskou večerku i na nejdražších pražských ulicích jako Václavské náměstí, Příkopy, či Karlova ulice a vždy na nejdražší úrovni přímo na ulici? Jak se tam může takový podnik uživit vedle super luxusních butiků? Přitom každá další generace těchto imigrantů je horší než ta předchozí.
Jak to?
V Německu první generace Turků normálně pracovala, druhá již jen z poloviny a ta třetí je na dávkách nebo zapojená do kriminálních aktivit. To samé u nás platí s Vietnamci. První generace tu pracovala v továrnách a šila pokoutně "levisky". Druhá začala prodávat na tržištích pašované zboží a ta třetí, již zde narozená, ovládla drogové obchody, rozjela ve velkém podvody s DPH a tak dále a masivně uplácí neomarxistické politiky, aby jejich aktivity kryli. Viz třeba nedávno ten "sponzorský dar" Babišovu hnutí ANO od vietnamské firmy, která k nám "dováží" tabák… Nicméně vietnamského učitele, zubaře, zdravotní sestru nebo elektrikáře jste asi nikdy nepotkal, že… A to je tu skoro stotisícová vietnamská menšina s více než 50letou historií.
Problém masové imigrace je, že v Africe to vypadá tak, jak to tam vypadá, protože tam žijí právě oni Afričané - černoši a Arabové. V Německu to ještě nedávno vypadalo jinak, právě proto, že tam žili převážně etničtí Němci. Když ale vezmete masu Afričanů a převezete je najednou do Německa, tak tam nebudete mít lepší Německo, ale tu Afriku. Proto si budeme muset vybrat, buď chceme žít jako dosud, tedy v bezpečí a klidu, nebo tu mít Afriku, Pákistán, Irák nebo Nigerii… Já osobně mám volbu jasnou.
Víte, že vás za tohle někteří lidé mohou označit za rasistu a xenofoba?
Pokud by to znamenalo, že díky tomu budu nadále žít v poklidné a příjemné zemi obklopen svými krajany, tak je mi úplně jedno, co o mně bude pár relativistických exotů a deviantů z různých neziskovek, knihoven Václava Havla, Českých televizí a podobně říkat. Ostatně bude nás takových "rasistů a xenofobů" v téhle zemi nejméně 90 procent. Takže budu jistě v dobré společnosti. Navíc někdo tu musí začít opět říkat, že černá je černá, zelená zelená a bílá bílá… Jinak se nepohneme z místa.
Když se nad tím zamyslíte, tak mi přece v rasistické společnosti v posledních letech žijeme. Pouze tou znevýhodněnou skupinou je původní domorodé bělošské obyvatelstvo. Když barevný imigrant ve Švédsku znásilní bělošku, tak se mu dostane symbolického trestu. Protože jistě prožil předtím "stres". Když to samé udělá bílý Švéd, tak půjde do vězení na řadu let. V Německu a Rakousku má policie přímo instrukce zločinnost imigrantů tolerovat a nestíhat je. Nejdál jsou ale v Anglii, tam když rodiče bílé dívky ohlásí znásilnění své dcery imigrantem, tak policie zatkne nikoliv toho imigranta násilníka, ale ty rodiče. Ostatně máme tohle i u nás.
Psali jsme:

Klika druhá část

28. ledna 2017 v 16:24 | Zodiak
V současné době se potichu připravuje "rekvalifikace takzvané drobné pouliční kriminality", kterou páchají převážně cikáni a imigranti, jako jsou drobné loupeže, násilná pouliční přepadení a tak dále. Prý se jedná o takzvanou bagatelní trestnou činnost a tu netřeba stíhat a evidovat. Nebo si vezměte ty podivné vietnamské tržnice, večerky a bistra. Každý soudný člověk ví, že v mnoha z nich se tam běžně vyrábějí a prodávají drogy, perou peníze, ale úřady dělají, že to nevidí. Média a etno-neziskovky by je jinak obvinila právě z toho "rasismu".
Imigranti tohle přirozeně vidí a tu beztrestnost si vykládají jako naši slabost, a proto je každá další imigrace horší než ta předchozí; a je jedno, jestli umí místní jazyk, nebo ne. Navíc k tomu přispívá ona příšerná politicky korektní propaganda v médiích a školách. Nebo ty trapné reklamy, kde muž je vždy černý nebo Arab a žena bílá. Nedávno jsem viděl podobně trapnou propagandu v německé státní televizi. Černoch jménem Mamulal tak přišel do pekařství se slovy "dnes vám ukážeme, jak se dělá náš německý chléb". Cílem je ukázat Němcům, že Němec již neznamená etnicky bílý Němec… Nicmené jako každá lež měla i tahle krátké nohy, neb se ukázalo později, že onen Mamulal se jako vedlejšák živil prodejem drog… Ostatně i u nás by se našly podobné příklady. Když neplatí daně český podnikatel, tak je to zloděj a z médií se dozvíme, že "všichni Česi jsou zloději a podvodníci", stejné by to bylo u Rusa nebo Ukrajince. Když daně neplatí Vietnamec nebo Arab, tak je opěvován médii jako "mazaný obchodník". Prostě můžeme parafrázovat Orwella: "Všichni mají stejná prava, ale ti původní bílí nemají skoro žádná." Tak mi neříkejte, že nežijeme v rasistické společnosti.
Navíc tak intenzivní protičeská propaganda, kterou současný establishment v posledních 10 až 15 letech vede, má snad srovnání pouze s nacistickou okupací…
Ředitelka Sdružení pro migraci a imigraci Magda Faltová před časem prohlásila, že se budeme muset kvůli uprchlíkům uskromnit a zchudneme. Souhlasíte s tím?
Tak především je potřeba si uvědomit, že lidé jako paní Faltová mají na mysli nás ostatní. Ona sama chudnout kvůli imigrantům jistě neplánuje, spíš naopak. To je onen typický znak neomarxisty. Všichni by se měli omezit a uskromnit, kromě nich… Stačí se podívat na nedávné případy "politiků" z hnutí Žít Brno, pánové Hollan a Ander. Tihle chytráci tak bojují proti automobilismu, až se ukázalo, že oni sami služebním autem najezdí stovky tisíc kilometrů ročně a ještě s výrazně vyšší spotřebou paliva. Takže si asi na jejich služební účet tankovala benzín i celá rozšířená rodina. Ale to jsme zpátky u jedné ze základních charakteristik neomarxisty a tou je chamtivost , lakota a závist.
Kdyby to ti podporovatelé imigrace mysleli s tou pomocí potřebným vážně, tak přece mohou použít vlastní zdroje. Třeba pan Schwarzenberg by mohl prodat rozsáhlé pozemky či zámky a podporovat imigranty. Stejně jako pan Bakala. Jak vidíte, nedělají to. Místo toho připravil pan Bakala desítky tisíc lidí o práci a teď asi i střechu nad hlavou. Opravdový humanista. A ještě ho v pražských neziskovkách a médiích velebí a oslavují.
Za chvíli máme senátní a krajské volby. Budete se jich účastnit?
V našem obvodě se nevolí, takže nebudu. Navíc mám posledních několik let vážné pochybnosti o regulérnosti voleb jako takových.
Co konkrétně máte na mysli?
Je stále víc indicií, že se volby falšují. Nemyslím tím jenom onu podvodnou hru s výzkumy a manipulace v médiích. Zaznamenal jsem již několik případů, které ukazují na přímé volební manipulace. Navíc volební výsledky zjevně nereflektují skutečné nálady ve společnosti. Vždyť kolik lidí může reálně podporovat pravdolásku? Tak 5 až 10 procent, a přitom má v Parlamentu a Senátu skoro 80 procent mandátů - s výjimkou komunistů, Úsvitu a SPO. Jak je to možné?
Myslím, že s obvyklou neomarxistickou pohrdlivou odpovědí, že voliči jsou hlupáci a hlasují "za koblihu", si nevystačíme. Podívejte se do Maďarska, když před deseti lety Orbán nastoupil k moci, tak jedno z jeho prvních opatření bylo převzetí kontroly nad statistickým úřadem a volební komisí. Prostě je začala madarská veřejnost opět konktrolovat. A výsledek? Tamější pravdoláska od té doby nemá šanci.
Nebo si vezměte Polsko. Ona zuřivá kritika vůči vlastenecké polské vládě z PiS byla sice oficiálně kvůli oněm podvodně jmenovaným soudcům nejvyššího soudu, ale ve skutečnosti EU vadí i to, že si polská vláda začala provádět personální změny ve státní správě, které mají opět tyto instituce dostat pod kontrolu polské veřejnosti a znovu nastolit mimo jiné regulérnost voleb.
Podobné informace mám i ze Slovenska, po velmi podivném vítězství toho pravdoláskařského kandidáta a bývalého lichváře Kisky v prezidentských volbách si to Fico prý již ohlídal a najednou je tamější pravdoláska zcela marginální a v parlamentu mají Slováci převážně vlastenencké strany, které reflektují skutečné nálady ve společnosti. A figurky typu Magdy Vášáryové se mohou vzteky zbláznit, ale běžní Slováci je nikdy volit nebudou.
Ostatně, když se volby zcela otevřeně a opakovaně falšují v Německu a Rakousku, tak bych se divil, že by to u nás bylo jinak. Ona je to pro pravdolásku nepříjemná situace. Zatím ještě nemůže onu hru na demokracii uplně zrušit, takže jí nic jiného než falšování voleb nezbývá. I když onu přípravu na jejich formální zrušení již můžeme od establishmentu slyšet zcela otevřeně. Lid je prý hloupý a neumí rozhodnout. Nebo jsou problémy prý "moc složité" a je potřeba do vedení jmenovat "odborníky" či se začíná naříkat, jak jsou volby "drahé".
Takže volit sice nebudu, ale mohu celkem přesně předpovědět, co se stane. Vyhraje Babišovo ANO, nyní favorit establishmentu, posílí ODS, která postupně obsazuje roli hlavní roli strany pražské a brněnské levicové kavárny…
Psali jsme:
Počkejte ODS se definuje jako konzervativní a liberální strana…
Jistě, ale s realitou to nemá nic společného. Z ODS se oficiálně stala ODA IV (po ODA, US, TOP 09) a při hře na demokracii nyní hraje roli "opozice". Jen se podívejte, jaké má v posledních letech vedení ODS názory: podpora homoagendy, adopce dětí homosexuály, multikulturalismu, v zahraniční politice spolupráce s hlavními sponzory islámského terorismu Tureckem a Saúdskou Arábií. První muslimské ghetto u nás vzniklo v Teplicích za primátora ODS Kubery.
Senátor ODS Oberfalzer zase v Černošicích odhaloval "lavičku Václava Havla". Strana zelených by se za názory současné ODS nemusela stydět. Navíc nedávno jsem zaznamenal, že si jako hlavní kritiky antiislámského hnutí do veřejnoprávních médií zvali převážně politiky ODS a ti tam horovali pro omezování svobody slova, projevu a shromažďování. Příšerný zážitek. V ODS sice existuje několik málo politiků, kteří mají pravicové a pronárodní názory jako třeba Václav Klaus mladší či senátor Jirsa, ale na vedení a chod strany žádný vliv nemají.
To však není žádná naše specialita, ale dlouhodobý trend, kdy neomarxisté postupně ovládli všechny tradiční veřejné instituce. Univerzity, média, úřady a nakonec i politické strany. Proto například sňatky homosexuálů prosadila v Anglii Konzervativní strana, německá "křesťanská" CDU zase prosadila uznání "třetího" pohlaví a v Německu si teď oficiálně můžete nechat napsat do pasu do kolonky pohlaví "ladyman", v Holandsku a v Belgii "křesťanské a liberální strany" asistovaly u legalizace eutanázie, a to dokonce i u dětí, v Rakousku "křesťanské" strany otevřeně podporují protikřesťanského kandidáta strany Zelených; a to nemluvím o Skandinávii, kde snad není neomarxistická perverznost, kterou by tamější tradiční "pravice" aktivně nepodporovala.
Ze skutečné opozice možná zaboduje Okamura. On má slušnou podporu mezi lidmi, ale s těmi svými 5 až 7 procenty nebude pravdolásce nikde na obtíž, takže ho tam pustí. TOP 09 končí. Stejně jako Úsvit. Ze senátorů možná může překvapit právě onen Martin Konvička na Táborsku či Petr Hampl v Berouně nebo Brančík v Brně či Janáčková v Ostravě, a bez šance snad není ani senátor Doubrava. Jinak jsou to vesměs zástupci establishmentu, takže je jedno, zda tam bude sedět Petr, nebo Pavel. Byť připouštím, že někteří kandidáti jsou opravdu jak herci z nějaké antické komedie. Třeba na Praze 6 kandiduje za ČSSD a zelené pan Bělohradský, což je člověk, který v ČR ani fyzicky desítky let nežije. Takže je to takový pravdoláskařský "deus ex machina".
Jak se podle vás bude tedy vyvíjet situace kolem Kliniky?
Z Kliniky se nepochybně stane levičácké a proimigrantské centrum, které udělá okolí ze života peklo. Bude to znamenat nepořádek, nárůst drobné i závažné kriminality, pokles cen nemovitostí a tak dále. S velmi vážným dopadem na život místních lidí. Ti bohatší se časem odstěhují a zůstanou jen ti, co na nové bydlení nemají. Tedy staří lidé, matky samoživitelky, mladé rodiny.
Budete i nadále v té věci něco podnikat a pokud ano, tak co?
Jako občané jsme bohužel již všechny zákonné možnosti vyčerpali, ale nevzdáváme to a budeme hledat další možné cesty, jak udržet v naší rezidenční čtvrti klid a pořádek. Celá ta story s Klinikou ukazuje, jak se naše země přeměňuje na "občanskou společnost havlistického typu". Tedy zemi, kde právo a povinnosti musí respektovat jen někteří. Kde rozhodují nikým nevolení samozvanci, kteří mohou kohokoliv zlikvidovat jen mávnutím ruky. Kde vám banda darebáků se "správnou ideologií" může sebrat majetek. Kde soudy rozhodují na politickou objednávku. Kde média lžou, až se jim od pusy práší. Kde represivní aparát slouží k potlačování opozice. Každopádně to vše je předzvěst velkých změn, které nás zjevně brzy čekají. Možnosti jsou asi pouze dvě. Buď nastolení totality "pravdy a lásky", ke které to establishment směřuje, nebo nějaký velký společenský konflikt mezi původními obyvateli a imigranty a jejich pátou kolonou. Půjde tedy o všechno. Včetně toho, zda tu za 50 let budou existovat Češi jako národ. Podobnému národnímu ohrožení jsme jako Češi naposledy čelili asi za Heydricha.
Proto je potřeba se na to začít přípravovat ve všech ohledech. Udržujte dobré vztahy ve svých rodinách. Budujte si potřebné sociální konktaky v okolí, v práci a tak dále. Určitě neuškodí udělat si zbrojní průkaz a pořídit nějakou zbraň a přihlásit se do kurzu sebeobrany, první pomoci a podobně. Připravujte se po všech stránkách fyzicky, mentálně a udržujte dobrou náladu a veselou mysl. Hlavně nezapomínejte, že tohle je naše země a máme povinnost ji předat našim dětem v pořádku a prosperující. Je málo míst na světě, kde se žije tak příjemně jako u nás v Čechách a na Moravě; a máme plné právo být na naši zemi, tradice a kulturu hrdí, protože jsou lepší než ty ostatní. Nezapomínejte na to, změnit se to, bohužel, může velmi rychle; a je jen na nás, zda takovou změnu dovolíme. Podívejte se, jak dopadli Ukrajinci po tom ze zahraničí organizovaném převratu před 2 roky. Mají tam de facto oficiálně vládu cizinců, rozvrácenou ekonomiku, zbídačenou zemi bez perspektivy a na krku občanskou válku na Donbase. Tohle může zkusit nějaký Soros a jemu podobní naordinovat i nám. Nicméně výsledek toho budoucího střetnutí dán naštěstí předem není a to je naše naděje. Byť připouštím, že ti nadnárodní globalisté a jejich místní slouhové, kterým jde o likvidaci Evropy, jsou velmi zdatný soupeř.

Ta o Kradouskovi

28. ledna 2017 v 13:09 | Zodiak

Lenka Procházková v Plzni: Kalousek měl na úplatky kolem restitucí 5 miliard. A Putin je nejlepší světový státník!

09.06.2014
Lenka Procházková v Plzni: Kalousek měl na úplatky kolem restitucí 5 miliard. A Putin je nejlepší světový státník!
Autor: Archiv LP
Popisek: Lenka Procházková
REPORTÁŽ Hostem pravidelné série debat plzeňských Veřejných zájmů byla aktivista a publicistka Lenka Procházková. Hovořila hlavně o restitucích, ale také například o Ukrajině. Třicítka přítomných si vyslechla mnohdy velmi emotivní projev.
"Jsem členem několika občanských iniciativ jako například Nezávislá média, kde se snažíme poněkud suplovat roli našich veřejnoprávních médií, která by měla informovat objektivně, což se neděje. Děláme tiskovky provokativně před budovou rozhlasu či televize, aby to měli novináři blízko. Stejně ale nepřijdou. Maximálně přijede policie," řekla na úvod Procházková.

Církev byla bez majetku

Heslo některých politiků "Co bylo ukradeno, musí být vráceno" je podle publicistky zavádějící, "…protože církev de facto žádné majetky neměla. Ani za první republiky. Stále jen majetky spravovala, aby z toho měla nějaké výnosy. Nebyly fakticky její. " Podle Procházkové je až symbolické, že v den výročí Bílé Hory - byly restituce schváleny. "Myslím si, že zákon o církevních restitucích je neplatný, neboť byl schválen za kriminálních okolností. To je naše velká naděje. Pokud by se celý ten zákon zrušil, musel by se pozastavit a mezi tím by se vypracoval nový zákon. Ten bych si pak dovolila navrhnout tématicky, ne paragrafově. Jmenoval by se Odluka státu od církve."

Spor o katedrálu

Poté zavzpomínala na začátek devadesátých let, na kausu Svatovítské katedrály: "Toto téma prožívám už od roku 1994, kdy šlo o korunovační katedrálu. U soudu neměla být veřejnost. Novináře z ČTK vyhodili. Mně zabavili magnetofon, naštěstí jsem měla druhý v kapse. Soud trval dvě hodiny. Paní soudkyně měla zjevně jinou kvalifikaci, než na takové procesy. Bylo to jak v padesátých letech. Měla to celé už předepsané a pouze to četla. Ani neuměla moc číst, takže občas místo katolický řekla kategorický a podobně. Nakonec řekla, že tu katedrálu dává církvi. Po těch dvou hodinách, jsem během jedné noci přepsala ten její dvouhodinový projev z toho magnetofonu. Pak jsem to odnesla svému kamarádovi právníkovi, který mi vypracoval odvolání na ten blábol. Hrad se nechtěl odvolat.
Kancléř mi říkal, že se nebudou odvolávat, protože pan prezident říkal, že jim ten barák dá. S Johnem Bokem jsme tedy vystoupili v televizi , udělali jsme tiskovku. Kvůli katedrále jsem založila spolek Šalamoun, abychom měli razítko. Protože občany jen tak neposlouchají. Na tiskovce jsme řekli, že pokud se Hrad neodvolá, tak podáme nové trestní oznámení za neplnění povinnosti při správě cizího majetku. Čtyřiadvacet hodin před vypršením lhůty mi zavolal kancléř a říká: My se teda odvoláme, ale nemysli si, že to bude úspěšné, protože to odvolání bude pouze formální. Napadený rozsudek městský soud zrušil.

K čemu byla stvořena "topka"

"Když pak začali chystat zákon o církevních restitucích, tak jsem pochopila jaký je to tunel. K církvi se nedostane všechno, část se po cestě ztratí. Údajně měl Kalousek pět miliard na to, aby podplatil všechny, aby ten zákon prošel. Kvůli tomu vznikla topka, protože je to nejdůležitější zákon za dvacet let. Nejde tady jen o peníze, ale o pole, majetek, nemovitosti. Jde o to, že přepisujou historii a berou nám důstojnost. Dělají ze sebe oběť. To, že někdo trpěl čtyřicet let? Kdo z nás netrpěl? Dala jsem trestní oznámení na kardinála Duku, protože ten jim s tím pomáhal. Víme, že je to podvod a víme, kdo v tom figuruje."

Zfanatizovaná média

"Říká se, že tady není cenzura, cenzura má však různé metody. Jiná je cenzura v totalitě, kde existuje úřad a úředníci, kteří dopředu sledují co má vyjít a co ne. Pak je typ cenzury, kdy se cenzurují sami novináři. Mají autocenzuru. Vyhýbají se různým tématům. Oni si myslí, že šíří pravdu. Je to mnohem horší, než kdyby věděli, že lžou. To už je trochu fanatismus."
"Denně přečtu až dvě knihy, protože utíkám ke starým autorům jako Čapek. Kde jsou ti umělci a velké osobnosti, kteří musí vidět kam to spěje? Jak to, že mlčí? Verbální protest není žádný čin, ale mlčet je zločin. Když politici mluví o Ukrajině, tak mám pocit, že žijí v jiném světě, než my. Že mají ten globus, o kterém mluví pan prezident Zeman. A že ten globus, který vyfasovali, se točí proti času a vrací nás o sto let zpátky. Ta situace je stejná jako před vypuknutím první světové války. V televizi se vám budou smát. Jedna ekonomka mi dle grafů říkala, že tady bude válka do pěti let a že tady bude bojiště. Prý to není možné jinak. Čím více se o té válce mluví, tím více ji přivoláváme. Není však možné to ignorovat. Musíme si uvědomit to, že ten strach je reálnej, definovat ho a pustit ho k mikrofonu, aby spojoval lidi. Aby to nebylo negativní, ale byla to výzva. To by měli dělat intelektuálové, studenti a umělci. Studentů moc na naší straně není, protože zpohodlněli. Nejaktivnější jsou u nás mladí důchodci, kteří mají čas, hodně energie a hodně znalostí."

Kyjevský Majdan a zvěrstva v Oděse

"Majdan vznikl už minulý rok. Byla to nespokojenost Ukrajinců s tamní vládou. Revoluční pozdvižení, které však bylo zneužito. Všimněte si, kdo z našich politiků na ten Majdan jezdil. Kdo podněcoval tu nespokojenost. Policie se tam chovala pasivně, zatímco jim "demonstranti" řezali hlavy, upalovali je a podobně. Násilí bylo na druhé straně, což byla asi chyba, že policisté více nezasáhli. Pak přišli snajpeři, kteří zabili ke konci února asi padesát lidí. Hned bylo jasné, že to nejsou policisté, ale lidé z řad Pravého sektoru. Krym nebyla žádná anexe. Prostě devadesát procent chtělo patřit Rusku, kam odjakživa patřilo. V Oděse se děly neuvěřitelná zvěrstva. Putina v současnosti pokládám za nejlepšího světového státníka. Je zdrženlivý. Ví, že kdyby tam vtrhl, tak z toho udělají agresi. Ta situace je opravdu napjatá. Který státník by dovolil, aby za jeho hranicemi byly vojska NATO? Jen ta představa bratrovražedné války je hrozná. To, co se stalo v Oděse se nedá odpustit. Umírají nevinní lidé v ulicích. Občanská válka je to nejhorší co může být, protože rozděluje lidi na několik generací dopředu," ukončila svůj dlouhý monolog Lenka Procházková.
Václav Fiala
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na ');.

Hyeny v Česku

26. ledna 2017 v 15:25 | Zodiak
ZVEŘEJŇUJEME ŠOKUJÍCÍ INFORMACE ABYSTE VĚDĚLI, PROČ ROZBILI ÚSVIT TOMIA OKAMURY
PRIDAL TK ÚTERÝ 10 BŘEZEN 2015 - 08:13:33 CIST KOMENTARE / PSAT: 3 |TRACKBACKS: 0 Tisknout
Šokující informace o tom proč bylo zlikvidováno hnutí Úsvit! Stála v pozadí celé akce na likvidaci Úsvitu zločinná organizace pod krycím názvem BIS, nástupkyně StB? Co vedlo tuto organizaci prezentující se, jako ochránkyně demokratických principů, sloužící zájmům USA proti vlastnímu národu k likvidaci a rozbití Úsvitu?

Jednoduchá odpověď!

Vláda totiž schválila další strategii podpory Romů, tentokrát do roku 2020. Na tuto podporu potečou miliony z našich daní proudem. Tomio Okamura zveřejnil nekonečný a hlavně neveřejný seznam všech dosud podporovaných institucí, sdružení, nadací, svazů, iniciativ, drahých koncepcí a strategií, které v současnosti mají řešit romskou integraci. Kdo neví, říká se tomu etnobyznys. A jak napsal Tomio: "k těmto nákladům si připočtěte dávky, podporu bydlení, zničené byty, dluhy na odpadech, vodě, energiích, zplundrované části měst a kriminalitu".

Tento zveřejněný tajný seznam se nesměl dostat na veřejnost a naše redakce se rozhodla, jako jediná v ČR, jej zveřejnit. Přejeme příjemné počtení a hlavně zamyšlení, na co vynakládá současný režim naše daně, přitom na nemocné děti musíme dělat celonárodní sbírky!

A zde je seznam obskurních spolků-kterých je přesně(zatím)139:

1)Rada vlády pro záležitosti romské menšiny
2)Oddělení kanceláře Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny
3)Sekretariát Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny
4)Výbor pro spolupráci se samosprávami a koncepci romské integrace
5)Výbor pro Evropskou Platformu a Dekádu romské inkluze
6)Monitorovací výbor pro činnost Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách
7)Komise pro vybudování Památníku romského holocaustu
8.)Platforma pro začleňování Romů
9)EU Roma Network
10)Výbor expertů pro romské záležitosti při Radě Evropy
11)Národní demokratický institut pro vedoucí národních romských agentur
12)Evropské centrum pro prevenci a kontrolu přenosných nemocí mezi Romy
13)Koncepce romské integrace na období 2010-2013
14)Koncepce romské integrace na období 2014-2017
15)Zpráva o stavu romské menšiny v ČR
16)Materiální a sociální revitalizace sociálně vyloučených lokalit
17)Monitoring situace romských komunit v ČR
18)Podpora terénní práce
19)Podpora romských poradců pro obce s rozšířenou působností
20)Podpora koordinátorů pro romské záležitosti
21)Strategie podpory sociálně vyloučených romských komunit při sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011
22)Ethnic Friendly zaměstnavatel
23)Akční plán pro Romy a Sinty
24)Deklarace o narůstajícím anticiganismu a rasistických útocích proti Romům v Evropě
25)Evropský školící program pro romské mediátory
26)Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce
27)Dekáda romské inkluze 2005-2015
28)Akční plán Dekády romské inkluze 2005-2015
29)Středoevropská romská strategie v rámci Visegrádské čtyřky04001
30)Podpora koordinátorů romských poradců.
31)MARE ČHAVE - ASOCIACE ROMSKÝCH OBČANSKÝCH INICIATIV
32)Cikne Čhave
33)Čačipen
34)Český západ
35)Čhave Jilestar
36)Čhavorikano lima - Kroužek her a nápadů o.s.
37)Demokratická aliance Romů ČR
38)Demokratický svaz Romů
39)Dětský hudební a taneční soubor CIKNE ČHAVE
40)Dětský klub 10
41)DROM - romské středisko
42)Dům romské kultury o. p. s.
43)Etnická asociace ETNICA
44)Hnutí občanské solidarity a tolerance
45)IQ Roma servis
46)Kale jakha - Rožnovský svaz Romů
47)Khetane-Spolu
48)Klub pomoci Romům
49)KoCeRo - komunitní centrum Romů, o.p.s.
50)Komunitní centrum Chánov
51)Kotec o.s.
52)KULTURNÍ A ZÁJMOVÉ SDRUŽENÍ ROMŮ
53)Kulturní svaz občanů romské národnosti
54)Lačhe Čhave
55)Liberecké romské sdružení
56)Muzeum romské kultury Brno
57)Muzeum romské kultury, o.p.s.
58)Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace
59)Nadace Open Society Fund Praha
60)Nadace R-MOSTY
61)Nadace rozvoje občanské společnosti
62)Nevo dživipen (Občanské sdružení Nový život)
63)Nevodrom - Sdružení moravských Romů ČR
64)Nová škola, o.p.s.
65)o.s. Pardubických Romů
66)O.S. Romů Integrace NOVUM Chomutov
67)"Občanské sdružení ""Sdružení Romů sev. Moravy"""
68)Občanské sdružení Amare Krupka
69)Občanské sdružení DŽIVAS
70)Občanské sdružení ESTER
71)Občanské sdružení olašských Romů
72)Občanské sdružení pro romský národnostní tisk ČR
73)Občanské sdružení přátel města Milovic
74)Občanské sdružení ROMANE ČHAVE
75)Občanské sdružení Romodrom
76)Občanské sdružení Romů - NEVO DROM
77)Občanské sdružení Romů - základní organizace Třebíč
78)"Občanské sdružení Romů ""ADAM"""
79)Občanské sdružení Romů Rakovník
80)Občanské sdružení Spektrum
81)"Občanské sdružení ŠES-T škola etnicky smíšená - ""Tolerance"""
82)Občanské sdružení za lidská práva rómských občanů
83)OPIM - organizace na podporu integrace menšin
84)OS Galerie Romale
85)OS Orlických Romů
86)OS Romů rychnovského regionu
87)Pomozme olašským Romům
88)Rada Romů města Chomutova
89)Ratolest Brno, o.s.
90)Regionální sdružení DŽENO Ostrava
91)"Regionální sdružení olašských dětí a mládeže ""FEDER ROMA"""
92)Romane Čhave
93)Romane čháve-romští chlapci
94)Romea
95)Romská občanská iniciativa ČR
96)Romská SŠ sociální s.r.o.
97)RÓMSKÁ UNIE
98)Romské křesťansko-vzdělávací sdružení Matice romská
99)RÓMSKÉ OBČANSKÉ SDRUŽENÍ - STŘEDISKO PRO LIDSKÁ PRÁVA
100)Romské občanské sdružení Karlovy Vary
101)Rómské občanské sdružení mládeže OV Louny
102)Romské sdružení občanského porozumění
103)Romské sdružení Savore
104)Romské sdružení Šluknov
105)Romské studentské informační centrum Athinganoi
106)Rozvojové občanské sdružení Tolerance Šumava 2000, o.s.
107)Sdružení broumovských Romů
108)Sdružení dětí a mládeže Romů ČR
109)Sdružení DŽENO
110)Sdružení Chrastavských Romů
111)Sdružení kolínských Romů
112)SDRUŽENÍ PŘÁTEL ROMSKÉ KULTURY
113)Sdružení přátel romské Střední školy sociální
114)Sdružení Romano jasnic
115)"Sdružení romských žen Berouna ""BEROMA"""
116)Sdružení Romů a národnostních menšin Plzeňského kraje
117)Sdružení Rómů a národnostních menšin v České republice
118)Sdružení Romů a národnostních menšin v ČR o.s.
119)Sdružení Romů a národnostních menšin v Hodoníně
120)Sdružení Romů České republiky
121)Sdružení Romů ČR
122)SDRUŽENÍ RÓMŮ ČR LOVOSICE
123)Sdružení Romů Kopidlnska
124)SDRUŽENÍ ROMŮ MĚSTA LITVÍNOVA
125)Sdružení Romů města Mostu
126)SDRUŽENÍ ROMŮ MĚSTA MOSTU
127)Sdružení Romů v Náchodě
128)Sdružení Romů v Žádovicích
129)SDRUŽENÍ SLOVÁCKÝCH ROMŮ
130)Slovo 21
131)Sociální sdružení Romů-základní organizace Hodonín
132)Společenství Romů na Moravě (Romano jekhetaniben andro Morava)
133)Společnost přátel časopisu Romano Džaniben
134)Sportovní Federace Romů ČR
135)Svaz Romů v Břeclavi
136)Svaz sdružení Romů
137)Tolerance a občanská společnost (OS Tolerance)
138)Unie Olašských Romů
139)Vize Romů Rokycany

A tak se ptáme. Jde opravdu o pomoc potřebným, nebo o "dolce vita"(sladký život) bafuňářů těchto spolků přisátých na cecík státních peněz?

Dopis panu Trampovi do USA

22. ledna 2017 v 11:41 | Zodiak

Otevřený dopis Donaldu Trumpovi

Vážený pane presidente,
my, občané České republiky Vám chceme srdečně blahopřát k Vašemu vítězství v presidentských volbách v USA. Dozvěděli jsme se, že několik českých politiků, zejména bývalí ministři zahraničí Alexandr Vondra a Karel Schwarzenberg, Vám před několika dny zaslali dopis, ve kterém pomlouvají ruského presidenta Vladimíra Putina a varují před zrušením protiruských sankcí. Není obvyklé, aby se občané jedné země takto obraceli k hlavě jiného státu, ale na taktovouto hanebnost musíme reagovat, aby to nevypadalo, že tito váleční štváči mluví jménem českého národa. Nejen že takový dopis považujeme za diplomaticky krajně nevhodný, ale v současné vyostřené mezinárodní situaci znamená takový dopis podněcování války. Chtěli jsme Vám proto napsat, že tento dopis několika opozičních politiků nevyjadřuje názory českého presidenta a vlády a už vůbec ne české veřejnosti. Velká většina české veřejnosti si přeje mír a je zcela zřejmé, že světový mír závisí zejména na tom, jaké budou vztahy mezi USA a Ruskem. Proto zásadně nesouhlasíme s názory válečných štváčů Schwarzenberga, Vondry i dalších a říkáme, že mluví jen sami za sebe, nikoliv za Českou republiku. Podotýkáme, že se jedná o vlastizrádce, kteří jsou odpovědni za závažné porušování lidských práv v České republice v uplynulých desetiletích, stejně jako za poškozování českých národních zájmů v cizině. Tito politici, nebo politické strany, které reprezentují, se také podíleli na rozsáhlých podvodech a rozkrádání státního majetku v mimořádně velkém rozsahu. Dnes však mají jejich strany jen několik procent volebních preferencí a je tedy směšné, aby mluvili v zahraničí za Českou republiku, je to podobné, jako kdyby v cizině byla považována stanoviska například strany zelených za stanoviska celých USA. Dále připomínáme, že tito politici jednoznačně a vytrvale podporovali Hillary Clintonovou a Vás považovali za stejnou, nebo dokonce horší hrozbu pro jejich zájmy, než Vladimíra Putina a ani se tím veřejně netajili a ve svých prohlášeních Vás pomlouvali a špinili. Když jste vyhrál volby, neskrývali své zděšení. Je tedy velmi podivné, že se dnes na Vás obrací s takovými dopisy.
Čeští občané si naopak přejí mír, a proto doufáme ve zlepšení vztahů mezi USA a Ruskem, které se za Obamovy vlády bohužel výrazně zhoršily. Jsme silně znepokojeni tím, že Obamova vláda i po prohraných volbách, kdy už k tomu neměla legitimitu, eskalovala mezinárodní napětí zbytečnými provokacemi jako nedoloženým obviňováním Ruska z hackerských útoků, vypovídáním ruských diplomatů a zejména přesunováním amerických vojenských posádek k ruským hranicím. Věříme a doufáme, že Vy, po nástupu do prezidentského úřadu nebudete v těchto krocích pokračovat a tato i mnohá další rozhodnutí Obamovy vlády, která vedla k vyostření mezinárodního napětí a hrozbě světové války zrušíte. Ještě jednou opakujeme, že český národ, podobně jako většina ostatních národů v Evropě i na celém světě si přeje mír, a Vy jste pro nás naděje, že bude mír zachován.
S úctou níže podepsaní občané České republiky
Tento dopis bude v anglickém překladu zaslán presidentu USA Donaldu Trumpovi a hlavním americkým médiím

JUDr. Norbert Naxera Kontaktujte autora petice

Cigáni

22. ledna 2017 v 11:28 | Zodiak

Romský problém: 600 let marné snahy o soužití. Od listopadu se vše jen zhoršilo. Politická korektnost a rasismus naruby. Zkušenosti lékaře: Nulová hygiena a historické choroby v osadách. A další stále přicházejí

21. 1. 2017
IVAN POLEDNÍK upozorňuje na stále živý a palčivý problém soužití s cikánskou menšinou a připojuje text slovenského lékaře o jeho zkušenostech s tímto etnikem
Problematiku soužití s cikánskou/romskou menšinou řešíme v ČR i na Slovensku řadu let. Ani my ani Slováci jsme však dosud nevyřešili nic. Dlouholetý tlak doktríny politické korektnosti spolu s nejrůznějšími lidskoprávními organizacemi, aktivisty, nerealisticky uvažujícími, naivními či zkorumpovanými politiky, trousícími kolem sebe hesla o právech menšin, přinesly další dvě komplikace navíc.
Za prvé hodily klacky pod nohy jakýmkoli snahám či nástrojům k alespoň částečnému řešení problému (dnes je v podstatě nelegitimní na tuto skupinu vůbec poukázat). A za druhé rasismus naruby. Majorita má strach z minority, která ji svobodně a bez omezení zneužívá a terorizuje. Jakékoli protesty či volání po konstruktivním řešení jsou okamžitě označeny za rasismus, nacismus, xenofobii a vedou k další perzekuci postiženého.
Příznačné na tom celém je, že ti, kteří se tak horlivě zasazují za práva Cikánů, s nimi nežili a ani nežijí. Jsou zcela odtrženi od reality, žijí v bezpečí a tak si kupují "vstupenku do nebe" politicky korektními žvásty o multikulturním soužití. Do toho přicházejí nejrůznější sociálně inženýrské integrační snahy - především na poli vzdělávacím - mající za důsledek pouze výrazně negativní dopady na majoritu bez jakéhokoli zlepšení na straně minority.
Tento problém v poslední době v povědomí řady lidí poněkud ustoupil do pozadí. Řešíme velké události mezinárodní politiky, hrozby válek, domácí politické kauzy, neustálé omezování našich svobod - a především hrozbu imigrace, "výroby" dalších menšin, což problém soužití s Cikány na jednu stranu zastírá, ale ve skutečnosti ještě násobí.

Kde se vlastně vzali?

Cikáni přišli do Evropy ve 13. století z Indie (kde platili za nejnižší kastu) přes dnešní Írán a Turecko. U nás se vyskytli někdy na přelomu 14. a 15. století. Cikáni vedli kočovný život a přestože byli zpočátku leckde i vítáni (přinášeli nové technologie zpracování kovů, případně hudbu a kejklířskou zábavu), záhy začali krást a ohrožovat starousedlíky, proto byli vždy vnímáni převážně negativně. Až do poloviny 18. století proto dokonce nebyla vražda Cikána považována za zločin. Habsburkové se za své vlády snažili mnohokrát Cikány nuceně asimilovat.
Do období I. republiky museli mít Cikáni kočovnické legitimace, v roce 1927 pak došlo k jejich zrovnoprávnění s ostatními obyvateli. Za války byla nemalá část cikánské populace z českého území odvezena či zlikvidována nacisty. V 50. letech se začalo především na Slovensku masivně investovat do cikánských osad, řešila se školní docházka dětí a podobně. Boj proti negramotnosti dosáhl však v té době mizivých úspěchů.
V roce 1958 byl připraven zákon o trvalém usídlení kočujících osob a počalo jejich rozptylování po republice. Snahy o eliminaci problémů s Cikány se projevovaly především jejich určitým "rozmazlováním" - zaručené bydlení, stále zaměstnání, dobré platy pro nekvalifikovaná místa, povinné preventivní zdravotní programy a podobně. To vše za účelem jejich asimilace, k níž však nikdy nedošlo. Pouze se nám Cikán změnil v Roma...

Soužití zkrachovalo

Od roku 1989 se přes možnost nabytí národní identity, obnovení romské kultury a nových možností uplatnění jednotlivců ve společnosti situace nezlepšila - naopak markantně zhoršila. Zrušením pracovní povinnosti raketově narostla nezaměstnanost Romů, kdy i mírné oficiální údaje hovoří o nějakých 70 procentech. Navíc je potvrzeno, že 50 % z nich ukončí svůj nově nabytý pracovní poměr do několika málo měsíců. Romové začali masivně podléhat drogám a gamblerství. Narostla disproporce mezi romskou a neromskou kriminalitou - především mravnostní, násilná a krádeže (např. v Brně se odhaduje, že 95 % kapesních krádeží je pácháno Romy), děti jsou často členy kriminálních gangů.
Pokud se jakýchkoli organizací zabývajících se Romy zeptáte na pozitivní změny v rámci této čtvrtstoleté snahy o integraci Romů, dozvíte se spoustu věcí o tom, že začal vycházet romský tisk, vzniklo Muzeum romské kultury, běží romské rozhlasové vysílání, vyšel romský slovník a podobně. Nikde ani náznak reálného zlepšení v rámci soužití s majoritou (tedy, zatím ještě majoritou) jako takového.
Protože se po II. světové válce na českém území nacházel jen poměrně malý počet Romů, drtivá většina těch, s nimiž se setkáváme, k nám přišla ze Slovenska. Slovensko je země s největším podílem romské populace na celkovém počtu obyvatel ze všech zemí na světě (světová populace Romů se odhaduje na nějakých 10 miliónů, z toho 8 milónů v Evropě). Romové ze Slovenska k nám přicházejí i v současnosti neustále - především v rámci širších příbuzenských vztahů.
V prostorách pro jednu rodinu jich pak žijí bezmála desítky. I proto u nás stále roste počet tzv. sociálně vyloučených lokalit, do nichž přibývají rovněž jedinci i rodiny dříve obývající lukrativní části měst, dnes zvelebované developery. Pokud Romové ve větší části obsadí takovou lokalitu, odsoudí celou ves či městečko k trvalému strádání a stagnaci - starostové postižených obcí by mohli vyprávět (pokud by jim někdo skutečně naslouchal).
Český i slovenský "romský problém" byly, jsou a nejspíš i nadále budou spojité nádoby. U nás sice nemáme pověstné cikánské osady jako na východním Slovensku, Romové si však přinášejí i k nám svůj životní styl, návyky a svoji mentalitu. Proto jsou i pro nás důležité a aktuální zkušenosti s romským etnikem slovenského lékaře a blogera Jozefa Marece.

Jozef Marec: Zapomenuté dětské nemoci

V noci jsem četl jistý materiál, kde se píše o tom, jak strašně utlačujeme Romy, diskriminujeme je, upíráme jim základní lidská práva a podobně. Je to obehraná písnička od té doby, co zde propukla ta, ona ... demokracie, jak se říká. Přitom si myslím, že právě Romové, spisovně je i Cikáni, z tzv. revoluce vytěžili nejvíce. Neměli se špatně ani za socialismu, ale museli pracovat - a to byla pro ně pohroma. Museli mít v občance razítko od zaměstnavatele. Dnes pracovat nemusejí, dostávají sociální dávky, mohou svobodně cestovat do zemí se štědrým sociálním systémem, mohou svobodně páchat trestnou činnost a nic, jinak se okamžitě křičí: rasismus, rasismus! Když ti Cikán řekne, že jsi gadžo, tak to rasismus není. Ale pro ně je rasismus všechno, co jen trochu zavání vyžadováním občanské disciplíny, nebo nedej bože dodržováním zákonů a elementární slušností.
Mladý Cikán se závažným onemocněním se nechá na revers propustit z nemocnice, protože se mu stýská po přítelkyni a dítěti. Po pár hodinách se však nechá přivézt záchrankou, protože ho píchá na hrudi. Když mu řeknu, že právě zneužil záchrannou službu a měl by to uhradit, a navíc že záchranka možná právě chyběla nějakému vážně nemocnému člověku, tak jsem rasista. Romské osady jsou mnohde obrovským problémem nejen pro zvláštní pojetí občanského soužití u mnoha Cikánů. Je zde i jiné velké riziko.
V regionu, kde bydlím, naštěstí takové osady, co připomínají ghetta, nemáme. Každopádně ošetřujeme cikánské děti, přičemž nás romské matky občas umí pěkně vytočit. Ne všechny děti jsou špinavé, i když vši a hnidy se občas vyskytnou. Dokonce i svrab se jim vyhýbá. Ovšem to, co jsem zažil nedávno, mě doslova vyděsilo. Ošetřoval jsem dvě romské holčičky, které byly delší dobu na návštěvě v klasické osadě na východě Slovenska. Když se vrátily, měly úporné krvavé průjmy, horečky a samozřejmě plno vší a svrabu. Co nás šokovalo nejvíc, byly dlouhé škrkavky, střevní parazité nalezení ve stolici, dlouzí i 20 cm. Takové jsem na Kysucích neviděl dobrých 20 let či více, a také nález kultivace dysenterického bacilu (Shigella shigae), který se při dnešním životním standardu již téměř nevyskytuje .
Kolegové z Gemeru a východního Slovenska se mi možná budou smát, že jsem objevil Ameriku. Tam je to prý zcela běžné - a dětská oddělení jsou takových dětí z romských osad plná. To je však nesmírně závažná záležitost. Škrkavka lidská (Ascaris lumbricoides) je vzhledem ke svému životní cyklu potenciálně smrtelný endoparazit, jímž se nakazíte ve špinavém prostředí, kde je množství kočičího trusu a nedostatek alespoň elementární hygieny. A úplavice - dysenterie způsobená shigellami - kdysi sekala hlavně vojáky na frontách po tisících. I tyto dvě holčičky, pokud bychom jim nedávali masivní infuze, by byly zřejmě dopadly velmi špatně. Pravděpodobně nemají tu správnou imunitu a střevní mikroflóru. Tamní Romové jsou asi odolnější...

Ne rasismus, ale pud sebezáchovy

To jsou však jen dva příklady. Avšak romské osady jsou zřejmě semeništěm více takových z koprologického a mikrobiologického hlediska doslova "pamětihodností". Bohužel velmi nebezpečných pro zdraví a životy. Ne, že by kdysi velké hlístice nebyly i u gadžů. Byly, protože mnozí naši předkové na hygienu zase až tak nevěřili - a kdo by pak byl býval schopen účinně pohlídat děti... Na dítěti však onemocnění poznali a řešili ho. Příroda nám dala dva velmi účinné prostředky na vypuzení červů - česnek a syrová dýňová semínka. Semínka jsou účinnější a také příjemnější na konzumaci. Konec konců, příroda nám dala do vínku i velmi účinné prostředky na zabíjení parazitů - protilátky typu IgE a bílé krvinky zvané eosinofily. A protože už paraziti skoro nejsou, tak tyto účinné nástroje zprostředkovávají lidem alespoň alergie. Je velmi pravděpodobné, že romské děti v osadách alergie nemají...
Neznám detailně situaci v romských osadách na východě Slovenska, ale podle některých tamních kolegů je to z epidemiologického hlediska děs. Může pak někdo vyčítat rodiči, pokud si nepřeje, aby jeho ratolest seděla v jedné lavici s dítětem, které má svrab, je zavšivené a kdoví, co v sobě ještě skrývá? Bez ohledu na to, zda je to Rom nebo gadžo, určitě bych jako rodič zakročil. To přece není rasismus, ale pud sebezáchovy!
Copak nemám právo požadovat, aby moje dítě nechodilo ze školy zavšivené a se svrabem mezi prsty jen proto, že musí povinně sedět s romským dítětem s "plnou parazitární výbavou", aby nám nechodily demarše, že jsme rasisté a vše, co s tím souvisí . Každý, kdo se trochu na Slovensku s touto problematikou setká, ať už jako občan, soused, případně poctivý politik, dobře ví, o čem je na Slovensku romská problematika. Osobně jsem přesvědčen, že Romové ubližují sami sobě. Ale vyžadovat, aby se jejich spoluobčané nechali dobrovolně ohrožovat nebezpečnými nákazami jen proto, aby sluníčkáři a podobní pokrytci nevykřikovali do světa, jací jsou Slováci rasisti, to se mi zdá docela scestné. Jediné, o čem se zatím mluvilo, je hepatitida A, neboť ta je vysoce nakažlivá a je třeba se chránit.

Proč speciální školy?

Prý máme mnoho romských dětí ve speciálních školách. To je pravda. A jsou tam oprávněně. Dlouhá léta jsem byl předsedou komise, která posuzovala zařazení dětí do speciální školy. Romské děti snad ani nejsou méně mentálně vybaveny, co je však jisté, že jsou silně sociálně deprivované. Dítě v předškolním věku, kdy je velmi citlivé na vstřebávání poznatků a zkušeností, potřebuje mnoho podnětů, aby rozvíjelo své kognitivní funkce a mentální dovednosti, o sociální a emoční inteligenci nemluvě. Pedagogové o tom vědí určitě víc, ale podle mých zkušeností mají romské děti základní nedostatky v komunikační dovednosti, velmi slabou slovní zásobu a celkově zaostalý vývoj řeči. Pochopitelně, že pak vypadají jako intelektové subnormy. Říká se tomu sociální retardace. Ale není to tak.
Měl jsem možnost vidět i systém práce ve speciální škole a její výsledky. Je přece rozdíl, když musí žáka pedagog učit pojmenovat elementární věci běžného života a má ve třídě cca 30 dětí, než když má speciální pedagog dětí osm. Romským dětem to prospívá, jsou motivované a většina z nich školu ukončí. Díky "nasazení" pedagogů, protože rodiče jsou spíše názoru, že děti školu nepotřebují, vždyť ani oni ji nemají. Dokonce je běžnou praxí, že mentálně standardně vybavené dítě dostane invalidnídůchod "na hlavu", přestože při správném vedení a výchově může být průměrným a dokonce i dobrým žákem.
Proto by bylo asi lepší, kdyby sluníčkáři namísto jalových žvástů šli do osad, dělali tam pro romské děti "work-romshopy", aby je učili formou her mluvit, navazovat zdravé sociální kontakty a podobně, aby šli deratizovat a dezinfikovat romská obydlí, aby rozdávali romským dětem odčervovací tablety a tak dále - aby se podmínky Romů zlepšily.
Neboť světu nevysvětlíš, že pokud dostanou byt, za dva roky je z něj kůlnička na dřevo, že si zkrátka věci kolem sebe ničí dobrovolně a své postavení si vlastně vybrali sami dobrovolně. Nikdo mě nepřesvědčí, že ne. Doslova. Protože znám i jiný příklad. Před 35 lety chodili se mnou na fakultu dva Romové, chlapec a dívka. Byly vynikajícími studenty, dnes jsou úspěšnými lékaři.

Chudáci v teplicích .

20. ledna 2017 v 16:23 | Zodiak

20 Led 2017
0
muslimove-teplice-800x480
Iva Procházková, 20.01.2017
13325570_1215079685178308_5530646043109292653_n
Iva Procházková
Dnes jsem po dlouhé době projížděla centrem Teplic. Už dříve bylo velmi nápadné, jak se mění ulice U Císařských lázní - tedy ta, která spojuje obsazenou čtvrť Šanov s centrem města. Vede kolem Krušnohorského divadla - ještě stále hezkou a klidnou částí Teplic. České obchody zkrachovaly, ale ne po jednom, ulice se postupně stávala ulicí špinavých slepých výloh a mezi nimi kaváren, cukráren, směnáren…. s arabskými nápisy a majiteli (pokud jim tento servis právě nezajišťoval některý z místních Turků, či Albánců). Dnes jsem tutéž apokalypsu viděla přímo na hlavní Masarykově třídě. Pohled k pláči korunovaný arabskou realitkou přímo v centru. Nikdo, kdo tu nežije, si nedokáže představit ten pocit. Horší je to snad už jen, když projíždíte Modlanami.

Domy, ve kterých jsou zkrachovalé obchody, buď již patří Arabům, nebo majitelé přizpůsobili nájem nabídce petrodolarů. Pánové komunální politici, kteří tak rádi a ochotně kývali a kývají na cokoli, co jim tyhle dolary přisypává do kapes tohle opravdu nečekali? Spíš si myslím, že jsem naivní, a stav města, životní podmínky jeho obyvatel jsou přece pro ně věcí veřejnou, zatímci casch flow kuvajtských dolarů věcí ryze soukromou a osobní.

Sledujeme smrt našeho města v přímém přenosu. Bude třeba nadlidské úsilí stav věcí zakonzervovat alespoň do tohoto status quo, zvrátit běh věcí do pr… v tomto stádiu není bohužel možné. Nikdo neslyší, média mlží, politici hrají malou domů. Je čas znovu dát o sobě vědět, tak aby lidé ve městě zjistili, že je tu někdo, kdo je připravený do toho jít, kdo čeká na každou ochotnou ruku, ale je to jen na nás (vás!) jít mluvit s lidmi a přivádět je k práci pro tohle TÉMĚŘ ztracené město, FB je zoufale málo a média nám nepomohou….

Naše mládež a jiní.

19. ledna 2017 v 14:36 | Zodiak

14 hod ·
Tady přestává všechna legrace. "Zfanatizovaní" mladí lidé se neštítí sprostě řvát na prezidenta. Jana Lorencová tuší revoluci
"Možná nás opravdu nějaká revoluce čeká. Víte, na velký průšvih bylo zaděláno ve chvíli, kdy 'někdo' zmáčkl spoušť startovací pistole a jako na povel se zvedly miliony Afričanů," říká poslankyně Jana Lorencová, kterou zděsilo, když loni z okna svého bytu viděla "táhnout směrem k Hradu dav zfanatizovaných mladých lidí, mnohdy ještě dětí, provolávajících směrem k Hradu vulgarity".
Až roční vězení by podle skupiny poslanců mělo hrozit tomu, kdo bude veřejně hanobit prezidenta republiky. Vy jste tento návrh podepsala. Co vás k tomu vedlo? Někteří poslanci návrh podpořili, pak ale svůj podpis zase stáhli. O čem tohle svědčí?
Pro mne je především smutné už to, že se na to téma musíme bavit a že jsme dospěli tak daleko, že vůbec někoho napadlo takový zákon navrhnout. Zděsila jsem se možná po listopadu poprvé toho, kam jsme dospěli, když jsem loni z okna svého pražského bytu v Nerudovce viděla táhnout směrem k Hradu dav zfanatizovaných mladých lidí, mnohdy ještě dětí, provolávajících směrem k Hradu vulgarity. V rukou měli téměř bez výjimky karty jednotné výroby a nad hlavami transparenty. Nechtěli nic jiného než urážet. Studenti, kteří oslovují prezidenta naší země Miloši, …běž do…, a to je výrok ještě z těch mírnějších. Říkala jsem si, jak dlouho jim asi bude trvat, než pochopí, čeho se účastní, a za jak dlouho se za to budou stydět.
Kdy pochopí, že spolu s prezidentem urazili všechny občany, kteří mu dali svoje hlasy ve svobodných volbách. Že to byla drtivá většina těch, kteří přišli volit, kterým dali najevo pohrdání jejich volbou. Dnes se dovolávají "liberální demokracie", na kterou si, podle vyjádření svých mluvčích, nedají sáhnout. Vědí vůbec, že právě podobnými projevy ji pošlapávají a plivou nejen směrem k Hradu, ale na ty, kteří dali prezidentu Zemanovi svůj hlas?
Vždyť nejzdůrazňovanějším principem liberální demokracie je právo na svobodnou volbu! To, že po prezidentovi házejí vajíčka, to je ta liberální demokracie? Děkuji, nechci. Výroky autora plastiky dvou mužů močících na mapu naší země, to je jejich představa demokracie? Nebo to mají za recesi? Těžko se mi o tom vůbec hovoří. Je snad recesí, když se pár lidí vyšplhá na střechu Hradu, ukradne symbol naší státnosti a pověsí tam svoje trenýrky?
Čím větší a silnější vulgárnosti, čím silnější výrazy, tím větší legrace? Ne, tady přestává všechna legrace. Jde o útoky na naši státnost prostřednictvím urážek jejích symbolů. Patří sem i úřad prezidenta, patří sem prezidentská standarta, stejně tak sem patří Hradčany a také naše hymna je jejím symbolem.
Někdy si říkám, jaké životní zkušenosti asi přiměly ty především mladé lidi, aby se něčeho podobného účastnili? Myslím si, že nikoho z nás v tom roce 1989 ani ve snu nenapadlo, čeho budeme o čtvrt století později svědky. Většina protestujících ještě nebyla ani na světě. Tak kde se to v nich vzalo?
Možná jsou poněkud vykořenění, asi jim zapomněli doma říct, že tahle země je jejich vlast, a možná jim zapomněli vysvětlit, co slovo vlast znamená. Podle výkřiků a nápisů nad hlavami, s nimiž táhli k Hradu, jim zapomněli asi vysvětlit také význam slova morálka. Nebo spíš došlo k záměně pojmů a slovo morálka považují za sprostý výraz.
Už si nepamatuji souvislost, ale vybavuji si, že mi jednou moje maminka řekla: "Copak ty nejsi hrdá na to, že jsi Češka?" A já jí tenkrát odpověděla: "Proboha, mami, a na co mám být hrdá? Na to, že zavřeli našeho souseda? Nebo na to, že sice pomalu vidíme do Rakouska, ale za tetou tam jet nesmíme?" Tenkrát mi maminka řekla, že to vůbec nesouvisí s režimem. Ty se mění. Ale vlast, tu máme jen jednu. To je naše země, a i kdybychom stokrát emigrovali, tak Čechy jsou naše vlast.
Někteří politici označili návrh za normalizační či za "návrat ke komunistické ochraně papalášů" a snesla se lavina kritiky z různých stran. Premiér Bohuslav Sobotka na Twitteru napsal: "Hlava státu si zaslouží úctu. Ale pokud mám volit
mezi svobodou projevu a zaváděním trestnosti hanobení hlavy státu, volím svobodu projevu." Co říct k těmto výhradám?
Premiér Sobotka může mít svůj názor, nikdo mu ho nebude brát. Ale zásadní rozdíl pak může být v jeho a mém pojetí "svobody slova". Pokud považuje premiér za projev svobody slova (omlouvám se, nikdy takhle nemluvím a mám problém to i jen opakovat) "kurva, píča vymrdaná…" na adresu prezidenta, voleného většinou těch, kteří přišli k volbám, pak nemám co dodat. Snad jen to, že když už tak rádi vzhlížíme k Americe, chtěla bych vidět, co by následovalo, kdyby se někdo pokusil vyšplhat na Bílý dům nebo napřáhl ruku s vajíčkem na prezidenta a zahraniční hosty… Takže ano, máme svobodu slova a pan premiér i já můžeme naštěstí beztrestně říkat, jak ji vnímáme.
Vraťme se ještě k událostem 17. listopadu. Lukáš Kostínek přečetl na setkání na Albertově manifest studentů. "My, studenti a zástupci vysokých škol, se tímto přihlašujeme k hodnotám liberální demokracie, na nichž jsou základní kameny této společnosti postaveny. Prohlašujeme, že si nepřejeme, aby se od nich naše
společnost odchýlila. Zavazujeme se, že na ni budeme pozitivním způsobem působit," uvedl. Myslíte si, že se společnost odchýlila od hodnot liberální demokracie?
Už jsem řekla, že liberální demokracie má ve svých základech především právo volby, to je její princip. Paradoxně po liberální demokracii šlapou právě ti, kdo se jí dovolávají.
Když se obracel na Albertově ke studentům Petr Pithart, řekl: "Věřím vám. Vidíte z vlastní zkušenosti, že v některých částech republiky se lidem nežije stejně dobře. Ale není to proto, že pražská kavárna by se snažila být nadřazena venkovské hospodě. Tyhle rozeštvávající přednůstky připomínají doktrínu třídního boje. Bylo by neštěstí, kdyby nálepky jako pražská kavárna a venkovská hospoda vyznačovaly napříště štěpné linie našeho národa. Nevěřme ani tomu, že za všechny problémy může politická korektnost," zmínil s tím, že bychom neměli přistupovat na takováto matení českými Trumpy. Jak vnímáte jeho slova?
Z některých vyjádření Petra Pitharta jsem v rozpacích. Tohle je jedno z nich.
Tradiční politické strany ztrácejí přízeň voličů. Blíží se volby v Německu, ve Francii, právě proběhly prezidentské volby v Rakousku. Do jaké míry může nastat, že v kontextu brexitu budou kandidáty typu Trumpa volit i lidé v Evropě? Nečeká Evropu něco jako pravicová revoluce? Je ohrožena demokracie?
Co je to pravicová nebo levicová revoluce? Možná nás opravdu nějaká revoluce čeká. Víte, na velký průšvih bylo zaděláno ve chvíli, kdy "někdo" zmáčkl spoušť startovací pistole a jako na povel se zvedly miliony Afričanů. Ačkoli ze značné části dosahují jen minimálního nebo dokonce vůbec žádného vzdělání, věděli, kam si mají jít "nafasovat" supermoderní mobily. A nejenom to, oni s nimi uměli i zacházet a jako mračna kobylek se vydali směrem k Evropě. Pohádky o uprchlících před válkou by se měly vyprávět v němčině.
Uprchlík přece zakotví v první bezpečné zemi s podobnými kulturními zvyklostmi a stejným náboženstvím. Cestou do Evropy jich museli několik minout. Nedávno někdo zveřejnil mapu, na níž jsou zobrazeny uprchlické tábory a přibližný počet běženců. Je to hodně výmluvné, o nic jiného než o řízenou invazi nemůže jít a také nejde.
Na Facebooku jste uvedla: "Netvrdím, že je každý muslim terorista. Ale pokud mají namířeno do Evropy, a většinou se o muslimy jedná, pak ať každý z nich složí přísahu věrnosti té zemi, která ho přijme, ať přísahá, že zákony té které země jsou nad pravidly jeho náboženství a že zákony té které země bude ctít a plně se jim podřídí. Pokud nemíní takovou přísahu složit, musí být vyhoštěn." Můžete být, prosím, konkrétnější, jak by tohle mohlo fungovat v praxi?
To jsem řekla ve Sněmovně už někdy před rokem. Obávám se, že je už ne za pět minut dvanáct, ale pár minut po dvanácté. Dnes hovořit o nějakém slibu je skoro směšné. Jsou tady, myslím teď především Evropu, ale potkáváme je už také v našich městech. Evropa, především Německo, připustila, aby do ní přišli lidé bez jakékoli možnosti je identifikovat, někteří mají dokonce opálená bříška prstů, aby identifikaci zabránili,
mají pasy, podle kterých jsou syrského původu, a možná z pohodlnosti úřadů, které jim pasy vydaly, se jich řada narodila 1. ledna, možná se liší ročníky.
Podívala jsem se do některých dalších zemí, jak to funguje tam. A podle reportáže natočené v Kanadě jsou uprchlíci zhruba rok seznamováni se zákony země, historií a jazykem, s pravidly, která pro ně budou závazná. Starají se o ně dobrovolníci. Pak následují zkoušky. Pokud je zvládnou, přijde závěrečná fáze. Je to velmi slavnostní ceremoniál, při kterém "příchozí" skládají slib, o kterém jsem se zmínila.
Víte, ono nám pořád asi ještě nedochází, jak obrovské nebezpečí představují davy lidí z jiné civilizace, bez možnosti je vůbec nějak identifikovat. Oni prostě vstoupili do Evropy nikoli s prosbou o pomoc, oni si přišli Evropu vzít a nás nádavkem jako svoje služebníky. O nic neprosí. Jejich příchod provází násilí. A to nemluvím o potenciálních teroristech, kteří mezi nimi jsou. Ostatně teroristické útoky už Evropu zaskočily. Že těch možných teroristů není málo, přiznávají i speciální služby evropských států.
V minulosti jste se také vyjadřovala k tzv. policejní reorganizaci, tedy sloučení dvou celorepublikových útvarů policie zabývajících se tou nejzávažnější trestnou činností. V této souvislosti se objevily i informace, že ve skutečnosti mělo jít o odstranění ředitele jednoho z těchto útvarů, konkrétně ředitele tehdejšího ÚOOZ Roberta Šlachty, a tím k ochromení činnosti ÚOOZ na velkých kauzách, které útvar vyšetřoval. Týkalo se to třeba kauzy známé jako Vidkun, Bereta nebo kauzy spojované s bývalou ředitelkou kanceláře premiéra Janou Nagyovou a některými poslanci. I právě z tohoto důvodu byla zřízena vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny, která by se měla pokusit objasnit některé události spojované s touto reorganizací. Sledujete práci komise a myslíte, že komise dospěje k nějakému hodnověrnému závěru?
Víte, jako novinářka jsem se při své práci v minulosti velmi často dostávala do kontaktu s policisty z různých složek policie, kteří vyšetřovali všelijaké kauzy. Na některých jsem jako novinářka pracovala dlouhá léta. Měla jsem tedy možnost sledovat rozdíly v přístupu jednotlivých útvarů policie k potírání organizovaného zločinu včetně té nejzávažnější ekonomické kriminality.
Bylo pro mne obrovským překvapením, když došlo ke sloučení ÚOKFK s ÚOOZ. Už proto, že ÚOOZ bylo útvarem, kterému se dařilo zpracovávat závažné kauzy, stíhat jejich pachatele, a to bez ohledu na jejich postavení, funkce či politickou příslušnost. ÚOKFK bylo takřka pořád podezíráno z úniků informací z policejních spisů, jako například vynášení informací, ke kterému mělo docházet v nejvyšších patrech vedení ÚOKFK a které byly předmětem vyšetřování ÚOOZ v kauze Bereta.
Podle mne ti, co rozhodli o sloučení těchto dvou důležitých policejních složek, a to ať z policejního prezidia, či z ministerstva vnitra, toto spojení neprovedli z důvodu zlepšení práce na vyšetřování, ale z důvodů zcela opačných. Proto jsem tedy původně vítala zřízení vyšetřovací komise Sněmovny k reorganizaci policie v naději, že se třeba kolegům podaří objasnit pozadí a skutečné důvody. O tyto naděje jsem však přišla, když o činnosti komise začal veřejnost informovat její předseda a některé informace komisí prověřované komentoval jeden z poslanců, tuším Daniel Korte.
Jejich vyjádření v médiích na mne působila neuvěřitelně, dalo by se říct jako ledová sprcha. Když například komentovali údajně nelidské jednání a mučení ze strany státních zástupců VSZ v Olomouci a policistů ÚOOZ, ze kterých je obvinil bývalý
vedoucí GIBS v Olomouci. A v návaznosti na to pan předseda komise Blažek v televizi mluvil o srovnatelných metodách a nelidských praktikách při vyšetřování ze strany policie a státního zastupitelství praktikovaných komunistickou policií v padesátých letech, a to aniž by komise provedla jakoukoli činnost či výslech k prověření tohoto obvinění.
Důvěru v nestrannost a objektivitu vyšetřovací komise jsem zcela ztratila po zveřejnění informací na serveru Neovlivní.cz, kde byl uveden seznam hostů oslavy výročí založení advokátní kanceláře Radka Pokorného na Žofíně. Večer dne 1. listopadu, tedy v den, kdy zasedala komise k reorganizaci policie, se na této oslavě podle serveru sešli pan předseda komise Blažek, další člen komise poslanec Richard Dolejš, bývalý ministr vnitra Ivan Langr a bývalý poslanec Marek Šnajdr.
Představte si, že poslanci v komisi již několik měsíců vyslýchají svědky, tedy policejní funkcionáře, vyšetřovatele citlivých kauz a státní zástupce, seznamují se také zcela jistě s citlivými a možná i tajnými informacemi z policejních spisů a zároveň jsou spojeni s osobami figurujícími v těchto kauzách! Vždyť bývalý poslanec Šnajdr byl v minulosti
obviněn v kauze bývalé ředitelky kanceláře premiéra Jany Nagyové, Ivan Langer byl policií zase zadržen v kauze Vidkun a právník Radek Pokorný, respektive jeho advokátní kancelář, je spojována s kauzou Bereta. Jsem si tím pádem jistá, že minimálně předseda komise Blažek a poslanec Dolejš nemohou nestranně a nezaujatě v komisi pracovat, hlasovat a ovlivňovat tak budoucí usnesení komise. Myslím si, že závěr komise právě z těch důvodů, které jsem uvedla, může být ovlivněn.

Dnes jsme montovna, bohužel

17. ledna 2017 v 17:59 | Zodiak
O Česku se často hovoří jako o montovně. Naše "montovací" ekonomika nicméně těží z dědictví historického vývoje. Pojďme se podívat, jak se stalo, že máme největší podíl průmyslu na výkonu ekonomiky v Evropě.
Již brzy vyjde výsledek průmyslové výroby v Česku za loňský rok. Podle předběžných odhadů by měl dosáhnout růstu kolem tří procent. Průmysl, největší tuzemské odvětví, se největší měrou podílí na ekonomickém růstu, zvyšování přebytku zahraničního obchodu a především na zlepšování situace na trhu práce.
Málokdo asi ví, že v současnosti tvoří podíl průmyslu na podnikové ekonomice Česka více než 47 procent. To je největší podíl v celé Evropě.

Zaostalost, nebo přednost?

Někdo posuzuje vyspělost země podle podílu sektoru služeb na její ekonomice a mohl by tvrdit, že je to známka zaostalosti České republiky.
Ovšem podobně vysoký podíl (okolo 40 procent) má také sousední Německo, které patří bezesporu k nejvyspělejším zemím na světě. Vysokého podílu průmyslu dále dosahuje například Polsko, Rumunsko či Maďarsko. Důležitá je tedy jeho úroveň a vyspělost v dané zemi.
Skutečnost, že ČR je v evropském kontextu dlouhodobě na předních místech žebříčku průmyslově vyspělých zemí, není až tak překvapivá.

Návaznost na historii

Rozsáhlost průmyslu jako motoru ekonomiky navazuje na staré tradice prakticky už od dob rakousko-uherské monarchie, jejíž průmyslový potenciál se koncentroval převážně v Čechách a na Moravě.
V Česku má průmysl velmi dlouhou a rozmanitou historii. Jeho počátky na našem území se dají nalézt už v 16. století, v době panování římského císaře a českého krále Rudolfa II. Ten kvůli svému zalíbení ve vědě a umění pozval do Prahy celou řadu mistrů a odborníků z různých oborů, jako například chemie, sklářství, zpracování drahých kovů a kamenů.
První vysoká pec v Karlově Huti
Výroba železa je na Berounsku doložena od poloviny 14. století. Název Karlova Huť má pravděpodobně od Karlů ze Svárova, kteří ji vlastnili v 16. století. Roku 1595 zde byla postavena první vysoká pec v Čechách. Zpracovávala se zde ruda z Krušné hory u Nového Jáchymova, později též z dolu Hrouda u Zdic a z nučických dolů. Z Krušné hory a z Hroudy vedly do Karlovy Huti až do šedesátých let 20. století visuté nákladní lanovky. Roku 1880 železárny od Fürstenberků koupila Česká montánní společnost a vybudovala zde velkou válcovnu. V letech 1909-1945 železárnu vlastnila Pražská železářská společnost. Vysoká pec ukončila svou činnost v osmdesátých letech 20. století.
Za jeho panování byla již v roce 1595 v českých zemích zprovozněna také první vysoká pec v Karlově Huti, jež se nacházela na území dnešního Králova Dvora poblíž Berouna. I díky ní začala v Česku rozsáhlejší a kontinuální produkce železa.
Opravdový základ průmyslového rozvoje však začal až v 18. století v době panování Marie Terezie a jejího syna Josefa II. Díky jejich reformám (zrušení nevolnictví či zavedení školní docházky) se začala významně zvyšovat gramotnost, kterou celá monarchie předběhla do té doby mnohem vyspělejší západní země.

První manufaktury

S vývojem vždy souvisí intenzivnější dělba práce, a tak začaly vznikat první rozsáhlé manufaktury. Nejintenzivněji se v té době vyvíjel textilní průmysl, ale začala se také objevovat nová odvětví. Na přelomu 18. a 19. století například vznikaly první cukrovary, jak řepné, tak třtinové, a začala výroba porcelánu.
Otevřely se tím dveře do první poloviny 19. století, kdy naplno vypukla průmyslová a technická revoluce v českých zemích. Nejprve začala mechanizace tehdy největšího oboru - textilního průmyslu. Jen zavedením létacích člunků a spřádacího stroje na vlnu se během prvních zhruba 30 let tohoto století snížil počet ručních přadláků bavlny o desítky tisíc.
V roce 1803 se u nás v Česku objevil také symbol celé průmyslové revoluce - parní stroj. Tyto a další vynálezy vytvářely volnou pracovní sílu a možnosti daleko rozsáhlejší produkce, než bylo do té doby zvykem. Lidé kvůli tomu hledali nové uplatnění a rozšiřovala se tak stávající odvětví či se zaváděla nová (například papírenství).
Docházelo k rychlému rozšiřování těžkého průmyslu. V tomto období byly založeny například Vítkovické železárny, ve kterých vznikla první pudlovna nebo koksová vysoká pec.

Začátky strojírenství

Vznikaly také zárodky pravděpodobně nejvýznamnějšího odvětví celého českého průmyslu - strojírenství.
Za úplně první moderní strojírnu se v Česku považuje ta, jež vznikla v roce 1821 ve Šlapanicích u Brna. Díky ní se začal velmi silně rozvíjet průmysl v celém Brně.
Významnou událostí bylo také uvaření prvního spodně kvašeného světlého ležáku v Plzni v roce 1842, které předznamenalo počátek světoznámého českého pivovarnictví.
Šumavská galerie pivovar Plzeňský Prazdroj historické
Historický pohled na plzeňský pivovar, jak vypadal v 19. století. Zdroj: Šumavská galerie

Nástup doby elektrické a automobilové

I ve druhé polovině 19. století pokračovalo intenzivní tempo pokroku a rozvoje průmyslu. Důležitou novinkou této doby byla elektrická energie. Když v roce 1880 poprvé zavedli elektrické osvětlení v továrně a následně v roce 1888 první veřejné osvětlení v Jindřichově Hradci, budoucí vývoj byl zcela zřejmý.
Elektřina otevírala v té době zatím netušené možnosti, které jen čekaly na své objevení. Kromě průmyslu se začaly značně rozvíjet také komunikace (pošta), finančnictví (vznikla Živnostenská banka) nebo doprava (především železnice). Na důležitosti získával také chemický průmysl.
Nejvýznamnějším obdobím z pohledu současné České republiky se stal závěr 19. století, kdy se začaly objevovat první automobily. První český automobil se spalovacím motorem vyrobili v roce 1897 v kopřivnické továrně a nesl značku President. O dva roky později začala v Mladé Boleslavi vyrábět společnost Laurin a Klement motocykly značky Slavia.
PresidentFirstCar
President, první sériově vyráběný automobil na území Česka, resp. Rakouska-Uherska. Zdroj: Wikipedia.cz
Na začátku 20. století automobilový průmysl převážil, a tak se Laurin a Klement začali soustředit hlavně na tento segment. S tím je však u nás spjato hlavně jméno Škoda.
Emil Škoda byl český průmyslník, který nejdříve pracoval ve Valdštejnských strojních závodech v Plzni, jež v roce 1869 koupil a do konce století z nich vytvořil největší průmyslový podnik v Rakousku-Uhersku.

Česko - průmyslový motor Rakouska-Uherska

V této době byl český průmysl již tak rozvinutý a významný, že podle některých zdrojů více než 70 procent veškeré průmyslové výroby v Rakousku-Uhersku připadalo na české země. Na přelomu 19. a 20. století se Emil Škoda ještě soustředil hlavně na výrobu zbraní a munice, což se mu následně kvůli první světové válce vyplatilo.
Poté ale došlo k rozpadu Rakouska-Uherska, Škoda ztratil značné množství svých odbytišť a poptávka po zbrojním průmyslu také poklesla. Začal tak svoji továrnu směrovat spíše k těžkému průmyslu a výrobě dopravní techniky.
Když v roce 1925 koupil mladoboleslavskou automobilku Laurin a Klement, znamenalo to de facto vznik nejvýznamnějšího současného českého podniku - Škoda Auto.
Neméně významným průmyslníkem přelomu století byl také Tomáš Baťa se svým obuvním gigantem, který v českém průmyslu zaváděl inovace jak v managementu, tak ve způsobech výroby, jež se naučil při svém pobytu v USA.

Průmyslový vrchol

I tito průmyslníci přispěli k tomu, že české země v období první republiky patřily k hospodářsky nejrozvinutějším v Evropě a k průmyslovým velmocem. Dokládá to i statistika, podle které ve 30. letech minulého století mělo přes 300 osob čistý roční příjem více než milion korun a zhruba polovina z nich pracovala v průmyslu.
Když v roce 1929 přišel krach na newyorské burze a celý svět se potýkal s nejhorší krizí, jakou do té doby poznal, bylo tehdejší Československo na pomyslném vrcholu. Velká část průmyslových podniků byla ale silně závislá na exportu, a tak se krize přenesla také do tuzemska.
Ekonomické problémy zasáhly celou Evropu a lidé hledali jejich řešení, což je počátek velkého vzestupu socialistického myšlení. To se projevilo v několika myšlenkově-politických proudech, od komunismu přes tzv. "welfare" státy severní Evropy až po italský fašismus nebo německý nacismus. Tyto události vedly mimo jiné k další světové válce, během které se české továrny využívaly hlavně k zásobování německé armády válečnými materiály.
Nepříliš dobrou vizitkou pro naši zemi je, že během válečných let dodávky z plzeňské Škodovky tvořily téměř 30 procent všech zbrojních dodávek pro německou armádu.

Východní poválečná orientace

Po válce převzala v ČSR moc komunistická strana se silnou orientací na Východ. Odmítnutí Marshallova plánu, omezování osobního vlastnictví, centrální plánování a další zásahy do tržního prostředí, které se v Československu historicky vytvořilo, si vybraly svoji daň.
Průmysl sice rostl velmi rychle, ale kvůli orientaci na ten těžký a zbrojní ztratil svoji prestiž a stal se neudržitelným. Obory jako těžba a hutnictví či výroba těžkých strojů, na něž se tehdejší vláda soustředila, byly velmi energeticky náročné s nízkou ziskovostí.
V dnešní době je vše dobře vidět například na problémech těžaře OKD. Velmi negativně se projevil také nedostatek inovací a investic, což vyústilo v nižší produktivitu oproti západním zemím a velmi nízkou konkurenceschopnost.

Pád mezi rozvojové země

Československo padalo z prvorepublikového vrcholu mezi rozvojové země. V osmdesátých letech snaha o restrukturalizaci a následný pád komunismu vyústily v privatizaci velkého množství průmyslových podniků.
I přes značné množství problémů spojených s rozsáhlými podvody se dá hovořit o úspěchu.
Československo i samostatná Česká republika se otevřely zahraničním investorům, začala znovu růst produktivita a navzdory mnohým problémům jsme začali jako národ získávat zpět dřívější konkurenceschopnost.

Současnost - nejvíc lidí je ve službách

Současná situace nejen v průmyslu, ale v celém hospodářství se od dob první republiky velmi změnila. Zatímco po roce 1918 pracovalo ve všech sférách přibližně stejné množství lidí, v současnosti nejmenší část, tři procenta, připadá na zemědělství, necelých 38 procent na průmysl a zbytek pracuje ve službách.
Nadprůměrný počet pracovníků oproti zbytku Evropy má Česko v odvětvích dopravy a skladování. Charakter řady profesí v sektoru služeb se tak blíží zaměstnání v průmyslu či stavebnictví.
Na druhou stranu dlouhý historický vývoj průmyslu v Česku je patrný, a tak jeho hlavním pilířem je v současnosti strojírenství. Důležitou roli hraje také průmysl elektrotechnický, energetický, hutnický, chemický, potravinářský a stavební.
Stále u nás také existuje, i když v menší míře než dříve, průmysl sklářský, spotřební a zbrojní. I nadále převládá těžký průmysl, a Česko má dokonce největší podíl pracovníků ve zpracovatelském průmyslu (zhruba 26 %) ze všech zemí Evropské unie.

Aj tak se dá okrádat lid

16. ledna 2017 v 9:53 | Zodiak

Tak to se podržte. Tolik dostala z vašich peněz neziskovka George Sorose, který podporuje masovou imigraci a Clintonovou. A toto nám k tomu řekl Babiš

16. 1. 2017 4:42
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz prověřovaly podezření publicisty a vydavatele Lukáše Lhoťana, že nezisková organizace Open Society Fund Praha (blízká americkému miliardáři Georgovi Sorosovi, který mimo jiné podporuje masovou imigraci, sponzoroval kampaň Hillary Clintonové a údajně podporoval protesty proti Donaldu Trumpovi) měla údajně získat na dotacích z veřejných peněz jdoucích přes ministerstvo financí zhruba 4,78 miliardy korun. K věci se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i ministr financí Andrej Babiš.
Tak to se podržte. Tolik dostala z vašich peněz neziskovka George Sorose, který podporuje masovou imigraci a Clintonovou. A toto nám k tomu řekl Babiš
Foto: wealthydebates.com
Popisek: George Soros
"Český stát daroval na podporu aktivit multikulturní Sorosovy organizace Nadace Open Society Fund za posledních pět let skoro pět miliard korun!" napsal Lhoťan.

Ohrazení Open Society

Open Society Fund Praha se proti článku Lukáše Lhoťana ohradila ve svém tiskovém prohlášeníze 4. října 2016. "Nadace Open Society Fund Praha se tímto ohrazuje proti lživé informaci týkající se svého financování. V českých médiích se začátkem října objevila zpráva, podle níž Nadace Open Society Fund Praha v posledních pěti letech získala ze státního rozpočtu dotaci ve výši pěti miliard korun. Takové tvrzení se nezakládá na pravdě a vytváří mylnou představu o financování českých neziskových organizací státem," uvedla nadace.
"Veškeré finance, které jsou ve výročních zprávách Nadace OSF za roky 2013-2016 uvedeny jako státní dotace, pocházejí z tzv. Norských fondů, které nadace administruje. Administrátorem Norských fondů se Nadace OSF stala na základě veřejné zakázky vypsané Ministerstvem financí ČR, zprostředkovatelem Norských fondů na národní úrovni. Celkově organizace rozdělila v grantových výzvách částku 158,5 milionu Kč a podpořila organizace zabývající se prevencí a následky domácího násilí a slaďováním rodinného a pracovního života žen a mužů. Tyto prostředky ovšem nepocházejí z peněz českých daňových poplatníků. V roce 2013 kromě Norských fondů čerpala Nadace OSF prostřednictvím úřadu práce dotaci z Evropského sociálního fondu na podporu pracovního místa ve výši 57 979 korun. V letech 2011-2012 Nadace OSF ze státního rozpočtu žádnou podporu nečerpala," sdělila Open Society Fund Praha.

Anketa

RRTV kritizuje Českou televizi za nevyváženost. Co s tím?
Nic, zprávy ČT jsou vyvážené
0%
Napomenout či jinak postihnout vedoucí pracovníky ČT
2%
Provést totální personální změny. A reformu zákonů o ČT
80%
Zrušit ČT
18%
hlasovalo: 1696 lidí

Cíle podpory EHP a Norských fondů si česká strana vybírá sama

Je sice fakt, že peníze z Norských fondů nepocházejí z peněz vybraných od českých daňových poplatníků, ale tyto peníze lze považovat za veřejné prostředky českého státu (a tedy i českých daňových poplatníků), protože je český stát jako součást EU dostává od Norska za to, že Norsko má přístup na trh Evropské unie v rámci Evropského hospodářského prostoru. O tom, kam půjdou peníze, nerozhoduje Norsko, ale český stát, což dokládá i tisková zpráva ministerstva financí s názvem Cíle podpory EHP a Norských fondů si česká strana vybírá sama.
"Programové oblasti, které jsou v ČR podporovány, byly zvoleny českou stranou a zakotveny v bilaterálních Memorandech o porozumění mezi ČR a donory, která byla odsouhlasena vládou ČR. Následná příprava programů, vyhlašování otevřených výzev a výběr projektů byly již zcela v gesci českých zprostředkovatelů programů. Za podporu konkrétních projektů tedy nese zodpovědnost česká strana a donoři do tohoto procesu nemohou v žádném případě zasahovat," uvádí ministerstvo financí v tiskové zprávě.

Celkem bylo v letech 2014-2016 zasláno Nadaci OSF 176 701 398 korun

ParlamentníListy.cz se dotázaly ministerstva financí, jak je to s veřejnými prostředky, které obdržela organizace Open Society Fund Prague - jak je vysoká částka, kterou OSF obdržel.
"Za MF uvádíme, že je Nadace Open Society Fund zprostředkovatelem programu CZ-2 - Dejme (že)nám šanci, který je plně financován z Norských fondů (není zde žádný příspěvek ze státního rozpočtu ČR) a je realizován od roku 2014 do roku 2017. Proto jsou tyto prostředky zasílány MF prostřednictvím tzv. Národního fondu, který funguje mimo státní rozpočet ČR. Celkem bylo v letech 2014-2016 zasláno Nadaci OSF 176 701 398 Kč, z toho byla největší část, 158 561 641 Kč, využita na podporu celkem 55 projektů v oblasti podpory rovného postavení žen a mužů, rovnováhy soukromého a pracovního života a prevence a snížení násilí na ženách a na bilaterální aktivity. Tyto projekty byly vybrány na základě otevřené výzvy a jsou realizovány různými organizacemi (více informací o podpořených projektech naleznete zde). Dále bylo z celkové částky zasláno Nadaci OSF 18 139 757 Kč na řízení programu a podporu bilaterálních vztahů mezi českými a norskými organizacemi v oblasti podpory rovného postavení žen a mužů, rovnováhy soukromého a pracovního života a prevence a snížení násilí na ženách," uvedla pro ParlamentníListy.cz Kateřina Vaidišová z oddělení vnějších vztahů a komunikace ministerstva financí.

Zakázka byla vypsána za Kalouska

ParlamentníListy.cz se dotázaly též přímo ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, zda je podle něj správné, že Open Society Fund Praha, blízká Georgi Sorosovi (který mimo jiné podporuje masovou imigraci, sponzoroval kampaň Hillary Clintonové a údajně podporoval protesty proti Donaldu Trumpovi), dostává finanční prostředky z veřejných financí a zda by je měla podle něj dostávat i nadále.
"Open Society Fund byla za ministrování pana Kalouska v červnu 2012 vybrána v otevřeném výběrovém řízení jako zprostředkovatel programu pro oblast rovných příležitostí, slaďování pracovního a soukromého života a domácí a genderově podmíněné násilí. Tato oblast byla velkou prioritou donorů. Ve výběrovém řízení na zprostředkovatele byla podána pouze jedna nabídka, a to od OSF. Vzhledem k tomu, že splnila všechny požadavky a kritéria, byla vybrána jako vítězná. Na úrovni programu není žádné spolufinancování ze státního rozpočtu, ale program byl financován ze 100 procent Norskem. OSF nedostala žádné prostředky na realizaci svých projektů, ale jakožto zprostředkovatel měla nárok pouze na náhradu nákladů na administrace programů. Ministerstvo financí se hodnoticích komisí na výběr projektu účastnilo spolu se zástupci donorů jako pozorovatel. Příjemci grantů jsou primárně neziskové organizace," odpověděl ParlamentnímListům.cz Andrej Babiš.
Server Eportal.cz uvedl ve své analýze o OSF Praha, že bezkonkurenčně nejvíce finančních prostředků z programu Dejme (že)nám šanci (asi 13 milionů) získala za poslední období nevládní nezisková organizace Gender Studies, kterou v roce 1991 založila Jiřina Šiklová a dodnes je také členkou správní rady.
Další projekty jsou například S tebou ne aneb Prevence násilí na ženách v sexbyznysu, Gender v inovacích - inovace v klastrech, Prevence homofobie a šikany mladých LGBT osob, Systémová změna v diskriminačním zobrazování žen a mužů v reklamě, Technika a ICT - Cherchez la femme!, Podpora odbourávání genderové segregace v Plzeňském kraji, Rovnost 2.0 - romské dívky a chlapci v českých školách, Rovné příležitosti žen migrantek, Pozor na rozdíly v odměňování žen a mužů!, Zlepšování antidiskriminační a sociální legislativy ve prospěch znevýhodněných žen, Neúplatné ženy?, Genderová dimenze korupce, Audiovizuální produkce v podpoře genderové rovnosti nejen ve školství, Muži proti násilí na ženách a dětech: sdílení dobré praxe v Norsku a v ČR a další.

Psali js


Ochrana uprchlíků prioritou a státní hranice překážkou. Imigrace je výhodná

Nadace Open Society Fund Praha (Nadace OSF) byla založena v Praze v roce 1992 jako součást mezinárodní sítě nadací Open Society Foundations, kterou založil americký miliardář George Soros a která působí ve více než 70 zemích světa.
Jak uvádí Wikipedie, v říjnu 2015 během evropské migrační krize maďarský premiér Viktor Orbán obvinil George Sorose, že patří k aktivistům, kteří se svou podporou masové migrace z Blízkého východu snaží podrývat evropské národní státy. Soros v reakci prohlásil, že naopak pomáhá obhájit evropské hodnoty, zatímco akce Orbána tyto hodnoty podkopávají, jelikož Soros považuje ochranu uprchlíků za prioritu a státní hranice za překážku tohoto cíle.
Evropa by podle názoru Sorose měla vytvořit migrantům, hlavně těm ekonomickým, příjemné prostředí k žití. Tento požadavek ospravedlňuje Soros tím, že se to do budoucna vyplatí. "Evropa stárne, a tak výhody migrace jednoznačně převýší problémy a náklady způsobené začleňováním přistěhovalců," argumentuje Soros. (Celý komentář v německém originále ZDE.

Zasahování do politiky. Gender, homosexuálové, etnické menšiny...

Dne 17. 8. 2016 uniklo na web http://soros.dcleaks.com/ více než 2 500 e-mailů z neziskových organizací, jež George Soros sponzoruje a ze kterých vyplývá, že se snaží ovlivňovat veřejnost, a tím politiku EU. Soubory zahrnují stovky internetových dokumentů, které jsou rozděleny do vícero sekcí (geografický region, Světová banka, prezidentský úřad) a týkají se období let 2008-2016. Tyto dokumenty prozrazují např., že se finančně spolupodílel na legalizaci homosexuálních svazků v Itálii (organizaci Arcigay daroval 100 000 dolarů).
Americký miliardář maďarského původu zbohatl díky spekulacím na trhu a své jmění ve výši 25 miliard dolarů využívá k financování protestních hnutí, neziskových organizací a lidskoprávních aktivistů, kteří bojují za práva žen, homosexuálů, etnických menšin a obecně.

Psali jsme:


Kampaň pro Hillary Clintonovou a proti Donaldu Trumpovi. Globální systém politického rozhodování

Všeobecně se Sorosovi přisuzuje také značný vliv na americkou politiku a otevřeně se hovoří rovněž o tom, že ovlivňoval například rozhodování Hillary Clintonové v době jejího vedení ministerstva zahraničí.
Soros částečně financoval její prezidentskou kampaň a dlouhá léta je podporovatelem Demokratické strany. V posledních měsících je horlivým zastáncem přistěhovalecké politiky otevřených dveří a často chválí zejména německou kancléřku Angelu Merkelovou za její rozhodnutí otevřít hranice milionu uprchlíků z Blízkého východu a Afriky. Kromě Vladimira Putina se Soros tvrdě vymezuje proti Donaldu Trumpovi, kterého označuje za populistu, rasistu a obviňuje jej ze šíření nenávisti.
Za důkaz o zapojení Sorose do organizování "protitrumpovských" protestů považují alternativní americké servery tiskovou zprávu Sorosem založeného aktivistického serveru Moveoen.org, který připustil, že se podílí na přípravách protestů. "Stovky Američanů a stovky organizací demonstrují mírumilovným způsobem před Bílým domem i v ulicích měst proti misogynii, rasismu, islamofobii a xenofobii," píše se ve zveřejněné tiskové zprávě.
Ovšem o zmíněné mírumilovnosti by se dalo pochybovat, protože hned první demonstrace v Kalifornii byly doprovázeny vybíjením výloh obchodů a zapalováním automobilů. Policisté museli zasahovat proti účastníkům "pokojných" demonstrací i v jiných částech USA. "V Portlandu se protestů účastnilo asi 4 000 lidí a policisté museli vzhledem k nepokojům použít gumové projektily i slzný plyn. Zatčeno následně bylo 26 lidí," uvádí server Churchmilitang.org.
"Potřebujeme nějaký globální systém politického rozhodování. Zkrátka potřebujeme globální

Svině sviním

15. ledna 2017 v 14:52 | Zodiak
Poslancům se od začátku roku zvýšily platy a poprvé přesáhly hranicisedmdesát tisíc korun hrubého měsíčně. Poslanci se snaží dosáhnout toho, aby měli stejné platy jako soudci nebo státní zástupci. Přitom ještě mají možnost čerpat náhrady a také příplatky za různé funkce.
Minimálně 71 tisíc korun měsíčně - takovou částku poslanci uvidí na svých výplatních páskách už v únoru. V zákonem posvěceném plánu je přitom dosáhnout na platy soudců nebo státních zástupců.

Kromě základního platu dostávají mnozí poslanci další peníze třeba za to, že mají funkci předsedy nebo místopředsedy téměř v jakémkoli orgánu Poslanecké sněmovny.

Už jenom počet těchto pozic ukazuje, že poslanců, kteří mají pouze základní plat, je menšina. Ve sněmovně funguje 18 výborů s 88 místopředsedy a také 49 podvýborů, taktéž s místopředsedy. Také tu je osm stálých komisí a pět stálých delegací. I jejich šéfové mají za funkci příplatek.
"Jsou některá omezení - například že nemůže být ve více než třech výborech, nicméně z hlediska platu je to irelevantní, protože se počítá opravdu jenom ta nejvyšší funkce," vysvětlil předseda Sněmovny Jan Hamáček.

"Poslanecký plat je adekvátní tomu, že v okamžiku, kdy se stanete poslancem, přestanete najednou vládnout svým časem. Je to opravdu sedmidenní pracovní týden," myslí si poslankyně Nina Nováková. Poslanci dostávají i náhrady na reprezentaci nebo na dopravu.


Jak se nechovat k ženám

15. ledna 2017 v 14:37 | Zodiak

Horší než ZVÍŘATA: 12 ZEMÍ, KDE ŽENY NEPOVAŽUJÍ ZA LIDÍ ALE ZA ODPAD
Při vší zdánlivé jednoduchosti a přehlednosti náš svět i nadále zůstává různorodým a rozporuplným, že někdy pochybujeme o správnosti jeho vnímání: některé věci jsou stále ohromující a dokonce děsivé. Upřímně nás udivuje, že v době zavádění pokročilých technologii a dobývání vesmíru na planetě ještě rozkvétají barbarské tradice.
Hovoříme o zemích, kde ženy nejenže nemají žádná práva, ale jsou i dennodenně vystaveny násilí, a v některých případech dokonce riskují svůj život. Zde je seznam zemí, kde ženy nepovažují za lidi.
zeny odpad1


Afghánistán
Průměrná délka života afghánských žen je nízká, tak kolem 45 let, miliony vdov prosí o přežití. Chudoba, ozbrojené konflikty, časné manželství a násilí od svých mužů a příbuzných - takový je život místních žen. Zde je jedna z největších úmrtnosti při porodech, chybí zde lékaři. Ale není to tak dávno, co Afghánistán byl světským státem …
zeny odpad2
Konžská demokratická republika
"Demokratická" je velmi silné slovo, ženy zde nesmí podepsat žádný právní dokument bez souhlasu svého muže, zato povinností mají více než dost. A přestože ženy najdeme v armádě, často jsou řazeny v prvních liniích a jako první umírají. Ve velké míře se zde vyskytuje AIDS, vzkvétá násilí, často obyvatelky Konga zůstávají s dětmi bez jakékoliv pomoci.
zeny odpad3


Nepál
V této zemi se musí ženy zapojit do partyzánských jednotek, aby chránily sebe a své domovy. Tam jsou vítány časné manželství a porody. Z důvodu existence chudoby, vyhladovělá obyvatelé nevydrží dlouho - dívky brzy umírají. Kromě toho, rodiče prodávají své dcery, dokud dovrší dospělost.
zeny odpad4
Mali
Tato chudá země je známá svým krvavým rituálem: dívky zde podstupují bolestivou obřízku, mrzačí jim genitálie. Místní ženy se v raném věku vydávají, i proti své vlastní vůli. Každé desáté dívka v Mali umírá během těhotenství nebo při porodu.
zeny odpad5


pákistán
V této zemi se ženám nežije dobře, kvůli místním obyčejům, které mohou být velmi nebezpečné. Pákistánská dívka pokud odmítne budoucího ženicha, může být politá kyselinou na obličeji, mohou ji zabít kvůli venu, ukamenovat za cizoložství. Dokázat svou nevinu, je nemožné, a vrahy mohou být i příbuzní - otcové, bratři.
DOMESTIC VIOLENCE IN PAKISTAN. Irum Saeed, 30, poses for a photograph at her office at the Urdu University of Islamabad, Pakistan, Thursday, July 24, 2008. Irum was burnt on her face, back and shoulders twelve years ago when a boy whom she rejected for marriage threw acid on her in the middle of the street. She has undergone plastic surgery 25 times to try to recover from her scars. Photo/Emilio Morenatti
india
V Indii si nejvíce cení chlapců, dívky zde jsou diskriminovány od narození: mnohé se nedožijí dospělosti. V Indii často unášejí malé dívky, aby z nich udělali prostitutky. Tato čísla je těžko pochopit - tři miliony lidí v zemi se živí prostitucí - téměř polovina z nich jsou děti.
zeny odpad7


Somálsko
V Somálsku se nenacházejí žádné nemocnice, takže těžký komplikovaný porod může vést k smrti, protože ženě neví nikdo pomoci. Kromě toho, ženy jsou zde více znásilňovány, jak se jejich vydá. Podstupují bolestivou obřízku jako v Mali, což jen zvyšuje úmrtnost a celkově špatnou situaci zhoršuje hladomor a sucho.
zeny odpad8
Irák
Tato země se ponořila do sektářství: zde mohou ženy unést, nebo znásilnit. Všichni, kteří dříve pracovali, musí zůstat doma a zbytečně hladovět. V roce 2014 radikálové popravili kolem 150 žen, které odmítly poskytovat sexuální služby vojákům.
zeny odpad9


Čad
V této zemi je život ženy zcela závislý na její manželovi, kterému patří. Dívky zde vydávají jako 11 - 12 leté. Na východě země v uprchlických táborech to ženy mají ještě horší. Tam jsou vystaveny častým násilím a bitvě.
zeny odpad10
Jemen
Zde se ženy nemohou vzdělávat. Příčina je jednoduchá - nemají čas. Vydávají se jako 7-leté a pak jsou zbaveny všech práv. Je třeba řešit tuto situaci v Jemenu, ale zatím jsou všechny pokusy neúspěšné.
zeny odpad11


Saúdská Arábie
Přestože tato země je bohatá a prosperující, ženy zde nemají žádná práva. Tady, jak v jediné zemi na světě, ženy nesmějí řídit auto. Země, ve které ženy nemohou opustit svůj dům bez manžela nebo příbuzného, ​​nemůže používat veřejnou dopravu a mluvit se s cizími muži. Jsou povinny mít zahalené celé tělo a obličej.
zeny odpad12
guatemala
Je ještě jedna země, ve které se ženy bojí o svůj život. Zabíjejí je po stovkách, přičemž to nikdo nevyšetřuje, ačkoli často je vidět na mrtvole podpis nenávisti. Pravidelná bitva a znásilňování - tak žijí ženy z nižších vrstev v místních komunitách.
Activists represent through a performance violence against women during a rally on International Women's Day in front of the Supreme Court at Guatemala City, Friday, March 8, 2013. (AP Photo/Moises Castillo)
Je zajímavé dozvědět se, že jsou země, jejichž ženy nemají žádná práva. V našich zemích mají ženy nejen svá práva, ale pracují na důležitých postech, zabývají se politikou. Jednou přijde den, kdy budou mít ženy svá práva ve všech částech světa.

Kradu, kradeš, krademe politici.

10. ledna 2017 v 19:47 | Zodiak

Říká se, že ten kdo krade, okrádá stát, a ten, který nekrade, okrádá rodinu. Beze sporu se kradlo vždy a krást se bude. Stalo se jistou tradicí, že nejvíce kradli komunisti - to se učí už děti na základních školách. Je to skutečně tak?

Někdo by řekl, že záleží na úhlu pohledu. Do jisté míry se s tím dá i souhlasit, ale nevysvětluje to nic. Největší krádeží komunistů bylo prý znárodňování po roce 1948. proč se však znárodňovalo? Bylo to jen kvůli změně systému z kapitalistického na socialistický?? Tento aspekt samozřejmě hrál svou nezastupitelnou roli, ale nebyl zdaleka jediným. Zde leží další zásadní otázky, o kterých se prakticky nehovoří. Vzdělaní lidé po válce pochopili, že druhá světová válka nebyla jen válkou o území nebo zdroje, ale byla také válkou za globální ovládnutí ekonomické formace. Tedy boj kapitálu o další a větší kapitál. Lidé pochopili ohraničenost kapitalistického systému, jeho brutalitu, ale i to, že byl jednou z příčin války. Lidé měli v živé paměti mnoho těch podnikatelů, kteří v zájmu svého byznysu kolaborovali s nacisty, kteří se neštítili udávat své zaměstnance či kolegy. Vědělo se, že mnoho politiků kolaborovalo - viz případ Emanuela Moravce, kterému se chtě nechtě podobá i politika Bohuslava Sobotky ve vztahu k EU.
Vědělo se, že katolická církev s nacisty kolaborovala také. Vědělo se, že spousta lidovců vstoupila do Agrární strany, jež byla kolaborantů plná. Velmi důležité bylo i pochopení toho, že moc ekonomická se dá transformovat v moc politickou, čímž následně dochází ke zvyšování ekonomické moci a k ovládání většího a většího dílu ekonomické formace s možnými neblahými společenskými dopady. K tomu, aby bylo dosaženo hmatatelných výsledků a byla eliminována moc elit či nepřátel národa, tak musel být proveden radikální řez. Samozřejmě došlo k mnoha přehmatům a chybám, ke kterým by docházet nemělo, ale vezmeme-li v potaz překotnost doby, zničené hospodářství, zem prošpikovanou kolaboranty a zrádci, tak se jen divím, že to vše proběhlo více méně hladce. Znárodnění však nelze nazývat krádeží. Šlo o transformaci národního bohatství, které v zemi zůstalo a stalo se všelidovým vlastnictvím, sloužícím ku prospěchu všech občanů republiky.
Krádeží století lze nazývat zlodějskou privatizaci naši ekonomiky v devadesátých letech, na které se podepsalo mnoho lidí. Pro připomenutí tohoto zvěrstva nutno vzpomenout pánů Havla, Klause, Dybu, Ježka, Vondru, Kočárníka, Kalouska, Schwarzenberga, Bendu a mnoho dalších. Právě zde se započalo rozprodávání České republiky a bohatství českého národa. Toto bohatství mizelo do soukromých rukou nepřátel lidu - viz Bakala, Junek, Schwarzenberg, Havel či Kožený. Mizelo taktéž za hranice země a to hlavně do Německa a Rakouska, ale také do USA. S tímto bohatstvím započala mizet i integrita národa a jeho hrdost. Bylo stále méně a méně toho, na co bychom mohli být hrdí. Byla prodána i naše kultura, kinematografie, divadlo a umění, které bylo nahrazeno plytkými nesmysly americké provenience. Tenkrát se to lidem snad i líbilo, ale to jen proto, že takové hovadiny předtím nikdy neviděli a jsem přesvědčen, že v dnešní době mají lidé těch Amerických odrhovaček už plné zuby. Hřebíčkem do rakve národa a ekonomiky bylo rozprodání nerostných zdrojů a to hlavně uhlí a vody. Klíčové to suroviny pro lidi. To byla krádež opravdu ve velkém stylu a to, co se za Klause prodalo za miliony, tak dnes chceme-li příkladně vodu zpět do svých rukou, tak zaplatíme stamiliony. Jsem přesvědčen, že takové svinstvo by za války bylo řešeno bez soudu postavením ke zdi a kulkou.
Za krádež století lze považovat i církevní restituce. Jsem toho názoru, že všechny církve napojené na Vatikán by měli být zrušeny a Vatikán zbořen jako sídlo zla, neřku-li satana a to nejen za kolaboraci s nacisty, ale přímo za spolupachatelství genocidy Evropských národů, kterou se snaží vyvolat i nyní podporou multikulturalismu a zašlapání křesťanství.
Inu není zloděj jako zloděj a krádež jako krádež. Sami zhodnoťte, co je horší. Možná, že komunisté kradli, ale na rozdíl od těch demokratů po roce 89 jsou jen příštipkáři a musí se ještě mnoho učit, jak se má krást.
Ram

Chudák Bílá

10. ledna 2017 v 19:30 | Zodiak

Útok na Lucii Bílou za výzvu "zamkněte hranice na sto západů" i strach říct názor. Ale také potlesk umělců: Gauner, grázl, Bangova vagina

10. 1. 2017 4:40
ANKETA "Moc bych si přála, aby byly naše hranice zamčené na sto západů. Česko je náš domov, naše hnízdo, naše zázemí..," svěřila se v sobotním rozhovoru pro Magazín Právo zpěvačka Lucie Bílá. A hned za to sklidila ovoce. "Kdyby byla v minulém režimu, tak je takovým typicky normalizačním umělcem, protože jednou pomáhá Václavu Klausovi, podruhé Zemanovi. Ji přitahuje moc...," reaguje na to pro ParlamentníListy.cz kupříkladu politička a herečka Táňa Fischerová. Jiní ale s názory pěvkyně zase souhlasí.
Útok na Lucii Bílou za výzvu „zamkněte hranice na sto západů“ i strach říct názor. Ale také potlesk umělců: Gauner, grázl, Bangova vagina
Foto: Lukáš Fronk
Popisek: Lucie Bílá na grandiózním koncertě Fifty Fifty
Lucie Bílá rozhodně umí své fanoušky překvapit. Před časem se média rochnila jejími slovy ke kauze, která vznikla poté, co skupina Ortel i její frontman převzali na slavnosti Českých slavíků vyznamenání. Sál divadla tehdy opustil na protest zpěvák Radek Banga alias Gipsy CZ. Bílá jej ovšem zkritizovala a řekla, že takovýto projev byl zbytečný.
"Žijeme v krásné zemi, kde bychom si měli vážit jeden druhého. Gesto Radka Bangy bylo velmi zbytečné. Jsou věci, které se neříkají veřejně, ale měly by se říkat v soukromí," reagovala tehdy Bílá na protestní odchod Bangy ze sálu Karlínského divadla. Mnozí však nad jejím otevřeným vyjádřením krčili rameny.
"Byla jsem pozvaná na slavnostní večer a ani ve snu by mě nenapadlo někomu říkat, že tam nepatří. Žijeme v právním státě, a pokud právo dovolí, aby někdo tvořil, co tvoří, a aby se i podle sebe oblékal, tak mně nepřísluší ho soudit," vysvětlila k tomu nyní Bílá pro Magazín Právo.
V tomtéž rozhovoru se ale kromě hudby a svého zpívání rozhovořila ještě na jinou notu.

Anketa

,,Moc bych si přála, aby byly naše hranice zamčené na sto západů. Česko je náš domov, naše hnízdo, naše zázemí. Nesmíme ho ztratit," řekla Lucie Bílá. Souhlasíte?
98%
2%
hlasovalo: 8449 lidí

"Myslím, že v lidech roste strach. Já ale věřím v dobré konce. Žijeme v nádherné zemi, kterou bych nevyměnila za žádnou na světě. Je naše a neměli bychom se o ni jen tak s někým dělit," odpověděla totiž na dotaz, zda si myslí, že je rasismus a vůbec nenávist k jakékoli odlišnosti u nás na vzestupu. A na otázku, co nás v současnosti nejvíc ohrožuje a čeho se nejvíc ona bojí, dodala:
"Kdyby mi někdo zazvonil u dveří a já cítila, že tím ohrozím svého syna, svou rodinu, nepustím ho domů a nikdo mě k tomu nedonutí. Moc bych si přála, aby byly naše hranice zamčené na sto západů. Česko je náš domov, naše hnízdo, naše zázemí. Nesmíme ho ztratit. Já jsem zachránila malý kulturáček a mrzí mě, že jsem tak malá, že tady nemůžu udělat víc."
Reakce jiných umělců na sebe nenechaly čekat.

Je přitahována mocí...

"Dlouhodobě sleduji, že je Lucie Bílá vlastně takovou normalizační zpěvačkou... Kdyby byla v minulém režimu, tak je takovým typicky normalizačním umělcem, protože jednou pomáhá Václavu Klausovi, podruhé Zemanovi. Ji přitahuje moc a vždycky vlastně říká to, co tahle moc, která je pro mne osobně velmi jednostranná a zúžená a také škodlivá, chce slyšet. Vždy se k tomu přichyluje," zmínila k tomu tvrdě herečka a politička Táňa Fischerová.
Celý rozhovor s Bílou ale nečetla, a tak se k jejím dalším odpovědím prý cíleně vyjádřit nemůže.
"Čím více má člověk možnost oslovit mnoho lidí najednou, tím víc musí být opatrný na vlastní slova. Protože si musí uvědomit, že mohou navádět další lidi na špatnou cestu," zmínila obecně Fischerová s domněnkou, že uvážlivý člověk nepracuje navenek se strachem a s podvědomými city, neboť to všechno jej pak ohrožuje v jeho vývoji.
"I proto má být nahoře, na tom prezidentském místě, bytost moudrá a uvážlivá, za něž nepovažuji ani Václava Klause, ale ani Miloše Zemana. Je ale mnoho těch, kteří se k nim přichýlí a pak šíří bezmyšlenkovitě věci, které jsou podle mého názoru pro společnost škodlivé," dodala.

Ano, naši zemi máme chránit!

"Se slovy Bílé souhlasím. Jsem s ní zajedno v té myšlence, že máme chránit svou zemi. My se o ni můžeme dělit jen s lidmi, kteří tady chtějí žít za stejných podmínek jako my a chtějí se tady u nás chovat slušně a budou mít tu naši zemi stejně rádi jako my a pracovat pro ni," pokýval souhlasně k myšlenkám Bílé režisér, zastupitel a předseda Obce spisovatelů Tomáš Magnusek. A okamžitě vzpomněl na kvóty ze strany EU, jež každé členské zemi přikazují, kolik si k sobě má vzít migrantů. Podle režiséra je to blbost, neboť mnoho lidí z řad imigrantů do ČR ani nechce.
Před Bílou ale tak trochu smeká, neboť říci na rovinu svůj názor v dnešní době není zrovna jednoduché.
"Čím víc se budou ta hlavní, mainstreamová média zastávat jedné strany, tím víc se lidé budou bát říkat, co si myslí, a odmítat věci jdoucí mimo hlavní proud. Anebo naopak. Když dám prostor v nějakém pořadu jedné skupině, pak bych měl dát také prostor té druhé. Jinak to zavání něčím, v čem jsme žít nechtěli," připomněl režisér nedávno odvysílaný pořad Show Jana Krause, v němž se umělci veřejně semkli kolem Jiřího Bradyho, který nedostal od Miloše Zemana vyznamenání.
"I mezi umělci je pár odvážných lidí, kteří sice řeknou, co nosí v srdci, ale pak je také mnoho těch, kteří se bojí říci cokoliv nahlas, neboť mají hrůzu z toho, že pak by třeba s nimi nikdo nemluvil. Jak je možné, že jeden herec řekne, koho bude volit, a pak ho nějaký spisovatel začne vláčet médii se slovy, že je to debil a že už s ním nikdy nepromluví? To se na mne nezlobte, buď mám někoho rád pro jeho osobní kvality, pro jeho přístup k práci a k životu a pak je mi jedno, koho bude volit..."
Rozvášněná debata o imigrantech ale podle Magnuska v naší zemi nikdy neutichne, a to hlavně kvůli zvyšujícímu se počtu teroristických útoků v Evropě. "Jde o to, aby každý sám za sebe dělal nejlépe to, co umí, a pak uměl uchránit sebe a svou rodinu a pomáhal jen těm, kteří si to zaslouží," doplnil k tomu.

Nakonec zničí životy všem, tedy i původním obyvatelům Evropy

Zpěvák Martin Maxa je podobného názoru. Příliv migrantů je podle něj v Evropě nekontrolovatelný, a to je nebezpečné.
"Rozhodně bych souhlasil s tím, že pozvat do Evropy nekontrolovaně takové velké množství uprchlíků je velice neprozíravé. Já jsem jinak empatický člověk a chápu, že když je někde válka, tak že se tam lidem blbě žije a není to tak pro ně jednoduché, ale vyřešit to tak, jak to vyřešila Merkelová, je zvěrstvo a ničemu to nepomůže," nediví se slovům Lucky Bílé Maxa. Podle něj by bývalo bylo lepší těmto lidem pomáhat na území, které je jim blízké. "Oni jsou jiná nátura, nikdy se neasimilují do naší společnosti a zničí to pak životy všem, tedy i původním obyvatelům Evropy," zdůraznil.
"Já bych s Luckou Bílou v zásadě souhlasil, ale volil bych jinak ta slova 'zamknout se na sto západů'. Chránit si hranice je sice nutné, jen jinou cestou. Prostě si tu selekci lépe promyslet, neboť pozvat si sem teroristy není zrovna dobrý nápad. Je ale nutné mít pro lidi, kteří jsou v nouzi, oči a uši otevřené, ale zároveň je nutné mít více informací o těch lidech, jež o azyl žádají," dodal zpěvák.
"Je to její názor, nelze nic jiného, než ho respektovat, ale já osobně jsem šťastný, že jsou hranice otevřené," uvedl herec Václav Vydra s tím, že je rád, když někdo řekne bez omezení svůj názor, ať je jakýkoliv.
"Strach je nejhorší věc v obecném směru. Sice je třeba se bránit a předcházet věcem, ale ne za cenu nějakého zásadního omezení svobody. Bezpečný svět neexistuje," reagoval herec na slova Bílé o našich "hranicích zamčených na sto západů".

Čok: Vřele s ní souhlasím!

"Pokud je odpověď chápána jako reakce na uprchlickou krizi či jakkoli se to nazývá, souhlasím v tomto smyslu s Luckou," uvedl hudebník a zpěvák Vilda Čok.

Na dotaz ParlamentníchListů.cz, zda je třeba dnes něco takového říkat nahlas, když už si to myslí skoro všichni, rezolutně dodal:

"Myslet si to a nemluvit o tom je nemorální. Je potřeba, aby se k tomu vyjádřila nejen obecná veřejnost, ale také celebrity. Je podstatné, že se k tomu vyjadřují v průběhu tohoto obrovského problému, protože aktivně podpoří zatím laxní politické rozhodování. Zatím jde sice o prevenci, ale právě proto musí být aktivně podepřena, a to dřív, než bude pozdě."
"Ať si každý říká, co chce, i když s tím, co uvedla, až tak úplně nesouhlasím. Tyhle věci se přitom řeší již delší dobu, k ničemu konkrétnímu se ale nemůže nikdy dojít, protože to je značně složitá věc," zareagoval krátce na "uzamčené hranice" režisér Vít Olmer.
Rozhovor s Bílou ani on nečetl, a je tak pro něj těžké cokoliv bližšího ke slovům zpěvačky okomentovat. Všeobecně však míní, že těch, kteří se nebojí něco ostřejšího a rozporuplnějšího říci nahlas, je hlavně mezi umělci vždy jen hrstka. "Práce je málo, no tak se bojí! To je jasný. Já jsem ale vždy řekl všechno na plnou pusu a pak jsem si to odskákal...," dodal Olmer.

Hranice tu jsou přece od toho, aby byly střeženy!

Herce Martina Zounara slova Bílé nijak nepohoršila, spíše naopak. Ovšem především pozitivně hodnotí její reakci na odchod Radka Bangy ze sálu při předávání cen Český slavík. "Já jsem si poslechl texty toho Roma (Bangy) a musím říci, že kdyby si to pustila moje osmiletá dcera a slyšela, co on tam říká a zpívá - třeba chci vidět tvoje píči... Tak to nemá co dělat s nějakou uměleckou produkcí. Ten člověk je tak pro mne bezvýznamný a i ten jeho protestní odchod...," dává za pravdu české slavici.
A co se týče jejích slov o hranicích? "Hranice tu jsou přece od toho, aby byly střeženy a je to vstup do naší země. No a když chce někdo vstoupit, tak by měl i zaklepat či zazvonit! A říci dobrý den, já jdu v míru. Jsou země, které jsou také unijní, přesto tam hranice hlídají policisté a namátkově kontrolují. Ne kufry nebo zda vezete eura, ta doba je dávno pryč. Ale každopádně by měli kontrolovat, jak jsou naložené náklaďáky, proč jsou přetížené, proč nemají 40 tun, ale 60 a zda neničí naše silnice. Měli by kontrolovat podezřelá auta, která nemají technickou. Policisté na hranicích by neměli dovolit volné migraci, protože v tom davu nejsou jen ti, kdo potřebují pomoct, v tom davu se anonymně ztratí i gauner, grázl či vrah, který utekl z vězení, a to nemůžete dohlídat. Já si myslím, že v tuto chvíli je povinností naší republiky a vlády, aby naše země byla chráněna, jelikož nebyl dobrý nápad ta otevřená náruč paní Merkelové," pronesl Zounar.
Upozornil na jednu zajímavou věc, kterou viděl v Maroku, jež projel napříč: "Viděl jsem tam ty chatrče z hlíny a vlnitý plechy a říkal jsem si, jaký jsou to chudáci, že tak žijí. Ale pak zjistíte, že v hliněné chatrči mají satelit a mrazák, kde mají tyčinky Mars a zmrzliny. Už je ale nenapadne, aby si postavili nějaké slušnější bydlení. Asi je jim to jedno, tyhle lidi prostě nezměníte. Žijí tam tak po staletí a já bych je tam nechal. Co tady budou dělat?"Neziskový a sesres

10. ledna 2017 v 18:32 | Zodiak

Ponořili jsme se do prohnilého světa neziskovek a rozkryli jejich vazby na jednotlivá ministerstva. Jsou jako hladové kobylky a nemají nikdy dost. Tady je usvědčující materiál

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 10.1.2017 | Rubrika: Studie
peníze

V předchozích dvou analýzách jsem se věnoval působení Nadace Open Society Fund Praha George Sorose, která v loňském roce obdržela ze státního rozpočtu 111 milionů korun. Zjistil jsem také, že pokud by OSF nedostávala peníze z našich daní, nemohla by existovat. V dalším dílu této trilogie jsem se zaměřil na Člověka v tísni, který představuje největší tuzemskou neziskovku a loni hospodařil s mamutím rozpočtem ve výši 1,5 miliardy korun, které využívá vedle charity i pro politické účely.

Marksová je "tajným" agentem neziskovek

Nepříjemně mě překvapilo nejenom to, že se v neziskovém sektoru rozdělují každým rokem stovky milionů korun z našich daní, ale také to, kolik známých tváří veřejného života, ale i bezejmenných pěšáků, se dokázalo přisát na státní cecík. Mnozí z nich se už přímo na svých studiích připravují na dráhu neziskovkáře, který šíří dobro za cizí peníze a sám kromě propagandistických kampaní nic nevytváří. V České republice tak v posledních letech vznikla privilegovaná kasta.
Neziskovky plné neomarxistů, lidskoprávních aktivistů a levicových blouznivců vůbec, žijí z našich peněz, které jim každým rokem posílají vlády skrze svá ministerstva. Proto jsem se v následujícím textu zaměřil na některá ministerstva, a to konkrétně na vnitra, práce a sociálních věcí, školství a kultury. Ať už v jejich čele stojí ministři z pravicových, středo-pravicových či levicových stran, do neziskového sektoru z ministerstev tečou stovky milionů korun kontinuálně.
Začněme Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV), v jehož čele nyní stojí Michaela Marksová, která svému proletářskému jménu dělá skutečně čest. Od dob Špidly nestál v čele tohoto ministerstva nikdo s tak neomarxistickým přístupem, jaký pří řízení svého resortu uplatňuje právě Marksová. Bývalá zastupitelka ČSSD na Praze 2 mj. působila sedm let v neziskové společnosti Gender Studies o.p.s. , jejíž zakladatelkou je dlouholetá členka KSČ Jiřina Šiklová.

Norské fondy jsou všude

Vzhledem k výše zmíněnému se tedy ani není co divit, že právě Gender Studies, kde působí i dcera Milana Uhdeho Zuzana, v posledních dvou letech obdržela v rámci programu Dejme (že)nám šanci třináct milionů korun. Peníze pochází z Norských fondů a tento program spravuje Sorosova Nadace Open Society Fund Praha. Je tedy logické, že se Marksová prakticky vůbec neangažovala ve věci kauzy paní Michalákové a jejích synů v Norsku. Nemohla přece zradit své Norskem dotované družky ve zbrani. Známá agitátorka za Barnevernet Monika Elšíková je mimochodem přítelkyní Marksové, která jí prý dokonce měla pomáhat s adopcí dítěte.
Ale pojďme se podívat na tvrdá data MPSV. Nebylo lehké se k nim dostat, protože úředníci jaksi příliš nepočítají s tím, že by o ně někdo jevil zájem. Zkrátka a dobře, odkazy byly nefunkční. Na druhou stranu musím poděkovat oddělení systémové podpory MPSV, které komunikovalo na výbornou a sjednalo poměrně rychle nápravu. Konkrétně upoutala moji pozornost sekce Integrace cizinců, odkud jsem čerpal data, ze kterých byl vytvořen následující graf.

zdroj: www. mpsv.cz

Graf ukazuje, že v období mezi lety 2007 až 2015 z MPSV odešlo na různé projekty neziskových organizací v oblasti podpory integrace přistěhovalců téměř sto milionů korun. V loňském roce odsálo z rozpočtu MPSV asi třicet neziskovek více než 19 milionů korun. Bezkonkurenčně nejvíc financí obdrželo Centrum pro integraci cizinců (cca 2,5 milionů korun), které poskytuje sociální poradenství pro migranty. Daří se jim tak dobře, že si platí i reklamu na Google a po celé ČR existuje 10 poboček, kde pracuje cca 50 zaměstnanců. To je kolos, co říkáte?

A bude ještě mnohem hůř

Graf mimo jiné ukazuje, že za poslední tři roky bylo tímto způsobem přerozděleno přes 60 milionů korun, zatímco v prvních šesti letech od roku 2007 jen asi poloviční částka. Trend je tedy jasný a zejména za ministra Koníčka z Rusnokovy úřednické vlády a jeho nástupkyně Marksové z ČSSD je MPSV v tomto směru čím dál štědřejší. Lze se důvodně obávat, že vzhledem ke snaze Evropské komise lifrovat do ČR stále více uprchlíků se v příštích letech budou tyto částky dále navyšovat.
Marksová je první polistopadovou ministryní práce a sociálních věcí, která působila dlouhá léta v neziskovém sektoru. Fakticky tak nezastupuje ČSSD ani voliče, ale právě Gender Studies o.p.s. A podobné "pokrokářské" spolky. Pročítal jsem si např. zápis z jednání Výběrové komise MPSV pro udělování dotací. "Neuvěříte", jaké jméno jsem tam objevil. V lednu 2014 byl jejím členem "profesionální aktivista a syn" Petra Uhla Michal. V osmičlenné komisi je uveden jako "nezávislý odborník".

Míša je pilný jako včelička

Rodina Uhlovic je kapitola sama pro sebe. Otec trockista, matka, ombudsmanka Anna Šabatová, progresivní neomarxistka, která chce mj. měnit školní řád kvůli zahaleným muslimským ženám. Do rodinky také patří levicová aktivistka Saša Uhlová, která píše pro deník Referendum, ale občas si "z čistého srdce" střihne nějakou tu bokovku pro neziskový sektor. Jako třeba tehdy, když připravovala "propracovanou metodiku vedení diskuze" pro projekt neziskovky Educon "Společnost bez předsudků".
Asi nejlépe se ale umí otáčet benjamínek rodiny Michal, který v lednu 2007 úspěšně obhájil závěrečnou práci na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity s názvem "Etnocentrizmus v obrazech - analýza komiksu Tintin". Vážně, není to legrace. Uhl je navíc považován za odborníka nejenom v oblasti udělování dotací, ale také si, jak zjistil letos v září server ParlamentníListy.cz, vydělal téměř 300 000 korun prací pro Institut pro plánování a rozvoj hlavního města Prahy.


Ale pojďme se raději vrátit zpět k MPSV Michaely Marksové, protože s rodinou Uhlovic asi nic moc nezmůžeme. Na tu jsme všichni krátcí. MPSV nejenom pouští do neziskového sektoru desítky milionů korun nás, českých daňových poplatníků, ale koordinuje také rozdělování peněz z různých fondů Evropské unie. Jedná se konkrétně o peníze z Evropského sociálního fondu (ESF) - Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, ze kterého se mezi lety 2013-2015 rozdělovalo na různé projekty asi 60 milionů korun.

Tyto informace jsem zjistil ve Zprávě o migraci a integraci za rok 2015 Ministerstva vnitra, kde se vedle MPSV hovoří také o Ministerstvu kultury, Ministerstvu vnitra a Ministerstvu školství. Resort Daniela Hermana tak loni poslal téměř milion korun například do mezinárodního centra výtvarného umění MeetFactory, které v roce 2001 založil známý skandalista David Černý, jež dodnes sedí společně s hudebníkem Davidem Kollerem a režisérkou Alice Nellis ve správní radě. O rok dříve to bylo od MK 1,6 milionů a od Hlavního města Prahy dokonce 6,5 milionů. Nějaké drobné zaslala i americká ambasáda...

zdroj: Facebookový profil Davida Černého, Je i tento koment dotovaný?:-)

V dozorčí radě potom figuruje jméno kontroverzního podnikatele Sebastiana George Pawlowskiho, který udržuje čilé styky s mnoha komunálními politiky a pražský magistrát mu vychází nápadně vstříc při jeho podnikatelských aktivitách. Pro Pawlowskiho mj. pracoval coby architekt bývalý primátor Prahy a šéf Evropských demokratů Jan Kasl a švýcarský podnikatel českého původu mu také jeho neúspěšnou a takřka zapomenutou partaj financoval.

Jeden svět a Febiofest dojí na jedničku

Ale ještě mnohem více peněz dostala od MK největší tuzemská neziskovka Člověk v tísni o.p.s. , které ministerstvo poslalo na její "lidskoprávní" festival Jeden svět 4,6 milionů korun. Feničův Febiofest potom dostal dokonce 8,5 milionů. Vzhledem k závislosti mnoha umělců na MK je potom snadné si představit, proč s nehraným rozhořčením volají po týdnech neklidu i kvůli takové prkotině, jako je neudělení medaile strýčkovi Hermana panu Bradymu. Ruka ruku myje, že?
Vedle Ministerstva práce a sociálních věcí hýří penězi daňových poplatníků i Ministerstvo vnitra, které poslalo v roce 2015 na "integraci cizinců" asi 20 milionů korun. Velmi úspěšná při vyplňování dotačních formulářů byla například neziskovka Slovo 21 z.s. , která se zaměřuje na zlepšení postavení Romů v České republice a také pomáhá cizincům ze třetích zemí. Z téměř 12,5 milionů vynaložených na projekty v této kategorii získala tato organizace téměř 4 miliony. Kdo umí, ten umí. Podle jmen členů týmu tam navíc musí panovat ryze domácká atmosféra.
Výkonnou ředitelkou je paní Jelena Silajdžičová a dramaturgem známého romského hudebního festivalu Khamoro, který Slovo 21 pořádá, je její manžel Džemil Silajdžič. Rodinné vazby existují jistě i mezi koordinátorkami projektů Denisou a Martinou Horvátovými nebo Denisou Mikovou a Michalem Mikem. S rodinnými příslušníky často není snadné pracovat v jednom zaměstnání. Ale když je tímto zaměstnáním ctnostné poslání, které dotujeme z našich peněz, jistě vše funguje jako na drátkách. Za ty peníze, ještě aby ne, co říkáte?

Na integraci a multikulti je peněz vždycky dost

Do dikce Ministerstva vnitra však spadají i projekty financované Evropskou unií. Jak také jinak. Jmenovitě je to Evropský uprchlický fond (EUF) a Evropský fond pro integraci státních příslušníků třetích zemí (EIF), ze kterých bylo mezi lety 2013 až 2015 posláno asi 80 milionů korun. Na více než 12 milionů si přišla libozvučně znějící o.p.s. Integrační centrum Praha a 8,8 miliony jistě nepohrdla ani Poradna pro integraci o. s. Škodní rozhodně nebyli ani naši staří známí ze Slovo 21, byť v porovnání s Ministerstvem kultury se vůči nim vnitro zachovalo trochu macešsky a poslalo jim loni jen 3 miliony. Rasisti jedni vnitrácký!:-)
Pokud chcete získat přehled o tom, jaké projekty neziskovek byly v minulých desetiletích finančně podpořeny i z vašich peněz, doporučuji se podívat na on-line databázi nevládních neziskových organizací, která běží na webu Ministerstva vnitra. Vedle seznamu neziskovek tam najdete i konkrétní projekty, na než šly dotace. Od svého vzniku v roce 1999 tam nechybí multikulti hudební festival Barevná planeta, mezi jehož partnery patří i Člověk v tísni nebo Amnesty International.

Moji pozornost upoutal například Multikulturní klub rodičů a dětí neziskové organizace Žebřík o.s. V roce 2014 obdržel dotaci ve výši 185 000 Kč a hádejte, kolik z těchto peněz šlo na osobní náklady? Ano, tušíte správně, celých 185 000 Kč. Propaganda něco stojí a nikdo přece nebude neomarxistickou ideologii multikulturalismu šířit jen tak zadarmo. Výše nákladů na mzdy zaměstnanců neziskovek obvykle pokrývá valnou většinu přijaté částky.
Když jsem se díval na výše zmíněnou neziskovku z Prostějova Žebřík o.s., upoutal moji pozornost seznam partnerů vedle Ministerstva vnitra a Ministerstva práce a sociálních věcí a také Fond pro nestátní neziskové organizace (FNNO), který je financován "nechvalně proslulými" Norskými fondy. Jak se uvádí na webu, pro léta 2013 až 2017 je tam pro naše pilné neziskovkáře připraveno více než dvě stě milionů korun! Do celého kolotoče jsou zapojeny také neziskovky NROS a Nadace Partnerství, čím víc tím líp...

zdroj: www.fondnno.cz, Kolik z těchto peněz jde asi na platy neziskovkářů?

Neziskový sektor je zavalen desítkami milionů tuzemských i "evropských peněz". Nemůžete se potom divit, že je vůbec nezajímá případ paní Michalákové. Neziskovkáři jsou v podstatě sektou a její členové se střetávají na různých konferencích, diskuzních klubech, kulatých stolech multikulti hudebních festivalech, udržují vřelé vztahy s novináři a mají své lidi na ministerstvech. To z nich skutečně činí nejvlivnější uskupení v České republice.

Jednou budem dál...

Jejich vliv a moc připomíná zhoubný vliv odborů v poválečné Velké Británii, ale i moc komunistů po roce 1948 v našich zemích. A co je možná ještě nebezpečnější, prostřednictvím desítek různých fondů si Evropská unie kupuje vlastně celou Českou republiku. Vůči EU se nacházíme v roli vydržované mladé kurtizány, která musí být ke svému starému, ale bohatému milenci ve všem svolná. V opačném případě skončí velmi špatně.
Pokud by se náhodou v budoucnu nějaká osvícenější česká vláda rozhodla z tohoto socialistického kolotoče závislosti vystoupit, lidé z neziskového sektoru by rozpoutali peklo. Neziskový sektor je úzce propojen s médii i umělci a nějaká šaráda na Staroměstském náměstí kvůli strýčku Bradymu by proti jejich protestům vůči prezidentu Zemanovi byla jen taková nevinná studentská recese. Nezbývá než věřit, že jednou do toho boláku někdo řízne a neziskovkářský hnis vyteče ven. Včera bylo pozdě!

cukrovka

10. ledna 2017 v 18:30 | Zodiak
Cukrovka a rakovina jsou vymyšlené nemoci, parkinsonismus neexistuje, pokud máte zdravá střeva, k čemuž napomáhá gymnastika. Chůze zase zabraňuje zvýšenému krevnímu tlaku, kategoricky tvrdí ruský vědec Ivan Pavlovič Neumyvakin, slavný ruský lékař, který "léčí i kosmonauty", jak o něm předčasem psalo pár českých alternativních médií.
Ivan Pavlovič Neumyvakin
Ivan Pavlovič Neumyvakin
Dočkala se - jak jinak - mírného opovržení ze strany lékařského "mainstreamu". Přesto, či právě proto, stojí páně profesorovy názory za zkoumání. Nejen proto, že má deset titulů za jménem, ale právě pro tu jeho jednoznačnost.
Příliš kategorická prohlášení? Další "bláznivý doktor"? Ale kdež… Jen lékař, který otevřel oči. Své závěry podává specificky ruským způsobem. Hlásá však jen svoji verzi starých pravd: za zdraví či nemoc svého organismu je odpovědný v první řadě každý z nás. Polovinou zdraví je pohyb a tou druhou zdravá střeva. Diagnózy, kterými jsme zvyklí se "obléci", ve skutečnosti nic neznamenají: důležitý není v prvé řadě symptom, ale celkový stav organismu po stránce energetické a "funkční". Ve zdravém těle, obdařeném zdravou psychikou, opravdu žádná rakovina nevybují.
Jde o pravdy sice staré - ale nikoli banální. Na jejich popírání stojí farmaceutický moloch, jemuž většina kolegů pana doktora zaprodala duši. Často, aniž o tom vědí. Proto je důležité, abychom si je připomínali neustále - především my, protože západní lékaři s dokonale vymytými mozkovými závity to (s čestnými výjimkami) obvykle udělat neumějí.
Byznys kolem "chronických" a "neléčitelných" chorob je tak stále obrovský a čím dál větší - a jeho tíha, tíha "nezměnitelné" diagnózy, často dolehne i na pacienty, kteří by jinak měli dobrou šanci se vyléčit. Vydatně mu napomáhá i fakt, že jak farmacie, tak potravinářský a chemický průmysl nás vhánějí stále hlouběji do chřtánu "doby jedové".
To je patrně nejdůležitější zpráva z rozhovoru níže. Dost možná důležitější, než zprávy pana doktora o tom, že léčí celkovou toxicitu organismu peroxidem vodíku - i když i ony jsou zajímavé.
Právě proto, že by o nich běžný západní lékař prohlásil, že jde o pohádky pro děti. Jenže to je právě ono.
Pokud se nevrátíme do stavu mysli, kdy jsme ochotni prověřit cokoli, co na základě zkušenosti evidentně funguje (ačkoli dosud třeba netušíme, proč), zůstaneme v pasti. Ostatně - netýká se jen zdraví.
Pane profesore, vy hlásáte nový druh medicíny.
Zabývám se pouze osvětou osobní odpovědnosti každého člověka za své zdraví. Studuji zákonitosti fyziologie, na základě kterých funguje lidský organismus. Dnešní medicína neaplikuje a nebere v úvahu tyto zákonitosti, i když bez jejich znalosti a s ohledem na ně nemůže být vyléčena žádná nemoc. V dnešní době se dává přednost tomu platit velké peníze za drahé léky a moderní aparaturu.
V Bulharsku se více než dvacet let vedou spory ohledně alternativní medicíny.
Ano, v televizi nám říkají, že není možné, aby se člověk vyléčil z Parkinsona, přestože nemalý počet lékařů ví, jak se věci mají. Problém je v tom, že si nikdo nepřeje změnit systém. Studují nemoci, jako tu Parkinsonovu a roztroušenou sklerózu, které vůbec neexistují.
Není to příliš radikální názor?
Jako nemoc se dá kvalifikovat základní stav zažívacího traktu. Ti lidé mají zácpu 10 -15 dnů, jejich střeva jsou nefunkční. Znamená to těžkou otravu, je to horší než být ozářen radiací. Pokud se nenormalizuje funkce střev, nedá se těmto lidem pomoci.
Vypadá to, že oficiální medicína nedokázala úplně vyléčit ani jednoho z nich, proč?
Protože se spoléhají pouze na léky, v tom je ten problém. Když se ti lidé léčí u nás, tak za 2-3 měsíce chodí již sami nakupovat, ruce se jim netřesou. Obviňovali mě z použití nepovolených léků a div ze mě neudělali zločince. Já jsem se ale nevzdal a vydal jsem knihu "Cesta jak se zbavit nemocí, které neexistují - vysoký krevní tlak, cukrovka." Vysoký krevní tlak neexistuje. Stav, který nazývají těžkou hypertronií se dá vyléčit za 2-3 měsíce. A co se týká cukrovky, tak vám doporučím svou novou knihu "Cukrovka: mýty a realita". Jak mám říci, že existuje cukrovka, když to není pravda?
Ale přece existuje více než 300 miliónů lidí po celém světě, kteří trpí tím, že jejich slinivka břišní neprodukuje inzulín?
Slinivka břišní je prostě jenom takový pracovník. U nás dokonce existuje veřejná organizace "Sbohem cukrovko" - stačí 2 měsíce a cukrovka zmizí! Pouze cvičením okolo jedné hodiny každý den a něco málo k tomu… Tělo je náš motor. Je lepší se starat o tento motor, netrpět a pít léky. Diabetici musí speciálně dbát o své nohy. To je celý ten systém. Je potřebná každodenní gymnastika.
A začne se produkovat inzulín?
Samozřejmě! Je to všechno o fyziologii. Musíme uvnitř svého organismu vytvořit normální podmínky pro život buněk. Jen se podívejte, čím dneska krmí děti: různé sladkosti se stabilizátory, barvivy, coca-colou apod. Děti mají ve 3-4 letech cukrovku. Organismus potřebuje pouze ten cukr, který se vytvoří jako konečný produkt při zpracování potravy. Kvůli dnešním "novým" produktům se cukr v krvi okamžitě zvedá, slinivka břišní je nucena produkovat více inzulínu, ale ona není věčná, nestačí na to.
Dnes zjišťují cukrovku již u kojenců…
Původem jsou rodiče, především matka, ovšem ne ve smyslu dědičnosti. Pokud byla matka těhotná a jedla více zbytečných věcí, tak se u dítěte rozvine cukrovka. Dispozice k tomu samozřejmě existují, ale obrazně řečeno za stejných podmínek. Pokud dítě žije stejně jako jeho rodiče, ve smyslu stejného stravování a chování, tak se nemoc projeví právě v důsledku tohoto pozadí. Do našeho střediska přicházely celé rodiny cukrovkářů-babička, matka, otec a dítě cukrovku ještě nemělo.
Dospělí pochopili, co je podstatou cukrovky a postarali se, aby jejich dítě žilo jinak - více tělocviku, otužování, zdravé stravování, konzumace zdravých potravin jako třeba mrkev apod. Cukr pouze při velkých oslavách a k narozeninám, takže cukrovkou trpět nezačalo. Stejně tak neexistuje rakovina.
Promiňte, ale to zní jako nějaká fantastika…
Rakovina je stav, do kterého se nevědomí lidé přivedli sami. Je to stav, kdy člověk překročí hranici znečištění svého organismu. Pouze podle duhovky oka mohu určit stupeň toho znečištění u každého člověka za 5 minut. Dá se říci, že pokud znečištění organismu dosáhne 35 %, tak se u člověka projeví vředy, perforace nebo zánět. Pokud znečištění dosahuje 36, 37, 38 %, tak říkám: pokud se to onkologicky neprojeví dnes, tak zítra nebo pozítří. Buňky v takovémto znečištění nemohou normálně existovat a začnou mutovat. Pokud množství takových buněk překročí kritický bod, tak jako při jaderném výbuchu se již nedá nic dělat. A říká se tomu metastázy.
Jak si můžeme poradit s takovým znečištěním?
Polovina nemocí se dá vyléčit pouze vodou. Lidé přestali pít vodu, obzvláště ti starší. Musíte pít minimálně litr a půl, dva litry. V létě dokonce tři litry vody denně. Můžete i více. Čistá voda je elektrolytem, přináší energii a informaci. Proč báby zaříkávají vodu a dokonce jí šeptají dobrá slova, aby začala působit?
Ta informace zůstává uzavřena ve vodě a ona začne pracovat. Pokud člověk pije málo vody, tak mu zhoustne krev a srdce ji nemůže normálně pumpovat. To je přírodní zákon, který dnes oficiální medicína zcela ignoruje. Odpočinek blízko vody je také prospěšný a uvolňující. A kde je srdce? Já tvrdím, že srdce je v patách.
V jakém smyslu?
Mám na mysli i kapiláry. Pokud kapiláry nepracují dobře a srdce není schopné pumpovat zahuštěnou krev, tak se hromadí ve velkých cévách a krevní tlak stoupá, a to je ta vaše hypertronie.
A co způsobuje, že kapiláry nefungují dobře?
Kapiláry se nacházejí ve svalech. Kvůli tomu je potřeba praktikovat ten tělocvik, gymnastiku, mnoho pohybu. Gymnastika je nutná každý den. Pokud dnes nevyčleníte alespoň půl hodinky na gymnastiku, tak je ten den pro vás ztracený. V tomto případě nehraje věk žádnou roli. Pro starší lidi je to obzvláště důležité. Samozřejmě, že můžete udělat i výjimku v případě nějakých oslav, událostí nebo cestování. Ale poté opět musíte obnovit svůj systém. V současné době se všechno člení na jednotlivé části (orgány), ale pokud se díváte na člověka jako na celistvý organismus, tak výsledkem je, že žádné nemoci prostě neexistují. Například nemoc jako vitiligo je možné vyléčit za 2-3 měsíce společně s jinými nemocemi. Prostě očistou organismu.
Mluvíte o očistě organismu a všechno to vypadá velice jednoduše, ale co to vlastně obnáší?
Pokud jídlo dostatečně nerozkousáte, pokud pijete vodu při jídle, tak jste udělali všechno možné proto, aby se to jídlo uvnitř organismu nezpracovalo. Náš organismus je vybudován velice zajímavě. Žaludeční šťáva obsahuje kyselinu chlorovodíkovou. Chleba a kaše se zpracují za půl hodiny, maximálně do hodiny a koncentrace kyseliny je nižší. Maso, ryby a vajíčka vyžadují silnější kyselinu a 2-3 hodiny pro rozložení. A mastná jídla, ta smažená vyžadují alespoň 4 hodiny, aby se touto kyselinou zpracovala. Když vezmete nějakou tekutinu a vypijete ji, tak si tím způsobem rozředíte žaludeční šťávu a snížíte koncentraci té kyseliny. Potraviny potom začínají hnít. Tyto shnilé zbytky se hromadí na vnitřních stěnách střev. Žádný klystýr je nedokáže odstranit. Všechno se to absorbuje a vstřebává a stává nedílnou součástí buňky. Odtamtud to znečištění postupuje do jater. Odtud vzniká 30-35% znečištění. Všechno to směřuje od jater k plicím, kde již není dost kyslíku. Poté srdce to znečištění dopraví do ledvin, které jsou úplně stejně znečištěné jako ta játra.


Nakonec se to dostane do kloubů a krevního řečiště. Naučte se stravovat správně a kousejte jídlo, dokud nebude všechno promícháno se slinami. Není tak těžké pochopit, že dobře rozkousané jídlo sklouzne do žaludku hladce, jako po másle. Vodu pijte před jídlem. Pijte denně od jednoho a půl litru do 3 litrů. Nasyťte svůj organismus vodou jako výplachovým systémem a všechno začne fungovat tak, jak má.
Říkáte, že máme pít vodu před jídlem?
Samozřejmě. Do každé sklenice vody můžete přidat 5-10 kapek peroxidu vodíku.
Není to nebezpečné?
Peroxid vodíku je potřebný, aby fungoval ochranný mechanismus imunitního systému. Zabíjí a zlikviduje všechny naše vnitřní nepřátele. A těch 5-10 kapek opravdu není málo. Stávalo se mi v mé praxi, že i při 1-2 kapkách člověk ztratil vědomí. Ale pokud budeme denně pít 10 sklenic vody s 10 kapkami peroxidu, tak to bude již 100.


Není to mnoho?
V tomto případě peroxid funguje jako katalyzátor, uvádí do chodu všechny reakce. To hlavní je, že začne mohutně zpracovávat a z organizmu vylučovat veškeré znečištění, které se v něm nahromadilo. Někdy po 7 až 10 dnech z organismu vychází nečistoty, které velice ošklivě páchnou. To znamená, že se organismus začal čistit.
Říká se, že jsou případy, kdy peroxid vodíku spálil sliznici žaludku některých lidí…
Peroxid není všelék. Nejdůležitější je, aby se ta dávka nepřekračovala.
Co máme dělat, abychom si uchovali své zdraví?
Nejdůležitější je využít přirozené mechanismy založené přírodou a naučit se správně zacházet se svým zdravím. To je celý systém, včetně tělocviku, stravování se, ekologie a pravidelné očisty organismu. Musíte zcela určitě pít vodu. Ve vodě je ta pravda. Pokud změníte svůj způsob života, tak můžete vyléčit jakoukoliv nemoc včetně rakoviny. Vždyť příčinou jejího vzniku je právě to znečištění, ucpání organismu. Nedávno jsem četl o ženě, která měla rakovinu plic s metastázami. Odmítli ji operovat. Začala se otužovat a přešla na zdravý životní styl. Dnes je jí již 80 let a nedávno dosáhla světového rekordu v maratónu a vyhrála zlatou medaili. Velmi důležité je také nastavit svou psychiku optimisticky. Člověk musí mít všechno v pořádku a nejvíce u sebe doma.

Vzkaz Němcům

9. ledna 2017 v 13:31 | Zodiak

>
______________________ Původní zpráva: ________________________
> Od:
> Předmět: Vzkaz Němcům...
Vzkaz Němcům, aby si vzpomněli, jak opatrně do EU "pustili" *země Visegrádu*, v kontrastu s tím, jak se do EU dá vstupovat dnes, kdy stačí jen "nasednout na migrační vlnu". *Pamatujete na polského instaletéra? * Vážená vládo Německé *kancléřky Merkelové*. Chci Vás oslovit jménem občanů Česka, Slovenska, Maďarska a Polska.
Chci Vám připomenout doby, kdy tyto země Visegradské čtyřky měly být přijaty do EU. Vzpomínáte si na toto období? Vzpomínáte si na fenomén těch časů; fenomén známý pod vtipnou zkratkou "*polský instalatér*"? Země EU, a jejich občané, tehdy vyjadřovali obavy, zda po připojení zemí V4 k EU nedojde k masivnímu zaplavení Vašeho pracovního trhu našimi občany. Pro země posttotalitní, postkomunistické, opravdu Vaše výše mezd znamenala dost značný příjem v očích obyvatel těch zemí. Pokorně naše čtyři země respektovaly Vaše obavy, přijali jsme fakt, že se obáváte o *obsazení vašich pracovních pozic* "polský ; mi instalatéry". Chápali jsme trpělivě, že když tyto obavy vysloví němečtí občané, říkají to díky pocitům, na které má každý právo, když přichází něco nového. Nemohu nezmínit, že tehdy jste své občany za vyjádření pochopitelných obav netrestali, a nehanobili je *nadávkami xenofobů*. Vyslovení obav, a diskuze nad nimi, bylo tehdy v Německu legální. *Ani nevíte, jak jste nás ponížili* S respektem k tomu, že někteří Vaši obyvatelé nás mohou považovat za hrozbu, přijali jsme Vámi stanovená nařízení. Na *volný pohyb pracovních sil* jste nám nakázali přechodné období 7 let, chápali jsme Vás a beze vše ho souhlasili.
Otevření našich hranic Shengenskému prostoru po *přechodné období čtyř let* jsme také nekomentovali, a přizpůsobili se. Do EU jsme vstoupili s takovou opatrností, s jakou jste si přáli, a to jen z toho důvodu, abychom rozptýlili Vaše obavy, že k Vám ihned přijdeme pracovat za *rovnocenných podmínek*, za jakých pracují Vaši instalatéři! Nic víc jsme nechtěli. Jen práci a i toho jste se obávali. Umíte si představit náš *pocit ponížení*? Umíte si představit, jak se asi musí cítit občan V4, když dnes přihlíží tomu, jak lidé kdoví odkud, neidentifikovatelní, bez totožnosti, k Vám, k mama Merkel, mohou přicházet v nekonč
ících proudech, bez ohledu a respektu k jakýmkoliv našim pravidlům upravujících *přechod hranice Shengenu*, a pohyb po něm.. a zcela v rozporu se zákony o řádném azylovém řízení? Víte, jak poníženi se cítíme, když jsou jim okamžitě přiznány dávky mnohem vyšší, než by činil plat "polského, pracujícího instalatéra"?
*Německá vláda nám plivla do tváře* Vaše občany jste nechali kritizovat nás beze všeho, a my jsme věděli, že v úctě ke svobodě slova, které jsme si vážili, protože byla pro nás nová, je naší povinností toto o sobě poslouchat.
*Hordy bezejmenných cizinců * však dnes Vaši občané kritizovat nesmí. Nesmí nesouhlasit se štědrými dary, které jsou jim ze svých daní povinni odevzdat. A po takovém ponížení, kterého se na nás beze všeho dopouštíte tím, že jste s námi jednali tak rozdílně, mnohem, MNOHEM přísněji, si ještě dovolujete v europarlamentu proti našemu nesouhlasu *odhlasovat kvóty*, aby nám vznikla povinnost tyto lidi do našich čtyř zemí přizvat také, a živit je stejně štědře, jako Vy? Nemohu to shrnout jinak, než že nám německá vláda a *europarlament* plivli do tváře!
Naše přátele v Německu chci tímto na závěr srdečně pozdravit, a požádat je, aby se vcítili do myslí občanů V4, a všemi demokratickými prostředky ukončili vládu Angely Merkel, která nás takto potupuje.
Děkuji.
Petr Hlaváč, Czech Republic *převzato z autorova blogu

K volbám r. 2017

8. ledna 2017 v 16:10 | Zodiak

Vážení uživatelé FB, kteří sledujete pravidelně dění v naší republice a ve světě, obracím se na vás všechny s jedním návrhem. Protože vidíme, co se na nás všechny řítí za pohromu formou nájezdů nelegálních imigrantů z islámských a afrických zemí a naši představitelé proti tomu nic nedělají a tiše to tolerují a někteří dokonce schvalují, navrhuji, abychom se spojili a v následujících volbách tomu udělali přítrž.
Tím, že každý volí některou ze stran, která se jim líbí, tříštíme své hlasy a ke korytům se opět dostanou ti kteří tam s obměnou sedí i 27 roků a škodí celému národu, tedy většině, protože úzké skupině to vyhovuje. Sám za sebe bych navrhoval volit stranu Okamury, protože navrhuje postavit Islám mimo zákon, nepřijímat nelegální imigranty, uzákonit referendum o vystoupení z EU a NATO, odvolatelnost politiků atd. Mám takový názor, že horší to být nemůže a jek jsem několikrát na stránkách uváděl, ztratíme max. další 4 roky. To ale není nic proti těm minulým 27. Než budu pokračovat, chtěl bych upozornit, že nejsem členem žádné strany a byl jsem do poslední chvíle voličem KSČM. Ale vzhledem k tomu, že se strana nestaví nekompromisně za občany až na výjimky (např. Jirka Valenta) a tiše se veze a dokonce její členka podpořila šmírování občanů, změnil jsem názor a z volebních programů mě je nejbližší Okamurova strana.
Asi někteří namítnou, že nemá šanci dostat hodně hlasů. S tím bych tolik nesouhlasil. Každý z nás má rodinu a příbuzenstvo, kamarády a známé a je tedy pouze na nás, jestli je dovedeme přesvědčit o správnosti této volby. Tak to dělají i voliči ČSSD, ANO, KDU ČSL, TOP09 a ODS. Snad se nechceme přidat k těm, kteří vhodí za koblihu hlas do volební urny.
Podívejte se, co se děje ve všech evropských zemích kam přišli nelegální imigranti. Znásilňování, napadání občanů, bojí se zasahovat i policisté kterým je ničena i technika, peníze které by měli sloužit potřebným občanům vlastních zemích, slouží k vydržování těchto agresorů. Náklady na jejich zdravotní péči, zvýšení počtu policistů a vojska ve službě stojí také nemalé fin. Prostředky a to všechno jde z vašich daní. Pracovat nechtějí a nebudou.
A teď se zamyslete, jestli chcete svým dětem, vnoučatům a pravnoučatům předat vaši zemi, kde se budou v lepším případě cítit jako cizinci a časem jako sluhové islamistů, za které nás jejich víra považuje. Nebo aby jste se báli vaše dcery a vnučky pustit na ulici, kde je kdykoliv může obtěžovat a nebo znásilnit imigrant. Já bych se tohoto scénáře dožít nechtěl.
Proto se na vás všechny obracím s touto výzvou o sjednocení. Jestli má někdo jiný a lepší návrh, tak ho prosím zveřejněte a můžeme se shodnout i na jiném řešení.
Ještě bych chtěl na závěr dodat, že předat naší krásnou zemi dětem a všem svým dalším generacím se všemi tradicemi a kulturou jsme povinnováni nejen našim potomkům, ale i generacím, které položily svoje životy za to, abychom mohli žít v míru a tak jak jsme zvyklí.
Vážení uživatelé FB, kteří sledujete pravidelně dění v naší republice a ve světě, obracím se na vás všechny s jedním návrhem. Protože vidíme, co se na nás všechny řítí za pohromu formou nájezdů nelegálních imigrantů z islámských a afrických zemí a naši představitelé proti tomu nic nedělají a tiše to tolerují a někteří dokonce schvalují, navrhuji, abychom se spojili a v následujících volbách tomu udělali přítrž.
Tím, že každý volí některou ze stran, která se jim líbí, tříštíme své hlasy a ke korytům se opět dostanou ti kteří tam s obměnou sedí i 27 roků a škodí celému národu, tedy většině, protože úzké skupině to vyhovuje. Sám za sebe bych navrhoval volit stranu Okamury, protože navrhuje postavit Islám mimo zákon, nepřijímat nelegální imigranty, uzákonit referendum o vystoupení z EU a NATO, odvolatelnost politiků atd. Mám takový názor, že horší to být nemůže a jek jsem několikrát na stránkách uváděl, ztratíme max. další 4 roky. To ale není nic proti těm minulým 27. Než budu pokračovat, chtěl bych upozornit, že nejsem členem žádné strany a byl jsem do poslední chvíle voličem KSČM. Ale vzhledem k tomu, že se strana nestaví nekompromisně za občany až na výjimky (např. Jirka Valenta) a tiše se veze a dokonce její členka podpořila šmírování občanů, změnil jsem názor a z volebních programů mě je nejbližší Okamurova strana.
Asi někteří namítnou, že nemá šanci dostat hodně hlasů. S tím bych tolik nesouhlasil. Každý z nás má rodinu a příbuzenstvo, kamarády a známé a je tedy pouze na nás, jestli je dovedeme přesvědčit o správnosti této volby. Tak to dělají i voliči ČSSD, ANO, KDU ČSL, TOP09 a ODS. Snad se nechceme přidat k těm, kteří vhodí za koblihu hlas do volební urny.
Podívejte se, co se děje ve všech evropských zemích kam přišli nelegální imigranti. Znásilňování, napadání občanů, bojí se zasahovat i policisté kterým je ničena i technika, peníze které by měli sloužit potřebným občanům vlastních zemích, slouží k vydržování těchto agresorů. Náklady na jejich zdravotní péči, zvýšení počtu policistů a vojska ve službě stojí také nemalé fin. Prostředky a to všechno jde z vašich daní. Pracovat nechtějí a nebudou.
A teď se zamyslete, jestli chcete svým dětem, vnoučatům a pravnoučatům předat vaši zemi, kde se budou v lepším případě cítit jako cizinci a časem jako sluhové islamistů, za které nás jejich víra považuje. Nebo aby jste se báli vaše dcery a vnučky pustit na ulici, kde je kdykoliv může obtěžovat a nebo znásilnit imigrant. Já bych se tohoto scénáře dožít nechtěl.
Proto se na vás všechny obracím s touto výzvou o sjednocení. Jestli má někdo jiný a lepší návrh, tak ho prosím zveřejněte a můžeme se shodnout i na jiném řešení.
Ještě bych chtěl na závěr dodat, že předat naší krásnou zemi dětem a všem svým dalším generacím se všemi tradicemi a kulturou jsme povinnováni nejen našim potomkům, ale i generacím, které položily svoje životy za to, abychom mohli žít v míru a tak jak jsme zvyklí.