Prosinec 2016

Samý zákaz, všeho

31. prosince 2016 v 13:02 | Zodiak
Sobotkova vláda, zaměřená na kontroly všeho možného prosadila řadu zákonů, které se denně dotknou každého. Kde to skončí?
Komentář Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího: Dočkáme se elektronické evidence ložnic?

Článek

Úředníci mohou až do domu

Hned od prvního ledna si musí Češi začít dávat větší pozor, čím topí v domácnostech. Při podezření, že v kotli spalují například odpadky, budou moci od nového roku úředníci nově přijít na kontrolu až do bytu.
K zásahu například stačí, aby úřad dostal několik videonahrávek (anebo svědeckých výpovědí), na nichž se z komína valí dým budící podezření, že otop není úplně ekologický.
Úředníci mohou odebrat vzorky popela a poslat je na expertizu. V případě pochybení pak mohou uložit pokutu až 50 tisíc korun. Stejný trest hrozí i lidem, kteří by úředníky na kontrolu do domu pustit odmítli.

V hospodě si už nezapálíte

Od konce května začnou platit paragrafy, o nichž se ve Sněmovně diskutovalo dvacet let.
Protikuřácký zákon schválený zkraje prosince zakazuje kouřit v barech i v restauracích, výjimku dostaly jen elektronické cigarety a vodní dýmky.
Nyní se čeká, až normu schválí Senát. Její definitivní přijetí může na poslední chvíli zkomplikovat prezident. Miloš Zeman, ač sám vášnivý kuřák, však už dal najevo, že v tomto případě své právo veta uplatnit nechce.

Bez účtenky nekoupíte ani sirky

Od března už si ani žvýkačky za deset korun v trafice nekoupíte bez toho, aby vám prodavačka vyjela účtenku s kódem.
Elektronická evidence tržeb, která je od prosince povinná v restauracích a hotelích, totiž začne platit pro malé i velké obchody. A kdo účtenku nedostane, může prodavačku online nahlásit finančnímu úřadu.

Zase výdobytky Havla

30. prosince 2016 v 15:11 | Zodiak
Připomeňme si výroky Václava Havla a porovnejme je s realitou. Čtvrtý díl z celkem 18-ti dílného seriálu s názvem "Ukradená revoluce" na základě putovní výstavy hnutí SPD, kde na velkoplošných panelech po celý příští rok na náměstích celé ČR připomeneme mnoho nejznámějších, avšak dnes již polozapomenutých příběhů po Sametové revoluci a porovnáme je se současnou realitou.
V projevu k občanům před volbou prezidenta republiky řekl Václav Havel v Československé televize dne 16. prosince 1989, cituji: "Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků... Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím." Konec citátu. A v další části projevu Havel mluvil že, cituji: "Promyšlený koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální otřesy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se možná někteří z vás obávají, připravovaly desítky dobrých lidí." Konec citátu.
V projevu z balkonu Melantrichu na Václavském náměstí v roce 1989 řekl Václav Havel, cituji: "Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, že pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.
A jaká je skutečnost - Havel se nechal zvolit prezidentem celkem čtyřikrát, přičemž aby prošlo jeho poslední zvolení o jediný hlas, byl před hlasováním zatčen a zadržován poslanec Miroslav Sládek. Jeho vazba vedla ke zvolení Václava Havla o jeden jediný hlas.
V Československé televizi dnes 17. 12. 1989Václav Havel řekl, že cituji: "V budoucnu se, podle mého mínění, musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci, jako má dnes". Konec citátu.
Opak se však stal pravdou - pravomoci prezidenta byly nejen rozšířeny, ale byla přijata zásadní změna - socialistická ústava ukládala prezidentovi zodpovídat se Federálnímu shromáždění a zakazovala stíhat prezidenta pouze pro jednání spojené s výkonem funkce. Nová pseudodemokratická ústava nařídila, že prezident republiky není nikomu za nic odpovědný a je beztrestný. Tento paragraf byl později zmírněný na současnou verzi, kdy prezidenta nelze po dobu výkonu jeho funkce zadržet, trestně stíhat ani stíhat pro přestupek nebo jiný správní delikt.
A v prosinci roku 1989 Václav Havel řekl, cituji: "Pro mne není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem". Konec citátu.
A jaký je stav - to vidíte všichni.
V novoročním projevu 1.ledna 1990 řekl Václav Havel, cituji: "Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: o republice lidské, která slouží člověku, a proto má naději, že i člověk poslouží jí. Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co vede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují. Připravujeme koncepci důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat..." Konec citátu.
A jaký je stav - to vidíte všichni.
23. ledna 1990 při projevu ve Federálním shromáždění Václav Havel řekl, cituji: "Všichni chceme republiku sociálně spravedlivou, v níž nikdo nebude trpět existenční nejistotou, v níž nebudou strádat lidé ponížení, staří, děti či lidé jakkoli handicapovaní. Chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice více než kdo jiný."
A jaký je stav - to vidíte všichni.
V dubnu 1990 ve veřejném projevu Václav Havel řekl, cituji: "Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout... Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor!" Konec citátu.
A jaký je stav, vidíme všichni.
Na tiskové konferenci po přijetí zákona o volbách řekl Václav Havel na dotaz novinářů, cituji:" Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení včetně dalších dokumentů, a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od NEekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v této chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme."
V roce 1990 také Václav Havel řekl, cituji: Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme". Konec citátu.
A skutečnost byla taková, že za pár let jsme za vydatné asistence Václava Havla v NATO.
29. června 1990 řekl Václav Havel ve Federálním shromáždění, cituji: "Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury... Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné "Nejde to!"
A teď si řekněme jaká byla skutečnost, která se zcela lišila od Havlových slibů. Za rok dělala inflace a zdražení 56 %. Nezaměstnanost v r. 1991 4,13%.
Přišla privatizace a majetek zprivatizovaný kupónovou privatizací byl ihned zpronevěřen a rozkraden. Z investičních fondů a společností se podle propočtů Komise pro cenné papíry v průběhu 90. let až do 30.6. 2002 ztratil majetek za zhruba 50 miliard korun. Je to velmi slabý odhad, zahrnuje jen prokazatelně zcizený majetek prokázanou trestnou činností. Skutečná výše se pohybuje ve stovkách miliard.
Kupónová privatizace byla spuštěna bez jakékoli právní regulace privatizačních fondů - ačkoli ji mnozí experti žádali.
Nezmizelo jen právo na práci, ale lidé si dnes nejsou jistí ani svými domovy a odchod do důchodu znamená pro statisíce důchodců živoření na životním minimu. Rodiny s dětmi přišly o velkorysé novomanželské půjčky splácené zčásti "narozením dětí", přišly o velkorysou podporu vlastního bydlení i o možnost získat státní či podnikové byty.
Mizející sociální jistoty se po revoluci projevily i v nárůstu sebevražd z existenčních důvodů - jev za socialismu nevídaný.
Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A jestli souhlasíte, prosím SDÍLEJTE. Přeji Vám hezký den


Zlodějny neziskovek v ČR

30. prosince 2016 v 13:06 | Zodiak
Neziskovky plné neomarxistů, lidskoprávních aktivistů a levicových blouznivců vůbec, žijí z našich peněz, které jim každým rokem posílají vlády skrze svá ministerstva. Proto jsem se v následujícím textu zaměřil na některá ministerstva, a to konkrétně na vnitra, práce a sociálních věcí, školství a kultury. Ať už v jejich čele stojí ministři z pravicových, středo-pravicových či levicových stran, do neziskového sektoru z ministerstev tečou stovky milionů korun kontinuálně.
Začněme Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV), v jehož čele nyní stojí Michaela Marksová, která svému proletářskému jménu dělá skutečně čest. Od dob Špidly nestál v čele tohoto ministerstva nikdo s tak neomarxistickým přístupem, jaký pří řízení svého resortu uplatňuje právě Marksová. Bývalá zastupitelka ČSSD na Praze 2 mj. působila sedm let v neziskové společnosti Gender Studies o.p.s. , jejíž zakladatelkou je dlouholetá členka KSČ Jiřina Šiklová.
Vzhledem k výše zmíněnému se tedy ani není co divit, že právě Gender Studies, kde působí i dcera Milana Uhdeho Zuzana, v posledních dvou letech obdržela v rámci programu Dejme (že)nám šanci třináct milionů korun. Peníze pochází z Norských fondů a tento program spravuje Sorosova Nadace Open Society Fund Praha. Je tedy logické, že se Marksová prakticky vůbec neangažovala ve věci kauzy paní Michalákové a jejích synů v Norsku. Nemohla přece zradit své Norskem dotované družky ve zbrani. Známá agitátorka za Barnevernet Monika Elšíková je mimochodem přítelkyní Marksové, která jí prý dokonce měla pomáhat s adopcí dítěte.
Ale pojďme se podívat na tvrdá data MPSV. Nebylo lehké se k nim dostat, protože úředníci jaksi příliš nepočítají s tím, že by o ně někdo jevil zájem. Zkrátka a dobře, odkazy byly nefunkční. Na druhou stranu musím poděkovat oddělení systémové podpory MPSV, které komunikovalo na výbornou a sjednalo poměrně rychle nápravu. Konkrétně upoutala moji pozornost sekce Integrace cizinců, odkud jsem čerpal data, ze kterých byl vytvořen následující graf.
Graf ukazuje, že v období mezi lety 2007 až 2015 z MPSV odešlo na různé projekty neziskových organizací v oblasti podpory integrace přistěhovalců téměř sto milionů korun. V loňském roce odsálo z rozpočtu MPSV asi třicet neziskovek více než 19 milionů korun. Bezkonkurenčně nejvíc financí obdrželo Centrum pro integraci cizinců (cca 2,5 milionů korun), které poskytuje sociální poradenství pro migranty. Daří se jim tak dobře, že si platí i reklamu na Google a po celé ČR existuje 10 poboček, kde pracuje cca 50 zaměstnanců. To je kolos, co říkáte?
Die Welt: Syrský konflikt může přerůst v jaderný
A bude ještě mnohem hůř
Graf mimo jiné ukazuje, že za poslední tři roky bylo tímto způsobem přerozděleno přes 60 milionů korun, zatímco v prvních šesti letech od roku 2007 jen asi poloviční částka. Trend je tedy jasný a zejména za ministra Koníčka z Rusnokovy úřednické vlády a jeho nástupkyně Marksové z ČSSD je MPSV v tomto směru čím dál štědřejší. Lze se důvodně obávat, že vzhledem ke snaze Evropské komise lifrovat do ČR stále více uprchlíků se v příštích letech budou tyto částky dále navyšovat.
Marksová je první polistopadovou ministryní práce a sociálních věcí, která působila dlouhá léta v neziskovém sektoru. Fakticky tak nezastupuje ČSSD ani voliče, ale právě Gender Studies o.p.s. A podobné "pokrokářské" spolky. Pročítal jsem si např. zápis z jednání Výběrové komise MPSV pro udělování dotací. "Neuvěříte", jaké jméno jsem tam objevil. V lednu 2014 byl jejím členem "profesionální aktivista a syn" Petra Uhla Michal. V osmičlenné komisi je uveden jako "nezávislý odborník".
Rodina Uhlovic je kapitola sama pro sebe. Otec trockista, matka, ombudsmanka Anna Šabatová, progresivní neomarxistka, která chce mj. měnit školní řád kvůli zahaleným muslimským ženám. Do rodinky také patří levicová aktivistka Saša Uhlová, která píše pro deník Referendum, ale občas si "z čistého srdce" střihne nějakou tu bokovku pro neziskový sektor. Jako třeba tehdy, když připravovala "propracovanou metodiku vedení diskuze" pro projekt neziskovky Educon "Společnost bez předsudků".
Asi nejlépe se ale umí otáčet benjamínek rodiny Michal, který v lednu 2007 úspěšně obhájil závěrečnou práci na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity s názvem "Etnocentrizmus v obrazech - analýza komiksu Tintin". Vážně, není to legrace. Uhl je navíc považován za odborníka nejenom v oblasti udělování dotací, ale také si, jak zjistil letos v září server ParlamentníListy.cz, vydělal téměř 300 000 korun prací pro Institut pro plánování a rozvoj hlavního města Prahy.
Ale pojďme se raději vrátit zpět k MPSV Michaely Marksové, protože s rodinou Uhlovic asi nic moc nezmůžeme. Na tu jsme všichni krátcí. MPSV nejenom pouští do neziskového sektoru desítky milionů korun nás, českých daňových poplatníků, ale koordinuje také rozdělování peněz z různých fondů Evropské unie. Jedná se konkrétně o peníze z Evropského sociálního fondu (ESF) - Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, ze kterého se mezi lety 2013-2015 rozdělovalo na různé projekty asi 60 milionů korun.
Tyto informace jsem zjistil ve Zprávě o migraci a integraci za rok 2015 Ministerstva vnitra, kde se vedle MPSV hovoří také o Ministerstvu kultury, Ministerstvu vnitra a Ministerstvu školství. Resort Daniela Hermana tak loni poslal téměř milion korun například do mezinárodního centra výtvarného umění MeetFactory, které v roce 2001 založil známý skandalista David Černý, jež dodnes sedí společně s hudebníkem Davidem Kollerem a režisérkou Alice Nellis ve správní radě. O rok dříve to bylo od MK 1,6 milionů a od Hlavního města Prahy dokonce 6,5 milionů. Nějaké drobné zaslala i americká ambasáda…
VIDEO: Jak si vytvořit vlastní hologram ze svého telefonu?
V dozorčí radě potom figuruje jméno kontroverzního podnikatele Sebastiana George Pawlowskiho, který udržuje čilé styky s mnoha komunálními politiky a pražský magistrát mu vychází nápadně vstříc při jeho podnikatelských aktivitách. Pro Pawlowskiho mj. pracoval coby architekt bývalý primátor Prahy a šéf Evropských demokratů Jan Kasl a švýcarský podnikatel českého původu mu také jeho neúspěšnou a takřka zapomenutou partaj financoval.
Jeden svět a Febiofest dojí na jedničku
Ale ještě mnohem více peněz dostala od MK největší tuzemská neziskovka Člověk v tísni o.p.s. , které ministerstvo poslalo na její "lidskoprávní" festival Jeden svět 4,6 milionů korun. Feničův Febiofest potom dostal dokonce 8,5 milionů. Vzhledem k závislosti mnoha umělců na MK je potom snadné si představit, proč s nehraným rozhořčením volají po týdnech neklidu i kvůli takové prkotině, jako je neudělení medaile strýčkovi Hermana panu Bradymu. Ruka ruku myje, že?
Vedle Ministerstva práce a sociálních věcí hýří penězi daňových poplatníků i Ministerstvo vnitra, které poslalo v roce 2015 na "integraci cizinců" asi 20 milionů korun. Velmi úspěšná při vyplňování dotačních formulářů byla například neziskovka Slovo 21 z.s. , která se zaměřuje na zlepšení postavení Romů v České republice a také pomáhá cizincům ze třetích zemí. Z téměř 12,5 milionů vynaložených na projekty v této kategorii získala tato organizace téměř 4 miliony. Kdo umí, ten umí. Podle jmen členů týmu tam navíc musí panovat ryze domácká atmosféra.
Výkonnou ředitelkou je paní Jelena Silajdžičová a dramaturgem známého romského hudebního festivalu Khamoro, který Slovo 21 pořádá, je její manžel Džemil Silajdžič. Rodinné vazby existují jistě i mezi koordinátorkami projektů Denisou a Martinou Horvátovými nebo Denisou Mikovou a Michalem Mikem. S rodinnými příslušníky často není snadné pracovat v jednom zaměstnání. Ale když je tímto zaměstnáním ctnostné poslání, které dotujeme z našich peněz, jistě vše funguje jako na drátkách. Za ty peníze, ještě aby ne, co říkáte?
Na integraci a multikulti je peněz vždycky dost
Do dikce Ministerstva vnitra však spadají i projekty financované Evropskou unií. Jak také jinak. Jmenovitě je to Evropský uprchlický fond (EUF) a Evropský fond pro integraci státních příslušníků třetích zemí (EIF), ze kterých bylo mezi lety 2013 až 2015 posláno asi 80 milionů korun. Na více než 12 milionů si přišla libozvučně znějící o.p.s. Integrační centrum Praha a 8,8 miliony jistě nepohrdla ani Poradna pro integraci o. s. Škodní rozhodně nebyli ani naši staří známí ze Slovo 21, byť v porovnání s Ministerstvem kultury se vůči nim vnitro zachovalo trochu macešsky a poslalo jim loni jen 3 miliony. Rasisti jedni vnitrácký!:-)
George Soros a jeho peníze! Kam až sahají nitky tohoto muže?
Pokud chcete získat přehled o tom, jaké projekty neziskovek byly v minulých desetiletích finančně podpořeny i z vašich peněz, doporučuji se podívat na on-line databázi nevládních neziskových organizací, která běží na webu Ministerstva vnitra. Vedle seznamu neziskovek tam najdete i konkrétní projekty, na než šly dotace. Od svého vzniku v roce 1999 tam nechybí multikulti hudební festival Barevná planeta, mezi jehož partnery patří i Člověk v tísni nebo Amnesty International.
Moji pozornost upoutal například Multikulturní klub rodičů a dětí neziskové organizace Žebřík o.s. V roce 2014 obdržel dotaci ve výši 185 000 Kč a hádejte, kolik z těchto peněz šlo na osobní náklady? Ano, tušíte správně, celých 185 000 Kč. Propaganda něco stojí a nikdo přece nebude neomarxistickou ideologii multikulturalismu šířit jen tak zadarmo. Výše nákladů na mzdy zaměstnanců neziskovek obvykle pokrývá valnou většinu přijaté částky.
Když jsem se díval na výše zmíněnou neziskovku z Prostějova Žebřík o.s., upoutal moji pozornost seznam partnerů vedle Ministerstva vnitra a Ministerstva práce a sociálních věcí a také Fond pro nestátní neziskové organizace (FNNO), který je financován "nechvalně proslulými" Norskými fondy. Jak se uvádí na webu, pro léta 2013 až 2017 je tam pro naše pilné neziskovkáře připraveno více než dvě stě milionů korun! Do celého kolotoče jsou zapojeny také neziskovky NROS a Nadace Partnerství, čím víc tím líp…
eziskový sektor je zavalen desítkami milionů tuzemských i "evropských peněz". Nemůžete se potom divit, že je vůbec nezajímá případ paní Michalákové. Neziskovkáři jsou v podstatě sektou a její členové se střetávají na různých konferencích, diskuzních klubech, kulatých stolech multikulti hudebních festivalech, udržují vřelé vztahy s novináři a mají své lidi na ministerstvech. To z nich skutečně činí nejvlivnější uskupení v České republice.
Jednou budem dál…
Jejich vliv a moc připomíná zhoubný vliv odborů v poválečné Velké Británii, ale i moc komunistů po roce 1948 v našich zemích. A co je možná ještě nebezpečnější, prostřednictvím desítek různých fondů si Evropská unie kupuje vlastně celou Českou republiku. Vůči EU se nacházíme v roli vydržované mladé kurtizány, která musí být ke svému starému, ale bohatému milenci ve všem svolná. V opačném případě skončí velmi špatně.
Pokud by se náhodou v budoucnu nějaká osvícenější česká vláda rozhodla z tohoto socialistického kolotoče závislosti vystoupit, lidé z neziskového sektoru by rozpoutali peklo. Neziskový sektor je úzce propojen s médii i umělci a nějaká šaráda na Staroměstském náměstí kvůli strýčku Bradymu by proti jejich protestům vůči prezidentu Zemanovi byla jen taková nevinná studentská recese. Nezbývá než věřit, že jednou do toho boláku někdo řízne a neziskovkářský hnis vyteče ven. Včera bylo pozdě!

Pravda o zrzkovi

30. prosince 2016 v 9:32 | Zodiak
Václav Havel je médii představován jako ikona revoluční morálky - jaký byl ale ve skutečnosti? Pátý díl z celkem 18-ti dílného seriálu s názvem "Ukradená revoluce" na základě putovní výstavy hnutí SPD, kde na velkoplošných panelech po celý příští rok na náměstích celé ČR připomeneme mnoho nejznámějších, avšak dnes již polozapomenutých příběhů po Sametové revoluci.
Václav Havel slíbil, že se stane jen dočasným prezidentem na jedno přechodné období. Dal osobně slovo Alexandru Dubčekovi, že bude podporovat jeho kandidaturu v dalším období. Řekl, že první volba, kdy se nechal zvolit komunistickými poslanci, byla výjimečná událost v zájmu stability a že podporuje právo občanů na přímou volbu prezidenta.
Skutečnost? Stal se dokonce čtyřnásobným prezidentem. Pověřil komunistického premiéra Čalfu, aby pomocí slibů a vydírání zařídil jeho první volbu v prosinci 1989. Pomocí slibů a vydírání donutil Dubčeka, aby proti němu nekandidoval.
Od přímé volby v další prezidentské volbě roku 1990 bylo upuštěno, hrozilo, že ji vyhraje Dubček.
Pro zajištění vítězství svého OF se s Janem Rumlem podílel na vydírání a diskreditaci lidovce Bartončíka, která měla za cíl poškodit lidovce před volbami.
Havel s Rumlem tím nejen porušili tehdejší volební zákon, který zakazoval těsně před volbami volební kampaň a agitaci, ale pod jejich nátlakem dostal předseda lidovců infarkt a zhroutil se.
Připustil (pokud se na ní nepodílel) bezprecedentní totalitní zvůli, kdy byl na dva týdny vzat do vazby poslanec Miroslav Sládek, aby Havel mohl být zvolen počtvrté na druhý pokus o jeden, Sládkův, hlas. Vazba byla na Sládka uvalena poté, co byl obviněný za výrok, že "Češi měli za války postřílet víc Němců". Tři dny po prezidentské volbě ho soud zprostil obvinění a propustil z vězení.
Udělil doslova strašnou amnestii v lednu 1990, proti níž protestovali všichni, kdo měli nějaké povědomí o vězeňství a která přinesla mrtvé, utrpení a škody tisícům nevinných lidí.
Prohlásil, že nic nepožaduje, ale nakonec v tichosti prolomil restituční hranici (Lucerna, Barrandovské terasy). Lucernu nakonec prodal agentovi StB Junkovi.
Spolupracovníka StB Tošovského jmenoval guvernérem ČNB, který vysokými úroky dusil růst, rozprodal se ztrátou zlatý poklad ČR a pod jeho dohledem zkrachovaly téměř všechny velké banky.
Nechal zavřít zbrojovky, zejména na Slovensku, a tím vyklidil trh konkurenci.
Podpořil "humanitární bombardování" Jugoslávie a mafiánský pseudostát Kosovo.
Konzum kritizoval z Mercedesu-Benz GL 500 a obklopil se přáteli, kteří uměli výhodně privatizovat státní majetky - Bakala, Schwarzenberg, Kocáb, nebo utrácet státní peníze - Bursík, Kocáb, Vondra.
Své nejbližší - Olgu i Dagmar, kontinuálně podváděl.

Děsná realita

29. prosince 2016 v 16:11 | Zodiak
Generálmajor Hynek Blaško: Nikdo za nic nemůže, nikdo se ničeho nedopustil, ale já mám mrtvého syna
Za posledních pár dnů od atentátu v Berlíně jsem byl, stejně jako ostatní občané, masírován různými politiky, Jandy a jemu podobnými existencemi, jak si musím zvykat na skutečnost, že terorismus se stává součástí mého života a nezbývá mi než se s tím smířit. To je tak šílené až z toho mrazí. V této souvislosti použiji svůj případ, kdy pedofil zavraždil mého syna a já opět stojím nad jeho rakví a je mi strašně těžko, hledám možná vysvětlení proč zrovna on. Stojím nad rakví a nenávidím tento svět, který se nedokáže vypořádat s takovým lidským odpadem jako je jeho vrah. Nikdo za nic nemůže, nikdo se ničeho nedopustil, nic neporušil, ale já mám mrtvého syna. Je mi vysvětlováno, že vrah je nemocný člověk a že to tedy musím chápat. Chápat to, že je syn mrtvý a že jsem neměl možnost ho ani vidět, pohladit ho po tváři, rozloučit se s ním, protože nemocný člověk ho zahrabal jako prašivého psa a nebylo možné truhlu s ostatky otevřít, to mi prostě hlava nebere. Stojím nad rakví a zuřím, v duchu si představuji, co bych s vrahem provedl, kdyby mi padl do ruky. Divili byste se, co za zvrácené myšlenky vám přijdou na mysl. V souvislosti s tímto případem se politici bili v prsa, jak se upraví zákony atd. Vyměňte život mého dítěte za život vašeho dítěte a já osobně mu půjdu zapálit svíčku na hrob. Šílené??? PROČ???
Nikdy si nezvyknu na fakt, že můj syn už tu není a nikdy se s tím nesmířím. NIKDY.
Takže vy všichni co vítáte ty "hosty", kteří se jako hosté nechovají a nebudou chovat, bojte se chvíle kdy třeba i vy budete stát nad rakví milované osoby a budete se zcela nepochybně za své jednání stydět v horším případě obviňovat všechny okolo sebe ze smrti blízkého, aniž byste si připustili svůj díl viny. Vy všichni, kteří nekonáte, i když je to vaše povinnost vůči nám občanům této země, vy všichni, kteří jste vykládali, jak si migranty vezmete k sobě do rodiny (Gazdík, Filipovská a další) pak zapalujte svíčky na místech tragédií a tvařte se jako trapně truchlící pozůstalí do doby než jimi skutečně budete.
Vítáte "hosty" a tím i středověké manýry, které sem s nimi přichází a to přesně koresponduje s mými myšlenkami nad rakví, s myšlenkami na drakonické tresty v této době obvyklé. Oni jsou na ně zvyklí a jsou s nimi smířeni, tak proč jim je nedopřát. Víra jim je dokonce předepisuje. Možná by se mohly uplatnit i v naší společnosti, aby nebylo slyšet pláč nad přeplněnými věznicemi.

Chování dobytka

29. prosince 2016 v 9:59 | Zodiak
28.12.2016 - Německo/Augsburg
Na 32 000 obyvatel Augsburgu muselo dočasně opustit své domovy kvůli zneškodnění bomby z II. světové války, která se našla pár dní předem při stavebních pracích. V neděli 25.12.2016 došlo v německém Augsburgu při evakuaci obyvatel na lince nočního autobusu k roztržce mezi syrskými uprchlíky. Podle výpovědi cestujících nastoupilo kolem 21:00 hodiny zhruba dvacet syrských mužů do autobusu, kde se v jeho zadní části začali hádat. Konflikt mezi muži vyeskaloval natolik, že byl řidič autobusu donucen vůz zastavit. Po otevření dveří syřané vystoupili, jejich agresivní počínání pokračovalo nadále i venku. Řidič autobusu uvedl, že se na místo dostavila čtyři záchranná vozidla a dvanáct policejních vozidel. Rozzuření syřané napadli fyzicky i příslušníky záchraných složek.
V autobuse došlo k otřesnému případu zranění jednoročního nemluvněte, kdy jeden ze syrských uprchlíků šlápl jednoročnímu miminku do obličeje. Dítě bylo zraněno a muselo být ošetřeno zdravotníky.
"Jeden z útočníků skočil do kočárku, kde spalo malé miminko a chodidlem plnou silou kopl nemluvně do obličeje.", uvádí jeden ze svědků.
"Ostatních cestujících, matek a otců s dětmi stejně tak jako seniorů se zmocnila v autobuse panika.", popisuje svědek nadále události.
O tomto incidentu informují německá média, Augsburg - City STADTZEITUNG, Focus Online nebo AugsburgerAllgemeine.

Mobily

28. prosince 2016 v 14:31 | Zodiak
Dále by docházelo ke kolekci všech SMS zpráv odeslaných z mobilních zařízení. Operátoři mobilních sítí a poskytovatelé internetu by byli povinni do svých sítí nainstalovat tzv. black boxy, resp. černé schránky, které by archivovaly veškerá protékající data a následně je třídily pomocí algoritmu na tzv. "Big Data", což je nové odvětví v IT, které se zabývá hromadným zpracováním obrovských dat. Mělo by tedy jít o stejný systém špehování občanů, který probíhá v USA v rámci programů XKeyScore a Prism, které odhalil Edward Snowden.
Redakce AE News získala k celé kauze výbušné interní informace z blízkosti bezpečnostních složek a je velice alarmující, že sběr dat a jejich analýzu by měla zajišťovat infrastruktura americké firmy Oracle, která spolupracuje s americkou agenturou pro národní bezpečnost (NSA) na realizaci programů XKeyScore a Prism v USA. Vyvstává tady hned dvojí riziko. Kromě toho, že je naprosto skandální, že po 27 letech od revoluce se z České republiky stane totalitní stát špehující veškerou soukromou komunikaci svých občanů, tak zároveň zde vyvstávají obavy, že nashromážděná data budou zpracovávána algoritmem a programovým cloudově založeným řešením vyvinutým pro americké tajné služby. Zpracování velkých dat se v poslední době stává prioritou pro tajné služby, které v analýze těchto dat vidí obdobu "Minority Report" efektu, předvídání teroristických útoků. Problémem je, že země, která vymění svojí svobodu za bezpečnost, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.
Systém hromadného sběru dat a soukromých komunikací občanů je počátek konce demokracie v České republice. Je to počátek vzniku policejního státu, který bude nejen číst vaše emaily a esemesky, ale bude je i archivovat po celá dlouhá desetiletí. Data budou moci být využívána k vydírání, k manipulování a donucování politiků a významných osob v budoucnu, protože díky nashromážděným datům budou tajné služby vědět, že dotyčný politik má milenku, nebo že má nezvyklou sexuální úchylku, nebo že třeba jel v kurzovém sázení na nelegálním sázkovém serveru. Když se podíváte do Německa, jak poslušně Angela Merkel poslouchá globalisty, musí vám dojít, že nasbírané informace o Merkelové jsou neocenitelným nástrojem ovládání Německa.
Další hrozbou je navrhovaná koncepce špehování komunikace. Krabička u mobilního operátora nebo ISP poskytovatele by de facto fungovala jako MITM prvek pro útok skrze prostředníka. V programu XKeyScore bylo podvrhování bezpečnostních certifikátů pro SSL komunikaci realizováno přímo s certifikačními autoritami. Takže ani šifrovaná HTTPS komunikace v prohlížeči není v takovém případě bezpečná. Tajná služba tak získá přístupy k vašim zabezpečeným stránkám, k přihlašovacím účtům např. na Skype a pochopitelně i k emailům. Systémy XKeyScore a Prism tato data četly přímo z nešifrovaných cloudových úložišť Google a dalších velkých internetových firem. Jenom pouhá představa, že stejný hromadný sběr chce realizovat vojenská tajná služba ČR, je opravdu znepokojující.
Je třeba si uvědomit, že vojáci pochopitelně nemají sami o sobě kapacity na uchovávání a zpracovávání Big Data. Nepřekvapuje nás proto, že v celé věci se bude angažovat Oracle a podle všeho i IBM. Jenže to znamená, že data s největší pravděpodobností opustí Českou republiku a v rámci cloudových analýz a metadatových operací budou data českých občanů rotovat mezi americkými a zahraničními servery. Je zde i velmi významná souhra se systémem EET. Špehování občanů rozvědkou a sběr soukromých dat bez souhlasu soudu je v rozporu s právními principy republiky na ochranu soukromí. Sběr dat by podle novely se měl týkat veškerých uživatelských dat, takže nejenom emailů a SMS zpráv, ale i webových stránek a v neposlední řadě diskusí a diskusních příspěvků. Tato povinnost sběru by přímo vyplývala z novely zákona.
Takto nashromážděná data se potom mohou stát předmětem kšeftů na černém trhu, protože tímto způsobem půjde špehovat členy vlády, poslance, obchodníky, podnikatele, prezidenta republiky. Big Data jsou obrovský trychtýř, do kterého spadne úplně všechno o vás. Analytické rozhraní Oraclu potom o vás vytvoří profil, vaše zvyky, kam chodíte, co kupujete, s kým se stýkáte. Rozvětvená síť vazeb, GPS souřadnic, platebních údajů, SMS zpráv a emailů potom nabídne tajné službě a vládě kompletní rekonstrukci vašeho soukromí a rodinných vztahů. Jak je možné, že 27 let po revoluci je něco takového jako novela v poslanecké sněmovně? Špehování občanů a hromadný sběr dat, emailů, SMS a webových stránek je začátkem návratu předlistopadové éry StB.
Shromažďování dat ve velkém o občanech je jedním z hlavních symbolů diktatury. Pod záminkou boje proti teroru a posílení bezpečí se tajné služby zmocní vašeho soukromí. A pokud se stanete nepohodlným, vytáhnou na vás špínu z vašeho soukromí z doby před mnoha lety. Nikdo už mainstreamu pomalu nevěří. Lidé se obrací k alternativě. Volby v USA to jen potvrdily. Tajné služby tak musí začít špehovat celý národ, aby měly kontrolu nad lidmi, aby tajné služby viděly do budoucna a mohli odhadovat z emailů a SMS, kde se domlouvá jaká demonstrace, kde bude jaké setkání aktivistů v jakém bytě, v jakém domě, aby tam zavčas tajná služba mohla nainstalovat odposlechy.
Data bude zpracovávat americká technologie a americká infrastruktura. Kdo dal tajné službě mandát k takovým pravomocem? Proč poslanci nesmetli tento návrh novely ze stolu jako neakceptovatelný a v rozporu s ochranou soukromí občanů? Proč Česko potají a potichu zavádí systémy odvozené od amerických programů XKeyScore a Prism? Co chtějí tajné služby vyčíst z komunikací občanů? Že jsou lidé naštvaní? Že jsou nespokojení, že 27 let po revoluci berou jenom 32% mzdy, než kolik berou zaměstnanci v Německu, ale nájmy a ceny zboží jsou v ČR s Německem srovnatelné? Není to náhodou tak, že režim se nebojí ani tak teroristů, jako spíš vlastních občanů, kteří by mohli začít volat po exitech podobně jako Britové nebo američtí voliči? Kdopak cinkal v listopadu 1989 klíči, aby za 27 let tajná služba četla lidem soukromé zprávy a poštu? Zamysleme se nad tím, co se děje se svobodou v České republice. Zamysleme se, dokud je čas.
Zdroj: 1

Negramotná Evropská Unie r. 2016

27. prosince 2016 v 18:28 | Zodiak
Kritizuje Evropskou unii za to, že v době hospodářské krize zatížila podniky regulačním břemenem.

1. Zákaz standardních žárovek
2. Vliv klimatických změn na rovnost žen
3. Povinné kvóty pro ženy v řídících orgánech společností
4. Zákaz rozlišování mezi muži a ženami při tvorbě cen pojistného
5. Regulace fotbalových přestupů
6. Zákaz nošení podpatků a šperků pro kadeřnice
7. Omezení příkonu vysavačů
8. Změna prováděcího nařízení o obchodních normách pro olivový olej
9. Zákaz zobrazování obrázků na obalech kojeneckého mléka
10. Regulace chemikálií, které se dají zneužít na výrobu bomb
11. Regulování elektronických cigaret
12. Omezení platnosti řidičských průkazů
13. Právo na bankovní účet
14. Daň z finančních transakcí
15. Zavedení emisní daně pro letecký průmysl
16. Reforma ochrany dat
17. Omezení používání plastových tašek
18. Přísnější hygienické standardy pro poskytovatele vody
19. Kompenzace pro cestující při zpožděních v autobusové a autokarové dopravě
20. Přísnější pravidla kontroly technického stavu vozidel
21. Omezení používání některých látek v klimatizačních systémech osobních automobilů
22. Zákaz přidávání cukru do ovocných džusů
23. Přísnější bezpečnostní opatření v autech
24. Zaměstnanci mají v případě onemocnění během dovolené právo na další dovolenou
25. Regulace platů bankéřů
26. Nová pravidla pro uvádění informací při prodeji potravin
27. Vytváření pracovních programů pro mládež za peníze daňových poplatníků
28. Nová pravidla pro označování kosmetických výrobků
29. Kulturní výjimka při jednání o smlouvě o volném obchodu mezi EU a USA
30. Zákaz ochucených cigaret a přísnější regulace cigaret a tabákových výrobků
31. Přísnější bezpečnostní a ekologické standardy u vozidel kategorie L
32. Evropské školy
33. Pokuta Microsoftu za nemožnost výběru prohlížeče
34. Doporučení Komise o informování pracovníků a konzultacích s nimi, předjímání a řízení restrukturalizace
35. Střadatelé budou moci přijít o vklady v bankách nad 100 000 eur
36. Regulace prodeje tzv.. nakrátko
37. Tvorba Národní soustavy kvalifikací
38. Stanovení maximální výše poplatků u kreditních a debetních kartách
39. Antidumpingová cla na čínské solární panely
40. Zrušení snížených sazeb DPH
41. Call: Automatické nouzové volání v případě silniční nehody pro automobily
Některé druhy plýtvání veřejnými zdroji v EU:
42. Luxusní budova Evropské rady byla výrazně předražená
43. Budova ECB bude stát téměř o polovinu více, než bylo původně plánováno
44. Stránky na Facebooku a Twitteru měly být vytvořeny a spravovány za 50 000 eur
45. Drahé a pohoršující video o ženách ve vědě

Prachy a neziskovky

24. prosince 2016 v 13:46 | Zodiak
Sobotkova, Babišova, Bělobrádkova vláda přijímá migranty proti vůli českých občanů, zuřil Tomio Okamura před kamerami České televize. "Já jsem si nechal vytáhnout čísla a jen za loňský rok Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda vyplatila neziskovým nestátním organizacím jen na trvalou integraci migrantů do České republiky 71 milionů korun," rozčiloval se. Ke slovu se ale dostal i jiní politici, jako europoslanec Jan Zahradil (ODS) nebo Helena Langšádlová (TOP 09).
„Vy asi nevíte, jak to chodí! Nechal jsem si vytáhnout čísla, kolik dostaly neziskovky." Okamura řádil v ČT. Stíral vládu i moderátora
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Tomio Okamura
Je Evropa stále ještě bezpečná? Nejen o tom před kamerami České televize diskutovali poslankyně hnutí ANO Ivana Dobešová, místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová, europoslanec Jan Zahradil (ODS), předseda uskupení Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, místopředseda KSČM Jiří Dolejš a předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola. Za sociální demokracii do pořadu Devadesátka ve čtvrtek večer nikdo nedorazil.
"Já se domnívám, že Evropa byla velmi dlouho velmi bezpečným místem, ale situace se radikálně mění," varovala Dobešová. Evropa bohužel na měnící se situaci reaguje příliš pomalu. Zahradil doplnil, že některé státy Evropy jsou stále ještě bezpečné, ale některé státy už prostě bezpečné nejsou. Svůj díl viny na tom podle jeho názoru nese i německá kancléřka Angela Merkelová a podle politika jí za to němečtí voliči vystaví účet v příštích volbách. "Uvidíme, jak to dopadne," řekl Zahradil. Je přesvědčen, že evropský establishment není schopen přijmout jednotné řešení migrační krize. Já myslím, že to ukazuje, že se tito lidé ocitli jednoznačně mimo realitu," udeřil Zahradil.

Okamura byl v hodnocení situace ještě mnohem ostřejší. "Evropa skutečně už přestala být bezpečným místem. Vždyť si vezměte, že starosta Uherského Brodu včera zrušil vánoční trhy a byl to přitom senátor za KDU-ČSL , který ještě nedávno migranty vítal. Já jen připomenu, že jsem byl jediný politik, který už v roce 2013 upozorňoval na rizika, která s sebou přináší migrační vlna. A jsem rád, že ostatní politici mé názory postupně přebírají," pochvaloval si před kamerami Okamura. Poukazoval přitom na starostu Uherského Brodu Patrika Kunčara.

Mihola se předsedovi SPD postavil a oponoval, že jako lidovecký politik rozhodně nehodlá přebírat názory Tomia Okamury.

Ten si vzápětí k tématu ještě přisadil, když vyčetl současné vládní koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL, že nechce udělat víc, aby zabránila šíření radikálního islámu, jak to údajně už dlouho navrhuje SPD. "Je to nepochopení podstaty islámu, které je v podstatě expanzivním náboženstvím. A samozřejmě je to zcela nezvládnutá politika vládnoucích elit," rozohňoval se ve studiu Okamura. Diváky varoval, že teroristické útoky a vraždy budou pokračovat. Nevíme sice kdy a nevíme jak, ale budou pokračovat.
V praxi dnes podle Okamury vidíme to, že se muslimové nechtějí integrovat do naší společnosti ani ve druhé až třetí generaci. Odmítl ovšem myšlenku, že by Angela Merkelová byla jediným viníkem aktuální situace v Evropě. "Vzpomeňte si, že rozhodnutí Angely Merkelové donedávna podporovala Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda. Já jsem si nechal vytáhnout čísla a jen za loňský rok Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda vyplatila neziskovým nestátním organizacím jen na trvalou integraci migrantů do České republiky 71 milionů korun" rozpaloval se takřka do běla poslanec Tomio Okamura.

Langšádlová se domnívá, že Česká republika stále je bezpečnou zemí, ale musíme dělat všechno, co můžeme, aby bezpečným místem také zůstala. "Evropské země by se především měli chovat zodpovědně. Dneska je známo, že kdyby potravinová pomoc mířící do uprchlických táborů byla dostatečná, tak by migrační krize nebyla taková, jaká byla," poznamenala k tématu místopředsedkyně TOP 09. Oponovala však Zahradilovi v tom, že by Evropa neuměla hledat společná řešení těchto krizí.

Z úst moderátora posléze zaznělo, že v Německu se jen zlomek migrantů dopouští trestné činnosti. Znásilnění má na svědomí jen jedno procento z nich. Německé úřady k tomu dodávají, že tato procenta nijak nevybočují z průměru páchání trestných činů v celé německé společnosti. Dobešová, Zahradil a Okamura se shodli na tom, že těmito slovy nelze zločiny migrantů omlouvat. Čísla zločinů prý jen dokazují, že migranti nepřispěli k posílení vnitřní bezpečnosti v zemi.
Podle Dolejše leží kořeny dnešních problémů v řadě zemí v jejich koloniální minulosti. Když se podíváme např. do Francie, tak tam zamířilo v minulých desetiletích mnoho migrantů. Francie o ně stála jako o levnou pracovní sílu. Problém však nastal v okamžiku, kdy levné práce ubylo, mnoho lidí bylo najednou bez práce a začala vznikat problematická ghetta.

Ve druhé polovině pořadu se Dobešová tvrdě vymezovala vůči západním zemím, které kritizovaly - kupříkladu Maďarsko za stavbu plotů na hranicích -, zatímco stavba plotů ve Francii byla v pořádku. Tato dvoukolejnost Evropskou unii brzdí.
"Přišlo-li řešení ze západní části Evropy, tak bylo považováno za kladné, ale přišlo-li z východní či střední, tak bylo kritizováno, tak tato dvojkolejnost je jednou z příčin toho, že se nepodařilo najít společné řešení. ... Při těch evropských jednáních se stále zdůrazňovala solidarita a pomoc, ale do pozadí se odsouvala bezpečnost a zájmy vlastních obyvatel, zesilovala hlas poslankyně Babišova hnutí. EU nedokázala dostatečně rychle reagovat na to, jak se svět kam šine.

Následně se ke slovu znovu dostal Tomio Okamura, který si podle vlastních slov připadá jako v Jiříkově vidění, protože tady se stále dokola řeší následky a ne příčiny celé krize. Příčiny leží v rozvrácené Sýrii či Libyi. Na rozvrácení těchto zemí se podle poslance podílela i Evropská unie. Posléze zopakoval, že Sobotkova, Babišova, Bělobrádkova vláda umisťuje v České republice migranty z muslimských zemí proti vůli občanů.

Imaginární fakta pana Okamury, kroutil hlavou Mihola

Já jsem si aktuálně nechal vytáhnout aktuální údaje z detenčního zařízení Předlice, protože my jsme tady ve vedení kraje. A i tam jsou migranti z Iráku a z dalších zemí," rozčiloval se ve studiu Okamura. Stejné to je prý i v jiných detenčních zařízeních a to vše se děje proti vůli českých občanů. "Vy tady normálně přijímáte migranty a v Ústeckém kraji je z toho velké haló. Ví o tom poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) i hejtman (Oldřich) Bubeníček (KSČM)," pokračoval v kanonádě Okamura.
Mihola se jal zklidňovat situaci. "Já bych nešířil poplašné zprávy, tak jak to on často dělá, když vytrhává věci z kontextu. My jsme v Poslanecké sněmovně řekli jasné ne kvótám. "Fakta", která předkládá Okamura, jsou podle Miholy imaginární.
Napětí částečně zmírňoval i Zahradil. Jestliže jsou v nějakém středisku migranti, tak to ještě neznamená, že tady zůstanou," doplnil k tématu europoslanec Zahradil. Migranti mohou v detenčních zařízeních čekat na výsledek azylového řízení a pokud neuspějí, musíme je umět poslat pryč z České republiky. Podle jeho názoru nesmíme připustit, aby se Česká republika stala odkladištěm uprchlíků, kupříkladu z Německa. "To je zásadní útok na suverenitu státu. To je zásadní věc, které se nesmíme vzdát," hřímal na kameru Zahradil.
Sluší se dodat, že podle údajů ministerstva vnitra je v detenčních zařízeních v České republice umístěno 77 migrantů. O azyl v Česku požádalo asi 1300 migrantů. Pro srovnání. V roce 2001 to bylo asi 18 tisíc lidí. Moderátor v této souvislosti také konstatoval, že nejednou zmiňované neziskové organizace, které se starají o uprchlíky, jsou kontrolovány několikrát za rok.
Okamura si přesto trval na svém. "Vy asi nevíte, jak to chodí. V těch detenčních zařízeních jsou lidé jen dva měsíce, pak jsou puštěni ven. Slyšíte dobře, do volného prostoru a dostanou jen takovou průkazku a příkaz, že musí do sedmi dnů opustit Českou republiku, ale dál o nich nikdo nic neví," pálil dál do politiků i do médií předseda SPD. Byl však jediný. Ostatní hosté se shodli na tom, že současná česká vláda přistupovala zodpovědně k řešení migrační krize. Trvala na tom i opoziční poslankyně Helena Langšádlová.
Komunista Jiří Dolejš konstatoval, že česká vláda byla k přijatým řešením v podstatě dotlačena tím, že se slovenský Robert Fico postavil proti evropské politice kvót. Zahradil doplnil, že na současném řešení uprchlické krize mají podíl i předchozí vlády, které rozumně nastavily migrační politiku v České republice i systém sociálních dávek, čím se prý lišíme kupříkladu od Německa nebo Švédska.

Projekty Bruselu

18. prosince 2016 v 17:15 | Zodiak

Podezřelé projekty z ROP Severozápad: Projděte si v mapě jeden po druhém

ROP Severozápad – mapa projektů zmíněných v policejním obvinění. Interaktivní verzi najdete uvnitř článku. - Foto: Jan Cibulka
ROP Severozápad - mapa projektů zmíněných v policejním obvinění. Interaktivní verzi najdete uvnitř článku.Foto: Jan Cibulka
Celkem 541 projektů financovaných z evropských strukturálních fondů policejní vyšetřovatelé výslovně zmiňují v textu obvinění, na jehož základě od úterý stíhají 24 úředníků a podnikatelů z Ústeckého a Karlovarského kraje.
Zpravodajský web Českého rozhlasu se s textem obvinění seznámil a projekty v něm zmíněné zakreslil do interaktivní mapy. Každá tečka v ní představuje jedno místo, kde byl některý z podezřelých projektů realizován (některé projekty se týkají více míst). Kliknutím na tečku zobrazíte název projektu a odkaz na podrobnější informace o něm.
Mapa vznikla propojením identifikačních čísel projektů z policejního dokumentu s databází Ministerstva pro místní rozvoj. Podle ní se v programovém období 2007 - 2013 na Severozápadě uskutečnilo celkem 598 projektů.
Z obvinění, v němž detektivové výslovně zmiňují také více než 500 projektů, tedy na první pohled vyplývá, že machinace mohly mít vliv na velkou většinu z nich. Tomu nasvědčuje i vyjádření advokáta dvou hlavních obviněných, podle kterého policie vyčíslila celkovou škodu na 14 miliard korun.
"Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad, mezi jehož členy byli níže uvedení další členové předmětné organizované zločinecké skupiny, na svém zasedání toto pořadí schválil a fakticky tak rozhodnul o poskytnutí dotací, kterýmžto jednáním v souhrnu došlo k závažnému porušení závazných pravidel hodnotícího procesu, to vše ve vztahu k následně uvedeným projektům soutěžícím o dotace," popsali detektivové postup.

Související příspěvky


Pelíkán a migranti

18. prosince 2016 v 16:41 | Zodiak
Jenže, ti lidé nešíří nenávist, ti lidé šíří informace o tom jaký islám ve skutečnosti je! :)
Tak, a teď se mazejte dovzdělat, jak se dle práva šaríja tluče žena, to Vaše paní jistě ocení! :)

článek ze 17.11. 2015, připomeňme si....
Ministr Pelikán varuje: Šířit nenávist proti islámu je trestné. A Zeman...

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán vydal po letošních oslavách 17. listopadu příspěvek na Twitteru, který opět rozproudil veřejnou diskusi. A to tak, že s ním iDNES ihned udělal rozhovor. Jednalo se totiž o citaci z trestního zákona, podle níž by některé osobnosti veřejného prostoru již dávno měly sedět ve vězení.

"Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému náboženství, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta," zněl Pelikánův příspěvek na Twitteru. "Směřovalo to zejména k hnutí, které má naplnění té skutkové podstaty už ve svém názvu," řekl Pelikán.
Ten také uvedl, že to nemusí nikomu vysvětlovat a sama policie by si měla tuto skutečnost uvědomit. "Policie má ze zákona povinnost stíhat všechnu trestnou činnost, o které se dozví. A mám pocit, že policistů tam bylo poměrně hodně," komentoval včerejší vystoupení Bloku proti islámu a prezidenta Zemana na Albertově. "Pokud žijeme v právní státě, tak pokud máme něco v trestním zákoníku, mělo by to fungovat."

Pelikán připomněl, že pokud zde vyznáváme svobodu náboženství, tak z ní nelze jen tak vyloučit islám a tvářit se, že je to v pořádku. "Podle mě to vůbec nemá být předmětem debaty, je to prostě něco, co je v samotných základech našeho právního státu, a nemůžeme o tom vůbec debatovat."
Samotný Zemanův projev však hodnotit odmítl, jelikož jak sám řekl, "pan prezident je vyňat z působnosti trestního zákoníku". Svůj příspěvek pak jednoduše vysvětlil. "Bylo to myšleno primárně k tomu, že dnes bez reakce policie dochází k šíření nenávisti vůči islámu."

z: parlamentnilisty.cz

Mafián Sobotka?????

18. prosince 2016 v 11:27 | Zodiak
Podle policie vznikla v ROP Severozápad činností skupiny 24 obviněných škoda 14 miliard korun! Jak se to mohlo stát, vysvětloval v dnešních Lidových novinách předseda senátorského klubu STAN Jan Horník.
"Kupříkladu v integrované škole v Ostrově probíhal podle aktérů výběr projektů tak, že hodnocení uchazečů se psalo na tabuli. Nedělal se záznam. Nikdo vlastně neví, jak to proběhlo. A to byl projekt za 450 milionů korun. Jedno z hodnotících kritérií s vysokou vahou bylo, že rekonstrukce proběhne za provozu, což je ale naprosto standardní věc. Díky tomu udělení dotace zmanipulovali," vysvětlil Horník, jak k manipulacím také docházelo.
Co si myslí o prohlášení premiéra, že v aktuální kauze jde o selhání jednotlivců a věc minulosti? "Byl jsem šokovaný! Takto to zlehčovat mi přijde šílené! Sobotka byl Pánikovi vděčný, že měl z Karlovarska obrovskou podporu. Premiér měl podle mého co vracet. Pro něj je to minulost. Jakápak minulost?! To byla rozkrádačka v miliardách. To ho nezajímá? Místo toho se měl postavit a říci, že to byl "prů…" a je třeba to řešit. Vždyť ROP Severozápad byla velká vlaková loupež za bílého dne! Ve středu měl být premiér v Senátu. Chtěl jsem se ho na to zeptat, ale poslal za sebe zástupce. Až se v Senátu objeví, tak se ho samozřejmě zeptám. Vůbec si neuvědomuje, v jakých jsou potížích," uzavřel Horník.

Celkem 541 projektů financovaných z evropských strukturálních fondů policejní vyšetřovatelé výslovně zmiňují v textu obvinění, na jehož základě od úterý stíhají 24 úředníků a podnikatelů z Ústeckého a Karlovarského kraje.
Související články:

kKuté srbsko

18. prosince 2016 v 10:55 | Zodiak
"Dali mi skalpel. Začni, nemáme moc času," citoval rozkaz svého nadřízeného muž, jehož tvář byla v televizi rozostřena a hlas modifikován tak, že mu bylo sotva rozumět.

"Položil jsem svou levou rukou na jeho hruď a začal jsem řezat (...) krev začala stříkat," vyprávěl muž, který hovořil zřejmě albánsky a jeho výpověď doprovázely titulky v srbštině.

"Když jsem začal řezat, on začal řvát a prosil nás, abychom ho nezabíjeli. Potom ztratil vědomí. Nevím vlastně, jestli omdlel, nebo umřel."

Operace se podle něho konala ve školní třídě. Čtyři povstalci připoutali oběť na lavice, které byly k sobě sraženy tak, aby nahradily operační stůl.

O tom, že srbská prokuratura má svědka ochotného vypovídat o údajném nelegálním odebírání orgánů zajatých Srbů během války v Kosovu a o jejich prodeji na černém trhu, informoval v neděli srbský žalobce pro válečné zločiny Vladimir Vukčević.

V televizním rozhovoru svědek neřekl, kde se konala operace, jíž se zúčastnil, ale Vukčević agentuře AFP řekl, že podle jeho svědectví to bylo na severu Albánie u hranic s Kosovem. V televizi se svědek nezmínil o národnosti oběti, ale podle Vukčeviče šlo o Srba.

Svědek oblečený v černém svetru s dlouhými rukávy dál popisoval operaci, jíž se zúčastnili také dva lékaři. Jeden z nich mu před operací poskytl instruktáž o odebírání orgánů.

"Řekli mi, abych udělal další horizontální řez dole (...) třetí řez bylo třeba udělat nahoře, ale to už udělal lékař, protože viděl, že se mi třese ruka a že ztrácím hlavu."

Podle jeho výpovědi došlo mezi oběma lékaři k hádce, protože jeden zapomněl "nůžky na přeštípnutí žeber".

Muž prý nabídl jako nástroj svůj bajonet a pod vedením lékaře přesekl žebra oběti. Potom jeden z lékařů ponořil svoje ruce do hrudi oběti, roztáhl ji a otevřel.

Svědek detailně popsal, jak přeťali tepny a jak vzal do rukou srdce, které ještě tepalo. Srdce bylo uloženo do bedny pro transport orgánů a poté odvezeno autem na letiště v Tiraně. Tam ho od povstalců převzali vojáci albánské armády.

Bedna se srdcem byla podle svědka předána "cizinci", který s ní nastoupil do malého soukromého letadla s tureckou vlajkou.

Obvinění z obchodování s lidskými orgány v Kosovu se poprvé objevila v roce 2008. Upozornil na ně také vyšetřovatel Dick Marty v roce 2010 ve zprávě pro Radu Evropy. V ní obvinil povstaleckou Kosovskou osvobozeneckou armádu (UÇK) z toho, že odebírala za války v Kosovu orgány zajatým Srbům a také kosovským Albáncům, kteří nesouhlasili s praktikami UÇK. Do obchodů byl údajně zapleten i kosovský premiér Hashim Thaçi.

Thaçi tato obvinění odmítl stejně jako albánské úřady.

Po přijetí "Marthyho zprávy" Evropská unie sestavila mezinárodní tým vyšetřovatelů a do jeho čela jmenovala amerického prokurátora Joha Clinta Willimsona.

Vukčević v srbské televizi v pondělí řekl, že se s Williamsonem setkal před dvěma měsíci v Bělehradě a informoval ho o existenci tohoto svědka.

Dobytek čssd, kdu, ano

16. prosince 2016 v 12:13 | Zodiak
"Proboha zastavte tu neomarxistku někdo! Lidé v Poslanecké sněmovně a senátu - proboha probuďte se a smeťte tuhle zrůdnost! Už nesmíme kouřit, nesmíme pít, nesmíme dobrovolně jíst alergeny, nesmíme vlastními silami bez skalpelu rodit děti, nesmíme prodávat nanuky bez připojení na internet, nesmíme byt pronajmout tomu, komu my sami chceme, a teď už ani nebudeme smět doma makat! To snad nebylo ani před rokem 1989. Copak ČSSD opravdu nemá ani kapku pudu sebezáchovy, že takový exemplář nechá ve vládě? (A smí se ještě o politikovi říct, že je exemplář, nebo za to brzy bude gulag?)" Zeptala se v nadsázce dáma.
Reagovala na článek serveru iDNES.cz, v němž místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová důrazně odmítla nápady Michaely Marksové na úpravu pracovních podmínek při práci z domova. Adamová má za to, že nápady oranžové ministryně jsou v podstatě likvidační a nesmyslné. Povedou pouze k tomu, že lidé pracující z domova dostanou nařízeno vrátit se do kanceláří a ti, pro které v kancelářích nebude místo, skončí zkrátka na dlažbě. Ministryně Marksová, která má mimo jiné pomoci nezaměstnaným při hledání nového uplatnění, tak ve skutečnosti zařídí mnoha dosud zaměstnaným lidem vyhazov.


USa V PLZNI

10. prosince 2016 v 11:48 | Zodiak
30. 4. 1945 americké jednotky dosáhly Chebu, Aše, potom směřovaly do Stříbra, Klatov, Domažlic…
Pražské povstání proti německým okupantům 5 5. 1945 působilo velmi rychle i mimo Prahu. Ve stejný den v Plzni české síly získaly silné pozice. Němečtí starostové Wild a Sturm byli zajištěni našimi vlastenci. 6. 5. 1945 v 9hodin ráno vstoupil do Plzně americký vojenský oddíl »B« 16. pancéřovédivize pod velením plukovníka Nobleho.
Ten měl nařízeno zastavit se napředměstí Plzně, ale vida příležitost, rozkázal svému oddílu, aby obsadil Plzeň. (Archiv JNV Plzeň, -7-1. plk. Noble). Revoluční národní výbor v Plzni zveřejnil 6. 5. 1945 výzvu »Na pomoc bojující Praze«.
Občané Plzně na výzvu reagovali bleskově. Velení USA bylo z české strany požádáno o zapůjčení automobilů pro přepravu dobrovolníků do Prahy a také o některé zbraně. Velení americké armády nejenže takovou žádost odmítlo, ale odjezd dobrovolníků na pomoc Praze zakázalo. Ukazovalo se, že zájmy USA jsou jiné než českých občanů - bojovníků proti německým okupantům.
Počínání Američanů v Plzni bylo podivné a vedlo k narůstání pochybností, o co jim vlastně jde. Po příchodu vojenských jednotek USA do Plzně zrušilo jejich velení Revoluční národní výbor v Plzni. Občané Plzně velmi tvrdě tento čin kritizovali a neuznali jej. Američané museli nakonec ustoupit, ale jejich počínání se nezměnilo. Všimněme si některých kroků, které americké vojenské velení v Plzni nařídilo a realizovalo:
- Jen americký velitel má právo určovat strukturu města Plzně.
- Ulice musí být vyklizeny, obyvatelé mohou do ulic jen v rozsahu dvou hodinza den.
- Bylo zakázáno vydávat a rozšiřovat české noviny a české informační letáky.
- Američané plzeňským bojovníkům proti německému fašismu zabavili vysílačky, zbraně, fotoaparáty, a dokonce zabavili i zbraně československým důstojníkům a policistům.
- Veškerá písemná povolení, žádosti, stížnosti… prostě veškeré písemnosti musely být napsány v českém i anglickém jazyce.
- Americké velení neustále opakovalo a kontrolovalo své nařízení, že německým důstojníkům se nesmí nic stát, protože jsou pod americkou kontrolou.
- Občané Plzně se mohli vzdalovat z města jen do vzdálenosti šestikilometrů…
Americké velení zakazovalo činnost Národních výborů jako orgánů nové lidové moci. To omezovalo naši suverenitu a poškozovalo plnění Košického vládního programu, který byl schválen 5. 4. 1945.
Americké pojetí svobody prozrazoval také politický obsah vyhlášky amerického velitelství ve Strakonicích ze dne 9. 5. 1945 (č.j. 6684). Okresní hejtmani»budou provádět všechna nařízení amerického vojska a to do té doby, dokud nová česká vláda nebude uznána vládou USA…«. Přitom vláda ČSR byla v Košicích 5. 4. 1945 uznána všemi antifašistickými velmocemi a dalšími zeměmi.

Americké bombardování Plzně

Tento nepřátelský akt nesmí být nikdy zapomenut. Tak to diktují fakta a historická pravda. Americkému velkokapitálu šlo hlavně o zničení významného centra naší ekonomiky - Škodových závodů v Plzni a v dané oblasti.
Fašistické Německo v březnu 1939 tyto závody zabralo a využívalo je pro svůjválečný zbrojní program, a to až do konce války v roce 1945.17. - 18. 4. 1945, čtrnáct dnů po přijetí Košického vládního programu, americký velkokapitál, vojáci a zbrojaři vedení vztekem a nervozitou z toho, že uvedené centrum naší ekonomiky nebudou ovládat, přistoupili ke zničení závodů v Plzni. 25. 4. 1945 se uskutečnilo poslední masové bombardování Škodovky.
Bylo to současně poslední bombardování v Evropě. USA svrhlo na uvedený závod 5000 tříštivých, fosforových a zápalných bomb.
29 objektů Škodovky bylo totálně zničeno, 21 těžce poškozeno… nebyl elektrický proud, komunikační a celková infrastruktura byla zničena.
Americký zločin - bombardování Plzně - neměl žádný strategický význam z hlediska dokončování válečné porážky fašistického Německa. Byl to cílený nepřátelský záměr proti nové osvobozené Československé republice, proti její vládě a proti strategické orientaci na SSSR v poválečném období.
Američanům šlo o rozbití průmyslové a ekonomické základny ČSR. USA bombardovaly ještě Nové Zámky, Nitru, Pardubice, Zlín, ČKD-Praha 25. 3. 1945a další místa. 17. 4. 1945 bombardovaly dělnické čtvrti Škvrňany a Karlov.
Bylo zabito 624 Čechů, 453 jich bylo zraněno. Američané zničili 505 budov,seřaďovací nádraží a další objekty. Americký generál Patton, když si prohlížel ruiny Škodovky, prohlásil: »Dobrá práce, jsem spokojený!«

Tajemství čtvrté brány

V této části zničené Škodovky »pracovaly« dva týmy Američanů ze strategické rozvědky. Zajímaly je výrobní a technologické plány. Prototypy nových německých zbraní, které nebyly použity na frontách. Hledaly archiv závodu, ale ten byl zničen při americkém bombardování. Části archivu a plánů v některých výrobnách nám však přesto Američané ukradli. Náhradní válečný německý archiv nových zbraní a komponentů se ale Američanům nepodařilo odcizit.
22. července 1945 se skupina Američanů převlečených do uniforem důstojníků československé armády zmocnila československých odborníků na odstředivé lití dělových hlavní a unesla je do Mnichova.
Americký lup ve Škodovce mohl být ještě větší. Naši vlastenci a novébezpečnostní orgány ČSR tomu zabraňovali.

Pohled do jednoho policejního hlášení

Pod č.j. 400 pres./1945 bylo uváděno mj. toto: »Po obsazení Plzně americkou armádou vznikla řada nesnází, které se postupem času vyvinuly v problémy. Vojáci obsazují samovolně opuštěné byty bez ohledu na jejich zajištění, vnikají do nich i násilím… na otevřených táborech německého vojska v okolí Ejpovic naskýtá se týž obraz. Zde byly národnímu hospodářství způsobeny milionové škody, hlavně na motorových vozidlech, na kterých se přijela vzdát německá armáda, ustupující od Prahy. Američané velkou část vozidel zničili.«
A pokračuje se dále:
- U Ejpovic Američané zničili velké zásoby prádla a potravin.
- Za starou hrnčírnou v Plzni do obrovské jámy svážela americká nákladní auta velké zásoby potravin, konzerv, nábytku… to polévali benzínem a zapalovali…
- V Chebu zničili Američané velké sklady látek, psacích strojů, radiopřijímačů, konzerv a automobilů…
- V Kraslicích zničili vojáci USA sklady hudebních nástrojů.
- Na zámku Pozorka u Kladrub bylo velké skladiště hlídáno československými hlídkami. Američané hrozící zbraněmi naše hlídky vytlačili, skladiště polilibenzínem a zapálili.
- Z Aše bylo do Mnichova uneseno pět odborníků na výrobu technického porcelánu.
- Z tachovského muzea zmizely cenné památky - olejomalby, staré zbraně vykládané stříbrem. S tím vším zmizel také major armády USA Hoower.
- Ve Stodě se americké vojenské velitelství zmocnilo násilím 40 vagonů látek, zabavených Němcům, tyto zásoby Američané spálili.
- Národní výbor v Chebu 14. 5. 1945 oznámil, že americké vojenské velitelství nařídilo odvézt 45 vagonů obilí do Německa…
Fakta a některé údaje jsou použity z textů K. Bartošky a K. Pichlíka »Pokus o hospodářskou kolonizaci ČSR«, Praha 1969, str 11 a další.
Připravil J. GROUŠL
Převzato z: svetkolemnas.info

Tibet 3

7. prosince 2016 v 19:44 | Zodiak

V roce 1959 Anna Louise Strong navštívila výstavku mučicích nástrojů používaných tibetskými majiteli.
"Byla tam pouta všech velikostí, včetně maličkých pro děti, nástroje na řezání nosů a uší, na lámání rukou, na podřezávání šlach na nohách. Byly tam nástroje na lití horkého klihu, biče a speciální nástroje na kuchání. Na výstavce byly i fotografie a svědectví obětí, které byly oslepeny, zmrzačeny nebo zbaveny končetin za krádež.
Jednomu pastýřovi měl hospodář zaplatit náhradu v jüanech a pšenici, ale zaplatit odmítl. Pastýř si tedy vzal jeho krávu. Za to mu uřezali ruce. Jinému pasákovi, který se bránil, když mu chtěli vzít ženu a dát ji statkáři, zlámali ruce. Byly tam vystaveny i fotografie komunistických aktivistů s uřezanými nosy a roztrženými ústy a také ženy, kterou nejprve znásilňovali a pak jí uřízli nos.
Přestože se nám tomu nechce věřit, feudálně-teokratický Tibet byl nekonečně vzdálený od zromantizované Šangri-La, které se tak nadšeně obdivují západní propagátoři budhismu".
Působivá svědectví o mírném a dobrotivém náboženství a jeho představitelích, není-liž pravda?
A zde je ještě jeden mýtus (ostatně vymyšlený samotným Dalaj-Lámou) - že totiž Dalaj-Láma je hlavou všech budhistů. Ve skutečnosti je pouze hlavou všech lamaistů - náboženství tibetských lámů, kteří nasáli do svých praktik strašné krutosti tradičního tibetského náboženství Bon a dalších podobných.
Dejme ještě jednou slovo M. Parentimu:
"Pro bohaté lámy a statkáře byla komunistická intervence velikým neštěstím. Velká část jich emigrovala do zahraničí, včetně samotného Dalaj-Lámy, kterému v útěku pomohla CIA. Někteří pak projevili veliký úžas nad skutečností, že si budou muset na svůj život vydělat sami. Mnohým se však podařilo tomuto smutnému osudu vyhnout. V průběhu 60. let totiž dostávala tibetská emigrantská komunita od CIA 1,7 milionů dolarů ročně, jak bylo v roce 1998 publikováno v dokumentu ministerstvem zahraničí. Po tomto zveřejnění organizace Dalaj-Lámy sama přiznala, že v 60. letech dostala od CIA miliony dolarů na vypravení ozbrojených skupin do Tibetu, které měly podkopávat maoistickou revoluci. Dalaj-Láma sám dostával každoročně 186.000 dolarů. Jeho i další tibetské vyhnance podporovala i indická rozvědka. Na otázku, zda on a jeho bratři patří k CIA, Dalaj-Láma odmítl odpovědět. Samotná CIA tato fakta rovněž nekomentuje."
Takový je zcela nestranný obraz tibetských lámů, pokud si neděláme představu o lamaistické teokracii podle reportáží západních televizních kanálů, holywoodských filmů nebo spisů madame Blavatské, Roericha a dalších teosofů.
Mohou nám namítnout, že pozitivně tajemný a záhadný obraz Tibetu byl vytvořen dlouho před připojením Tibetu k Číně a lidé, kteří tam byli, už nic takového nepamatují. Stačí však zjistit, co věděli Evropané o Tibetu v 19. století, kdy tyto mýty začaly vznikat. Nic takového fakticky neznali.
Existovala jakási tajemná země, vysoko v horách, v níž, jak se říkalo, žili mudrci… V podstatě jen tato matrice stačí, aby se podle ní vytvořila řada pseudovědeckých spekulací (jak známo, čím je informace tajemnější a méně dostupná, tím je přitažlivější).
Většina těch, kdo formovali mýty o Tibetu, tam buď nikdy nebyli, nebo tam byli až po té, co si o něm vytvořili své zcela vyhraněné mínění, a takové lidi nepřesvědčíš, dokonce ani v tom případě, že by lámové před jejich očima vařili jídlo z nemluvňat. I v tom by jistě byl nalezen nějaký sakrální význam.
Je politováníhodné, že téma Tibetu bylo po dlouhé roky ponecháno různým podvodníkům z náboženských sekt, čímž bylo zahaleno rouškou jakéhosi tajemna a nedostupnosti.
Když budu objektivní, pak tibetský budhismus není v ničem lepší ani "sakrálnější" než indický nebo čínský a tibetská civilizace 50. let XX. století rozhodně není "svébytným a unikátním útvarem", ale reliktem středověku v současném světě, proto všechny nároky lámů a jejich podporovatelů na nějakou exkluzivitu v případě údajně barbary zničené unikátní civilizace mají stejné právo na existenci jako například tvrzení neonacistů, že hordy bolševiků zničily unikátní civilizaci Třetí říše. Mezi nimi je mimochodem mnoho společného a není divu, že se nacističtí šéfové k Tibetu chovali s takovým respektem. Cítili spřízněné duše.
Charakteristickým momentem je, že Dalaj-Lámovo okolí dosud požaduje po Číně návrat "toho, co bylo", ale to, co bylo, my všichni už velmi dobře známe. Nemyslím si, že potomci těch 4 tisíc otroků patřících do osobního vlastnictví Dalaj-Lámy, by se nějak zvlášť zaradovalo z návratu do postavení svých předků. Sami o tom mluví. Ano, Dalaj-Láma je tam dosud chápán jako duchovní vůdce, o tom není pochyb, ale nic víc. Je pozoruhodné, že čínská vláda opakovaně Dalaj-Lámovi nabídla, aby se do Tibetu jako duchovní vůdce vrátil - samozřejmě za souběžné existence stávající administrace, což on ale zcela odmítá. Potřebuje, aby "vše bylo tak, jako dřív", a to je samozřejmě nemožné.
Takže to pojďme shrnout. Tibet v roce 1959 vůbec nebyl nebeskou Šangri-La, ale zaostalou feudální teokracií, jejíž náboženství nebylo o nic "sakrálnější" než jiné proudy budhismu, naopak mnohá svědectví o účasti tibetských lámů na mučení a popravách lidí jdou jasně proti budhistickému kánonu. Celá tato velkolepá země byla řízena jen hrstkou bezuzdných lámů a majitelů pozemků, kteří si byli velmi dobře vědomi své beztrestnosti.
K sobě připoutaní otroci, z nichž jeden je bezruký
Otroci žebrající o jídlo
Chlapec-otrok a psi: jedna miska jídla pro všechny
Pán potrestal otroka za provinění odseknutím nohy
Dary Dalaj-Lámovi k narozeninám: vysušený lidský žaludek, dvě hlavy, lidská krev a končetiny
Vysušené lidské kůže a vysušená kůže nemluvněte.

Tibet 1

7. prosince 2016 v 19:42 | Zodiak
Tibet. Západní propaganda lidem vtloukla do hlav podivné klišé o "okupaci Tibetu". Západ velmi snadno zapomněl, že téměř tisíc let do roku 1959 byl Tibet součástí Číny a jen po dobu několika desetiletí japonské okupace a občanské války byl mimo jurisdikci čínské vlády.
Stručně řečeno, ani v roce 1959 Čína zvláštní potřebu "okupace" neměla. Potřeba přišla až ve chvíli, kdy si USA uvědomily, že raketa středního doletu umístěná na vrcholku hory vysoké 4 - 5 tisíc metrů nad úrovní moře se mění na raketu doletu velmi dlouhého…
A tak jakmile došlo k tomuto objevu, vypuklo v Tibetu povstání proti centrální vládě. Jen tak mimochodem - jak může dojít ke vzpouře proti někomu, komu nejsi podřízen? Aby tě "okupovali"?
Nicméně k "okupaci" došlo. Otázky však zůstaly:
Proč vysokohorská země, v níž se obyvatel rovin zadýchá dokonce i bez fyzické námahy, nekladla odpor?
Proč země klášterů úporně nebojovala za každé údolí?
Proč se po věky stavěná mohutná opevnění téměř nebránila Lidové osvobozenecké armádě Číny, mírně řečeno, slabě vyzbrojené a velmi hladové?
Protože bránit teokratický režim neměl kdo. Třetinu obyvatel Tibetu v roce 1959 tvořili otroci, třetinu nevolníci. Přitom i otroci i nevolníci nebyli takoví "jen jako" - ale ti nejopravdovější z opravdových.
Otrok byl majetkem. Dobytkem. Otroka bylo možné a i nutné týrat, ponižovat, mořit hladem i mučením. Bylo povoleno ho zmrzačit - v Tibetu si lámové velmi oblíbili talismany z useknutých lidských paží, rukou i nohou. Nosili je na opasku. Někteří se ověšovali "člověčinou" i v několika vrstvách.
Nevolník se v právním postavení prakticky nelišil v ničem. Měl jednu povinnost - platit. Pokud nebylo čím, stal se otrokem. Dluhy nevolníka klášteru se indexovaly - někdy o 50 - 80 % ročně (naše banky hlasitě polykají sliny a olizují se) a přenášely se na děti, vnuky i pravnuky. Dluh na procentech se hradil "člověčinou" - členové rodiny se stávali klášterními otroky.
To nebyl středověk. To byla 50. léta 20. století. Tibetští lámové byli teokratickými vládci horské země. V milionovém Tibetu bylo 200 tisíc mnichů. Ostatní byli otroci a nevolníci. Mniši mimochodem také nebyli nejvyšší kastou. Většina z nich neměla žádná práva a byli téměř na stejné pozici jako otroci.
Každý klášter měl svůj vojenský oddíl, jehož úkolem bylo udržovat pokoru poddaných na klášterní půdě. Jak si asi dovedete představit, z karatele bojovníka neuděláte, proto postavit se na odpor "okupaci" se taková armáda nemohla ani teoreticky.
A tady také leží skutečná odpověď - proč Tibeťané nebránili vlastní hrudí svou rodnou zem před krvavou okupací. Nebyla to jejich země. Byla to země lámů.
Nu a propaganda - ano, ta vytvořila z Šambaly rajský kout s ušlechtilými mnichy, moudrými vládci a nekonečně věrnými a tvrdě pracujícími lidmi. Které zotročili krvaví dobyvatelé. Nikdo se přece nezajímá, jako to bylo ve skutečnosti, když všechny znalosti už máme z filmů Jackie Chana a časopiseckých článků o "budhistovi" Stevenu Segalovi.
To je ten překrásný a záhadný Tibet…
Jak tak jednou přišla řeč na Tibet z doby vlády dalajlámy, kdosi se podivil vyprávění o tom, že ve 20. letech minulého století se snažili sehnat peníze na válečné hry se sousedy, a tak byla duchovním vládcem dalajlámou zavedena zvláštní daň - na uši. To znamená, že ten, kdo chtěl, aby uši zůstaly se svým majitelem, musel zaplatit daň, jinak mu je usekli. Tehdy se to ve mně vzbouřilo: "A tohle že je ten svobodný Tibet, který utlačují Číňané?"
Nu dobře, pojďme se tedy podívat na to, jakým byl Tibet do roku 1959, než "bajonety Lidové osvobozenecké armády Číny" zde jako v poslední zemi na světě zrušily otrokářství. Dalajláma žijící od té doby v exilu vám tyto fotografie nikdy neukáže. Prohlédněte si je sami:
Horní řada zleva doprava: výrobky tibetských lámů z lebek popravených otroků - amulety z odřezaných rukou (byly nošeny na opasku) - otrok nesoucí na zádech jiného otroka, kterému odsekali nohy za neposlušnost vůči majiteli. Spodní řada zleva doprava: otrok a pes - jeden pelech pro oba - otrok v kládě - otrokyně s odseknutým chodidlem
Otrok, kterému majitel za provinění vypíchl oči - předměty na trestání otroků.
Bydlení otroků. V dálce je vidět bílý palácový komplex.
Otrok držící svou ruku, kterou mu majitel usekl.
Tak žili otroci - vlevo majetek, vpravo rodina.
Starý umírající otrok.
Otrokyně drží ruku muže, kterou mu usekli předtím, že byl zaživa pohřben.

Tibet 2

7. prosince 2016 v 19:41 | Zodiak
A nyní něco o tom, za co mohl být otrok potrestán. Je znám případ, kdy hospodář poslal otroka do odlehlé vesnice s úkolem. Ten se nestihl vrátit před setměním a tak přenocoval cestou na poli. Jak se ukázalo, toto pole patřilo nějakému místnímu majiteli a ten požadoval od otroka za přenocování peníze. Otrok peníze samozřejmě neměl, a tak mu za trest usekli ruku. Když se zesláblý vrátil zpátky ke svému pánovi, ten, rozhněvaný skutečností, že zdravý dobrý otrok se stal invalidou, přikázal mu useknout i druhou ruku. Nezaslouží si tato nádherná pohádková země všemožnou podporu ze strany organizací ochraňujících lidská práva?
A zde je ještě jedno svědectví o tam vládnoucích pořádcích od lidí, kteří v Tibetu pobývali. Francouzská cestovatelka Alexandra David Neel v knize "Starý Tibet před novou Čínou" napsala: "V Tibetu jsou všichni rolníci doživotními nevolníky a je nepravděpodobné mezi nimi najít někoho, komu se podařilo se z dluhů dostat."
A David MacDonald, který ve 20. letech XX. století pracoval jako obchodní zástupce Velké Británie v Tibetu, v knize "Skutečný Tibet" napsal následující řádky:
"Nejtěžším trestem v Tibetu je trest smrti. Odsouzeného zašijí do koženého vaku a hodí do řeky. Zpočátku takový vak plave na hladině, ale v průběhu pěti minut se začne potápět. Pokud člověk uvnitř neumře, hodí ho do řeky znova. Když umře, vyndají ho z vaku, mrtvolu rozsekají a naházejí do vody. Kromě trestu smrti však tu existuje i řada krutých trestů: lámání rukou i nohou, vypichování očí, lití horkého oleje nebo vroucí vody do očí, čímž otroka oslepí atd. Pokud to nevolník přežije, zůstane po zbytek života invalidou. Zločinci i podezřelí jsou drženi ve studených, temných a špinavých kobkách až do konce svých dní."
Nicméně ponížení nejsou vystaveni jen otroci. Známý novinář Vsevolod Očinnikov, který v 50. letech Tibet navštívil, vzpomíná:
"Vysvětlili mi, že sekta "Červené čepice" odedávna rozvíjí u mladých lámů schopnost telepatických kontaktů. Aby zlepšili "roaming" takového spojení, používal se jistý krutý zvyk: pod základní kámen každé nové klášterní stavby dávali mladičkého lámu. Mládence uvedli do stavu "samadhí", který je podobný letargickému spánku, a bez jeho vědomí navždy spícího zakryli kamennou deskou. Říká se, že podobně jako kůň ucítí hrob svého pána zemřelého i před několika lety, tak i mrtvoly mladých lámů vydávaly záření usnadňující telepatům přístup k požadovanému objektu.
V roce 1990 jsem ve Lhase besedoval s profesorem bohosloví Tibetské univerzity. Jako dítě byl poslán do kláštera Ganden a zde byl vybrán pro tento smutný osud. Byl však včas varován učitelem, kterému se jeho žáka zželelo, a utekl."
Jenže co když to všechno jsou jen agenti čínské propagandy a drze pomlouvají bezbranné a dobré lámy?
Podívejme se tedy na dokumenty. Melvyn Goldstein ve své knize "The Snow Lion and the Dragon: China, Tibet, and the Dalai Lama (University of California Press, 1995) píše:
"…O několik století později armáda čínského císaře byla poslána do Tibetu, aby poskytla podporu Nejvyššímu lámovi - ambicióznímu 25letému muži, který sám sobě udělil titul Dalai (oceán) Lama, vládce celého Tibetu.
Dvě jeho předchozí inkarnace coby lámy byly zpětně uznány za jeho předchůdce a tak změnil prvního Dalaj-Lamu ve třetího Dalaj-Lamu. Tento první (nebo třetí) Dalaj-Lama uchvátil kláštery, které nepatřily k jeho sektě, a rovněž zničil budhistické spisy, které nesouhlasily s jeho nároky na svatost. Dalaj-Lama, který ho později nahradil, byl zase požitkář, měl mnoho milenek, pořádal velkolepé hostiny ve společnosti přátel a celkově nevedl život odpovídající jeho vysokému postavení. Za to byl svými kněžími zabit. V průběhu 170 let tak bylo bez ohledu na jejich přiznanou svatost zabito představiteli vyššího duchovenstva nebo svými dvořany pět Dalaj-Lamů."
V roce 1660, v době pátého Dalaj-Lamy, vypuklo povstání v provincii Tsang - citadele soupeřící sekty Kaga, v jejímž čele stál vrchní láma jménem Karmapa. Pátý Dalaj-Lama přistoupil k rozhodným krokům proti povstalcům a vypravil mongolskou armádu, aby zničila muže, ženy i děti "jako vejce rozbíjená o kámen… Stručně řečeno, nechť jsou z tváře země setřeny všechny jejich stopy, dokonce i jména".
V roce 1792 byly mnohé kláštery Kagy konfiskovány a jejich mniši byli násilně obráceni k sektě Gelug (sekta Dalaj-Lamy). Škola Gelug známá také pod jménem "Žluté klobouky" totiž nehodlala jiné budhistické sekty tolerovat. Tradiční modlitby této sekty obsahovaly slova:
"Blahoslavený Ty, ó krutý bože učení Žlutého klobouku, který obracíš v prach veliké bytosti, vysoké hodnostáře i obyčejné lidi, kteří znečišťují a kazí učení Gelug,…".
Vzpomínky tibetského generála žijícího v XVIII. století obsahují popisy boje mezi budhistickými sektami - stejně krvavé a nelítostné jako ostatní náboženské konflikty. Tato ponurá historie však zůstává dnešními stoupenci tibetského budhismu na Západě bez povšimnutí.
Michael Parenti píše ve své práci "Přátelský feudalismus - mýtus o Tibetu" (úryvek je delší ale dávám ho sem celý z důvodu jeho názornosti): Jedna 22letá žena, uprchlá nevolnice, vyprávěla:
"Hezké nevolnické dívky si obvykle brali hospodáři jako domácí služebné a používali je pro své rozmary. Byly prostě otrokyněmi bez jakéhokoli práva." Pokud chtěl nevolník kamkoli jít, potřeboval povolení. Majitelé měli zákonné právo chytit ty, kdo se snažili utéci.
Jeden 25letý uprchlík vítal čínskou invazi jako "osvobození". Později svědčil, že v průběhu svého nevolnictví byl obětí nepřetržitého trápení, mrznul a hladověl. Po třetím nezdařeném pokusu o útěk byl nemilosrdně bit lidmi statkáře, a to tak dlouho, dokud z něj všude netekla krev. Potom mu na rány nalili alkohol a sodu, aby znásobili jeho bolest.
Nevolníci byli zdaňováni za manželství, narození každého dítěte i za smrt každého člena rodiny. Platili daň za výsadbu stromu na svém dvoře i za držení zvířat. Daně byly za náboženské svátky, veřejné tance a hru na bubny, daň byla vybírána za uvěznění i za propuštění z něj.
Ti, kdo nemohli najít práci, platili daň za to, že byli nezaměstnaní, a pokud se vydali do jiné vsi práci hledat, platil daň za cestování. Když lidé platit nemohli, kláštery jim peníze půjčovaly na úrok 20 - 50 %. Někdy dluhy přecházely z otce na syna, z děda na vnuka. Dlužníci, kteří nebyli schopní své dluhy splatit, riskovali, že budou prodáni do otroctví.
Teokratické náboženské učení se opíralo o třídní uspořádání. Chudé a utlačované učili, že si své neštěstí způsobili sami svými hříchy z předchozích životů. A tak byli nuceni se se svým těžkým osudem v současném životě smířit, přijmout ho jako karmický trest a žít s nadějí na lepší život v budoucích inkarnacích. Bohatí a mocní chápali svůj šťastný osud jako náhradu za zásluhy v minulém i současném životě.
Tibetští nevolníci se však nechtěli vždycky smířit s rolí obětí karmy, s rolí viníků svého vlastního ponížení. Jak jsme viděli, někteří utíkali, jiní vzdorovali otevřeně, za což byli často podrobeni krutým trestům. Ve feudálním Tibetu bylo mučení a mrzačení - včetně vypichování očí, vytrhávání jazyka, odtrhávání končetin - oblíbenými druhy trestů používaných vůči zlodějům a uprchlíkům anebo vzpurným nevolníkům.
Když putovali v 60. letech po Tibetu Stuart a Roma Herder, hovořili s bývalým nevolníkem Zerethem Tueya Wangem, který ukradl dvě ovce patřící klášteru. Za tento čin ho zbavili obou očí a zmrzačili mu ruku, takže ji už nikdy nemohl používat. Vysvětlil jim, že přestal být budhistou: "Když jim svatý Láma přikázal aby mě oslepili, pomyslel jsem si, že na náboženství není nic dobrého." Přestože zbavení života je v rozporu s budhistickým učením, některé provinilce trestali velmi silným bičováním a pak ho "ponechali Bohu" v mrazivé noci zemřít.
"Překvapující shoda mezi Tibetem a středověkou Evropou…" - uzavírá Michael Parenti ve své knize o Tibetu.
Umírající dítě-otrok
Otrok, kterému jeho pán nechal odříznout ruku
Tibetští otroci jdou do práce
Otroci při jídle (jedli jednou denně)
Této otrokyni bylo v době fotografování 35 let…

A zase ten Havel

6. prosince 2016 v 18:35 | Zodiak

Děsivý článek o Václavu Havlovi a jeho rodině. Letí jako hurikán českým internetem

Od redakce -
Pro 4, 2016
23251
Sdílejte
Facebook
Twitter

Častý přispěvatel serveru Neviditelný pes Tomáš Guttmann zveřejnil svůj komentář na téma morálky Václava Havla a jeho rodiny. Poznamenává v něm, že doložená fakta o životě Havlových rodinných příslušníků jsou málo lichotivá. Článek se nyní masivně šíří českým internetem.
"Havel je často považován za morální autoritu, ale to je v příkrém rozporu se vším, co si lze o jeho životě přečíst," zmiňuje Guttmann ve svém textu, v němž se odkazuje na mnohé publikace. "Jde o typickou kafkovsko-haškovsko-cimrmanovskou situaci: Člověk, který psal o životě v pravdě, žil v polopravdě. Doložená fakta demonstrují Havlovu nemorálnost, jež má původ v jeho rodině a provází ho od raného mládí," podotýká následně autor, jenž pravidelně publikuje na serveru
Ten popisuje, jak rodiče Havla byli vždy v kontaktu se slavnými a důležitými lidmi. Za první republiky získala například Havlova rodina pomocí politického oportunismu a i vyložené korupce významné postavení ve výrobě filmů a faktický monopol na promítání cizích filmů, píše.
"Členové Havlovy rodiny se za druhé světové války přátelili s nejvyššími nacisty, členy tajné služby, gestapa a protektorátní vlády. Strýc Miloš Havel nejen pasivně kolaboroval, ale dokonce žádal své nacistické přátele, aby použili násilí proti jemu nepohodlným lidem. Firma Lucernafilm natočila v době okupace a holocaustu mnoho idylických a veselých filmů. Malý Václav za války obdivoval německé uniformy a běhal na ulici za vojáky, jak láskyplně poznamenala ve svém deníku Václavova maminka," uvádí nelichotivá fakta Guttmann. Po válce podle jeho zjištění byla rodina získána pro spolupráci s novým režimem.
Archiv Ministerstva vnitra dle jeho slov jasně dosvědčuje, že Havlův strýc Miloš podepsal spolupráci s StB a všichni členové rodiny včetně synovce Václava si toho jistě byli vědomi. "Rodinné konexe pomáhaly i Václavovi Havlovi, například když byl přijat za kulisáka v divadle ABC na přímluvu otce u ředitele divadla, což znamenalo začátek jeho divadelní dráhy," zmínil Guttmann s tím, že Havlův otec se vyznačoval sympatiemi k socialismu, jež přešly i na syna Václava.
"V době stalinských procesů v roce 1952 byl vášnivým stoupencem socialismu a odpůrcem kapitalismu. Tyto názory si Havel udržel až do nejzralejšího věku a sebe označoval nejen za pouhého socialistu, ale za 'socialistu mravního', protože slovo mravní bylo jeho nejoblíbenějším přívlastkem. StB kontaktovala Havla již kolem roku 1954 a udržovala s ním kontakt po celé trvání socialismu v Čechách," poznamenává.
Všímá si však i Havlových životopisů, v nichž Václav tvrdil, že kvůli svému buržoaznímu původu nemohl studovat. "Faktem je, že byl Havel, na rozdíl od mnoha nadaných lidí, přijat na ČVUT a školu pro nezájem opustil," říká.
Stranou neponechává ani Havlův pobyt ve vězení, kdy byl uvolňován a byly mu například umožňovány schůzky s manželkou. Zúčastnil se prý i soutěže o titul Vzorný pracovník. "Po propuštění z vězení měl Havel klid a bylo mu postupně umožněno stát se neoficiální hlavou opozice, za niž se stále více cítil oprávněn monopolně jednat. Jak probíhala v Rusku perestrojka, komunisté se již několik let chystali na nenásilné předání moci, i když nekompromisní opozičníky drželi stále v šachu. Havel později přiznal, že již několik let před sametovou revolucí ho komunisté kontaktovali," popisuje Guttmann. A popisuje i situaci po 17. 11. 1989, kdy StB prý měla situaci pod kontrolou a Havlovi zajistila vstup na tribunu.
Všechna svědectví podle Guttmanna také potvrzují, že Havel nepromeškal jedinou příležitost na sebe upozornit či prosadit se. I když psal rád o morálce, sám trpěl rozvolněnými mravy. "Beze studu chodil s manželkou svého nepřítomného kamaráda a neloajalitu své manželce žertovně nazýval citovou odstředivostí," popisuje.
"Havlův život v pravdě se zdá absurdnější než všechny jeho absurdní hry dohromady. Zcela absurdním byl obdivovatel hippies, který vedl válku proti civilním obyvatelům spřáteleného státu. Nejabsurdnější však je, že se tomuto filosofovi podařilo častým opakováním slov 'mravnost' a 'pravda' stát se hrdinou a morálním vzorem nejen pro Rudé právo, ale i pro mnoho důvěřivých lidí. Morálním vzorem se stal člověk, který ignoroval kolaboraci své rodiny s nacisty i komunisty a který se handrkoval o peníze," uzavřel nelichotivě Guttmann se slovy, že hrdinou se stal člověk s temnou minulostí.
Co o tomto článku bylo napsáno:
Miroslav Macek: 20. září t.r. publikoval Tomáš Guttmann na Neviditelném psu článek "Morálka Václava Havla a jeho rodiny - doložená fakta o jejich životě jsou málo lichotivá". Článek byl ze serveru za několik hodin stažen, a to s půvabným bolševickým odůvodněním, že "článek je zbytečný, jelikož Havel není pro současnou politiku už významný a řada informací o něm i jeho rodině je už beztak dávno známá". Zdá se, že kráčíme nazpět docela mílovými kroky…


SPD

6. prosince 2016 v 15:12 | Zodiak
Tato stránka se mi už líbí · 4 hod ·
Vážení přátelé, toto jsou informace a stanoviska, ke kterým se prostřednictvím cenzurovaných médií nedostanete. Prosím sdílejte a posílejte dál dnešní usnesení předsednictva SPD!

1.) Hnutí SPD - Tomio Okamura považuje zavedení elektronické evidence tržeb (EET) tak, jak to bylo připraveno ministrem financí Babišem, za krok poškozující zájmy drobných podnikatelů i občanů České republiky. Hnutí SPD od počátku požaduje v případě drobného podnikání aplikaci jednoduché paušální daně, čímž bude zajištěn nejen výběr daní, ale dojde tím zároveň také ke snížení administrativní zátěže pro tyto podnikatele i pro stát. Naopak kroky ministra Babiše se projeví likvidací drobného podnikání především na malých obcích, zdražením služeb a nepřinesou očekáváný přinos do státního rozpočtu. Poslanci hnuti SPD hlasovali proti tomuto zákonu a hnutí SPD bude prosazovat zrušení takto připravené elektronické evidence tržeb.

2.) Podali jsme trestní oznámení pro podezření z falšování předvolebních průzkumů, jelikož se jedná o opakovanou a dlouhodobou záležitost na české politické a mediální scéně. Jak víte, naše hnutí SPD se úspěšně zúčastnilo letošních krajských voleb, kdy jsme uspěli v deseti z třinácti krajů ČR, tedy v drtivé většině krajů. Přitom nám agentury pro průzkum volebních preferencí ve spolupráci s médii jako obvykle dávaly před volbami zcela podvodně kolem 2%. A zcela ostudné manipulace se jako vždy dopouštěla Česká televize, která nás na základě těchto zfalšovaných průzkumů nepozvala do drtivé většiny předvolebních debat, aby lidé o SPD nevěděli.

3.) Hnutí SPD považuje porážku vlasteneckého kandidáta Norberta Hofera v opakovaném 2. kole rakouských prezidentských voleb za výsledek masivní manipulace s voliči, která proběhla díky odložení opakované prezidentské volby. Přes tuto porážku je 47% hlasů Rakušanů obrovským úspěchem vlasteneckého kandidáta, který stejně jako my požaduje přímou demokracii, konec diktátu EU a konec nelegální imigrace. Hnutí SPD bude vždy zásadně proti používání snadno zmanipulovatelného korespondenčního systému ve volbách.

4.) Hnutí SPD - Tomio Okamura považuje výsledky italského referenda za jasný důkaz nespokojenosti Italů s mainstreamovou probruselskou vládou premiéra Renziho. Renzi navrhoval výrazné posílení Poslanecké sněmovny na úkor Senátu a celkovou centralizaci moci v neprospěch regionů. To vše by vedlo ke snadnějšímu prosazení diktátu EU v rámci Itálie, stejně jako ke setrvání probruselského premiéra v čele Itálie. Italové však tuto reformu odmítli. Není pochyb o tom, že budoucí parlamentní volby v Itálii budou znamenat posílení vlasteneckých sil včetně strany Liga Severu, partnerské strany SPD v rámci evropské vlastenecké frakce ENF, kterou vede Marine Le Pen. Úspěch vlasteneckých sil v Itálii může znamenat rázné uzavření přístupu nelegálních imigrantů do Evropy přes italské břehy.

5.) Prosazujeme přímou volbu a odvolatelnost politiků, proto jsme nepodpořili Bohuslava Sobotku a Miroslava Kalouska, kteří chtějí předem určovat, koho si občané smí volit a koho ne! Poslanci našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proto nepodpořili tak zvaný "lex Babiš" stejně jako nepodporujeme pokusy o "lex Zeman" a jiné účelové zákony zkreslující demokratickou volbu voličů. Jde o návrh zákona, který připravil Sobotka společně s Kalouskem, aby tentokrát eliminovali vliv Andreje Babiše v politice. Tito dva pánové se snaží neustále občanům určovat, kdo může v politice působit jako ministr, kladou si podmínky, co může kdo vlastnit - ale v zásadě jde vždy o účelový zákon.
Proti tomuto zákonu nejsme proto, že schvalujeme působení Babiše v české politice - to co předvádí Andrej Babiš je ohavná oligarchizace politiky, ale má své jasné příčiny a jsou jasné jediné možné způsoby, jak s ní politicky bojovat. Příčinou oligarchizace (koncentrace moci v rukou velkopodnikatelů) je rozklad demokracie, za který jsou zodpovědné prohnilé politické strany jako je ČSSD, TOP09, KDU-ČSL, ODS a další. Politicky bojovat s oligarchizací lze pouze přímou demokracií a přímou volbou a odvolatelností politiků a jejich přímou hnotnou zodpovědností - a právě tyto zákony nám Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda zamítla. Vliv Andreje Babiše v politice musí omezit pouze rozhodnutí voličů a nepochybně se tak stane. Jestli dnes připravili Kalousek, Sobotka a další "lex Babiš" a pokouší se protlačit "lex Zeman", tak zítra můžeme čekat třeba "lex SPD" nebo "lex Okamura".

6.) S podporou pana ministra Stropnického (hnutí ANO) míří do Poslanecké sněmovny návrh zákona, který mění Ústavu ČR a umožňuje vládě vyslat do zahraničí české vojáky na dobu až do 60 dnů a to bez souhlasu Parlamentu. Nyní může vláda poslat české vojáky do zahraničí nejvýše na 60 dnů jen omezeně. Dnes Ústava ČR hovoří o plnění závazků z mezinárodních smluv o společné obraně proti napadení, o účasti na mírových operacích podle rozhodnutí mezinárodní organizace za souhlasu přijímajícího státu a o účasti na záchranných pracích při živelních pohromách a průmyslových nebo ekologických haváriích.
Hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura bude hlasovat proti návrhu zákona rušícího tyto podmínky. Nedovolíme vládě, aby nás bez souhlasu Parlamentu zatáhla do ozbrojeného konfliktu v zahraničí.

7.) Hnutí SPD - Tomio Okamura zásadně nesouhlasí s ministrem spravedlnosti za hnutí ANO Robertem Pelikánem, který odmítá uznat vůli občanů města Králíky v Pardubickém kraji, kteří na konci listopadu v místním referendu v obavě o bezpečnost ODMÍTLI výstavbu ženské věznice ve svém městě. To je další neuvěřitelná vládní arogance. Přitom bylo místní referendum na základě žádosti občanů vyhlášeno přímo městem Králíky. A výsledky místního referenda hovoří více než jasně: "ANO" věznici - 219 hlasů a "NE" věznici - 1348 hlasů. Referendum proběhlo dne 25. 11. 2016 podle zákona č. 22/2004 Sb., o místním referendu o otázce: "Souhlasíte s tím, aby v areálu bývalého Dětského výchovného ústavu v Králíkách zřídilo Ministerstvo spravedlnosti ČR ženskou věznici s dohledem?" S možností odpovědi ANO/NE. Výsledek místního referenda z hlediska jeho platnosti posoudilo město Králíky takto: Rozhodnutí v místním referendu JE PLATNÉ, neboť se hlasování zúčastnilo více jak minimálně stanovených 35 % oprávněných osob zapsaných v seznamech oprávněných osob. Podle ustanovení § 48 odst. 2 zákona č. 22/2004 Sb., o místním referendu, je rozhodnutí v místním referendu závazné, hlasovala-li pro ně nadpoloviční většina oprávněných osob, které se místního referenda zúčastnily a alespoň 25 % oprávněných osob zapsaných v seznamech oprávněných osob. Takže rozhodnutí v místním referendu JE ZÁVAZNÉ. Hnutí SPD - Tomio Okamura odmítá toto pohrdání vůlí občanů, které předvádí ministr za hnutí ANO, a žádáme o co největší podporu hnutí SPD v klíčových volbách do Poslanecké sněmovny příští rok v říjnu, abychom mohli změnit politiku v naší republice směrem k demokracii, spravedlnosti, bezpečnosti a prosperitě.