OKAMURA

22. listopadu 2016 v 17:36 | Zodiak
Sobotkova a Babišova vláda odmítá návrh našeho hnutí SPD na přímou volbu a odvolatelnost politiků. Podívejte se na video přímo ze Sněmovny, co jsem řekl premiérovi Sobotkovy. Moje dotazy bohužel ale zůstaly bez jakékoliv jeho odpovědi… Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte.
Vážený pane premiére, prezident republiky označil povolební čachry s hejtmanskými posty jako zradu na voličích. Chápu, že ČSSD nehodlá pustit dotační byznys ze svých rukou a povolební jednání je plně v rukou stran, které mají šanci převálcovat vítěze voleb.
Stávající volební systém prostě nahrává stranickým čachrům a ignoruje přání voličů.
Vloni jsem jménem našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) ve Sněmovně předložil návrh řešení - návrh zákona o přímé volbě a odvolatelnosti politiků, konkrétně starostů, hejtmanů a primátorů, který by vše vyřešil. Vaše vláda však náš návrh zamítla.
Na základě našeho návrhu by se vítězný lídr stal hejtmanem nebo primátorem nebo starostou a byl by zároveň pod přímou kontrolou občanů. Poté, co tento princip přijalo také Slovensko, je Česká republika poslední země v regionu, která nemá přímou volbu a odvolatelnost starostů a hejtmanů - tedy tam, kde mají nějaké hejtmany nebo župany.
Mám pocit, že i české ministerstvo vnitra někdy v dávné minulosti takovou změnu připravovalo. Pane premiére, chápu, že Vy ze zásady žádný sebelepší zákon či myšlenku od nás neschválíte - a už vůbec ne návrhy směřující k demokracii, protože vám nikdy nemůže jít o zájem občana, ale jen o politikaření a vlastní politický prospěch.
Ale můžete mi říct, pokud to tehdy vnitro připravovalo, proč jste změnu volebního systému stopli a případně, proč nepřipravíte návrh vlastního zákona o přímé volbě a odvolatelnosti politiků tak, jako je tomu v mnoha vyspělých státech světa?
Významný britsko-rakouský filozof Karl Raimund Popper se kdysi v minulém století vyjádřil v tom smyslu, že to zásadní v demokracii není to, že mohu někoho zvolit, ale to, že ho mohu odvolat. A já k tomu dodávám tohle - přímá odpovědnost, politika vůči občanovi, odlišuje demokracii od diktatury nebo třeba od stranické oligarchie, která panuje v České republice. Odpovězte mi na rovinu a bez vytáček - Vy sám osobně jste proto, aby byli politici na všech úrovních odvolatelní?
Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů. A jestli se mnou souhlasíte, prosím sdílejte, ať se názory našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dozví co nejvíce lidí.
Mluvte prosím také s našimi staršími spoluobčany, se seniory, vysvětlujte jim názory našeho hnutí SPD, protože starší lidé často nemají internet, a bohužel tak věří prolhaným a zmanipulovaným médiím.
A jestli byste rádi přiložili přímo alespoň malinko ruku k dílu, staňte se našimi členy, je nás více než 10 tisíc a jsme tak jednou z pěti nejpočetnějších stran či hnutí v ČR, elektronický formulář je na http://spd.cz/?lfshow
Musíme se všichni spojit a netříštit síly a čím více nás bude, tím budeme mít větší sílu prosadit naše myšlenky. Náš cíl je jasný - uspět příští rok ve volbách do Poslanecké sněmovny a společně přímo ovlivnit politiku směrem, kterým si my všichni přejeme. Těším se na spolupráci!
Číslo transparentního účtu SPD: 2900839572/2010, budeme rádi za každý příspěvek na naší činnost (uveďte prosím vždy v souladu se zákonem do poznámky vaši adresu trvalého bydliště a datum narození nebo uveďte tyto Vaše údaje na náš mail dary@spd.cz ). Příjmy i výdaje tohoto účtu může každý kdykoliv sledovat zdehttps://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2900839572
A už máme i aplikaci pro mobilní telefony (pro systém Android) - tak do toho, veškerý obsah SPD nyní můžete mít pohodlně po ruce:https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.spd
Jestli souhlasíte s našimi názory nebo je chce jen sledovat, můžete se zaregistrovat na mém YouTube kanálu, kde si lze kdykoliv snadno přehrát všechny moje projevy v Poslanecké sněmovně a také všechny moje aktuální videoblogyhttps://www.youtube.com/channel/UCJjGNjN97BAk85Xb_c7shOQ
Sledujte a registrujte se také na mém účtu na Twitteru https://twitter.com/tomio_cz
A samozřejmě se můžete registrovat i na mém blogu a budu rád, když se také podíváte http://okamura.blog.idnes.cz/
Nebo sledujte také moje webové stránky www.tomio.cz
Vytiskněte si také prosím dostatečné množství našich letáků a rozneste je do schránek ve vašem okolí nebo předejte svým známým a vysvětlete jim, že to je hnutí Tomia Okamury, jelikož mnoho občanů naše hnutí ještě nezná, ale moje jméno znají. Leták si jedním kliknutím stáhněte a vytiskněte zde http://spd.cz/…/2015/06/Let%C3%A1k-SPD-1-ks-na-jednom-A4.pdf
Děkuji, že jste navštívili můj profil a přeji, ať se Vám daří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama