Klausova drzost

28. srpna 2016 v 12:34 | Zodiak

Klaus připravil důchodce o 333 miliard.

Hodnocení uživatelů: / 55
Psal se rok 1993. Tehdejší ministr financí Václav Klaus - později prezident republiky (v neblahé paměti) přišel na "geniální" nápad. Dlouho mu ležel v žaludku fakt, že existoval důchodový fond v celkové výši přes 330 miliard korun -tedy fond pro důchody lidí, kteří celý život pracovali a poctivě si tyto peníze ve státní kase nastřádali, aby na stará kolena měli z čeho žít.To bychom neznali Klause, kdybychom si mysleli, že to nechá jen tak být. Kdepak!

Klaus tento důchodový fond zrušil spojením se státním rozpočtem. Peníze pro důchodce, naráz - jako mávnutím kouzelným proutkem, zmizely…A cesta k jejich vytunelování byla otevřena… Už tu byla rezerva pro různé pokoutníky-lobisty, hochštaplery,tuneláře, tedy budoucí miliardáře tuzemské i zahraniční provenience!

(A také pro "nepřizpůsobivé…")

Milí (nejen) důchodci, když se zahledíme na to, co se děje od doby hadrového puče, vidíme jen stálé zhoršování životních podmínek nás lidí - a naopak stálé zvýhodňování zbohatlické galérky.

A vládnoucí pravicová chunta se už ani nesnaží mluvit o nějakém zlepšení, prostě jen útočí na levicová hnutí, zejména komunisty, "že prý za všechno mohou oni". Přitom za minulého režimu sice nebylo nic moc, ale všichni lidé měli životní jistoty - prostě všem nám bylo nesrovnatelně lépe, i když jsme nebyli v KSČ! A všechno se pro běžné lidi stále zlepšovalo, zatímco teď se vše stále zhoršuje!
Vládní chunta si teď vzala na paškál důchodce a chce z nich vymačkat ještě to málo, co jim zbylo. Snižuje valorizaci důchodů, i když všechno se nehorázně zdražuje. Stejně dopadli i invalidé.Z původního měsíčního příspěvku 2 000.- teď na 3. stupeň invalidity dostávají postižení jen 800.- Kč, což je tedy hodně velké ožebračení…
Prý nejsou peníze…A KDE JE TĚCH 333 MILIARD, co z důchodového fondu ukradla Klauzova vláda v 90 letech ??? Chceme je zpátky! Nezajímá nás, že to oni a jejich kamarádíčkové z kapitálových kruhů rozkradli!
Chceme zpět důchodový fond, na který jsme celý život ukládali peníze!
Ať se na něj složí ti, kteří ho rozkradli!
Neuvažujte o miliardách pro katolické flanďáky, kteří sami by měli splácet mnoho miliard
za to, že po mnoho staletí diskriminovali, konfiskovali majetky a vraždili lidi!
Dejte tyto peníze do důchodového fondu a dalších fondů pro sociální účely!
Stejně vy a vaši velmi bohatí kamarádíčkové půjdete po volbách (nejlépe předčasných) do propadliště dějin!
Ročníky 1989 a výše si to nepamatují, ve školách jim vymazávali mozky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama