Okamura a EU

3. července 2016 v 16:08 | Já
Okamura DetailTomio Okamura: Buď jsou komisaři a europoslanci naprosto dezorientovaní a mentálně retardovaní nebo je někdo ve vyšším zájmu řídí.
Muslimské migranty, kteří proniknou na území České republiky, navrhuje předseda SPD Tomio Okamura zavírat do vězení, krmit je pouze vepřovým a nechat je pracovat pod dohledem ženských bachařek. Jak uvedl v rozhovoru pro Svobodný monitor, to by běžence odradilo od migrace do Evropy. "Pokud sem bude Sobotkova a Babišova vláda migranty vozit a živit, tak to je signál pro další: pojďte do Evropy, bílí otroci se o vás postarají," řekl Okamura.
Rozhovor s předsedou SPD a poslancem Tomio Okamurou
Svobodný monitor: Jak si vysvětlujete aktivity EK, která prosazuje urychlení bezvízového styku EU s Tureckem a další přerozdělovací kvóty na migranty v rámci EU v situaci, kdy Turecko ani nesplnilo všechny podmínky a další povinné kvóty už odmítá dokonce i Německo. Kvóty přitom absolutně nefungují...
Logické vysvětlení tu není - buď jsou komisaři a europoslanci naprosto dezorientovaní a mentálně retardovaní nebo je někdo ve vyšším zájmu řídí. I největší blb přece dnes už snad ví, že problém neřeší léčba následků, ale musíme řešit příčiny. Turecko je jednou z příčin - Turci pomáhali vyvolat válku v Sýrii. Turci financovali, vyzbrojovali a logisticky pomáhali islamistům jak v Sýrii, tak v Iráku. Samozřejmě nebyli sami, bezesporu vše konali za souhlasu a pomoci USA. Bezvízový styk se zemí, která je líhní teroristů a islámských radikálů, je naprosté šílenství.
Prognózy předvídají pokračování migrace do EU, například z Libye a dalších afrických zemí. Jak velké riziko podle vás migrační vlna dnes představuje? Zastaví se? Zesílí? Přijdou migranti ve větším počtu i do Česka?
Vše přece závisí na nás, respektive na vládě - pokud začneme hlídat hranice a přestaneme pouštět nelegály a ty, co proniknou, dáme k soudu a zavřeme do vězení, kde bude k jídlu jen vepřové a práce pod velením bachařek a pak je ihned šupem pošleme domů, tak vám garantuji, že jakmile se to rozkřikne, přestanou Arabové a černí muslimové hledat ráj a kolonii v Evropě. Stačí nulová tolerance a je klid. A právě nulovou toleranci od počátku osamoceně v Parlamentu prosazuji spolu s naším hnutím Svoboda a přímá demokracie. Pokud sem bude Sobotkova a Babišova vláda migranty vozit a živit, což bohužel dělá, tak to je přece signál pro další - pojďte do Evropy, bílí otroci se o vás postarají.
Jaký je pohled vašeho hnutí na Alternativu pro Německo? Václav Klaus ji považuje za jedinou a poslední naději pro Evropu a Německo… Podle posledních informací však preference AfD klesají s tím, jak migrační vlna do Německa oslabuje …
AfD je náš přirozený partner v Německu a její téma není migrace, ale primárně občanská a podnikatelská svoboda a kritika regulací z EU. Ani primárním programem našeho hnutí SPD není migrace, ale demokracie, svoboda a obrana národních a evropských hodnot. Nelegální migrace a vše s tím spojené, tedy kvóty podobné záležitosti tyto hodnoty hrubě porušují.
SPD podporuje zvýšení mezd zdravotníkům i růst penzí. Současně ale kritizujete prohlubování deficitu státního rozpočtu, tedy další zadlužování země. Můžete naznačit, kde byste získal dodatečné prostředky na uvedené zvyšování platů a penzí? Zmiňujete v této souvislosti hmotnou odpovědnost politiků a soudců a z toho plynoucí úspory... Jak by to mohlo stačit?
V prvé řadě říkáme, že stát nemá prodávat lukrativní a ziskové státní firmy, ale naopak je spravovat a ze zisků financovat výdaje - nikoli jen z daní. To je tisíciletý osvědčený model. Bohužel poslední dvě světové války ho pokaždé narušily v tom, že uvalily mimořádné daně na firmy a občany - po válkách se ovšem už stát těchto lehce nabytých příjmů nevzdal.
To platí o kapitalistických zemích. U nás za socialismu až do roku 1990 platil stát důchody a zdravotnictví z příjmů státních podniků. A dnes už víme, že mnoho z nich spravoval lépe než současní kapitalisté - a je jedno, zda to byl Prazdroj, OKD, Zetor, ČZ, JAWA nebo POLDI Kladno.
Zestátněný průmysl přece za vlády komunistů nefungoval, nebyl konkurenceschopný a trpěl všemi myslitelnými neduhy…
Stát, obce, kraje by měly deprivatizovat vybraná přirozeně monopolní odvětví - kanalizace, vodovody, energetické sítě, telekomunikace a z jejich výtěžku by měly nejen dost peněz na všechno, ale občané by i tak měli levnější vodu, odpady nebo telefonování. Podívejte na ziskový státní Budvar - vede si dobře a v konkurenčním prostředí. V případě vodovodů a kanalizace ani konkurence není, nemůžete si vykopat další a další trubky ke svému domu, tohle vůbec soukromým firmám do ruky nepatří. Jak je zabezpečíme proti útoku teroristů? Stačí tableta kyanidu do vodárny a pomře celé město - to je strategické odvětví a dnes už i na Západě uznávají, že privatizace byla chyba. Vše strategické tam deprivatizují.
Rozumím-li dobře, preferujete potlačovat a snižovat daně. A namísto toho příjmy do státního rozpočtu získávat podnikáním státu?
Stát prostě nesmí vybírat jenom daně, protože ho to motivuje je zvedat a tím pak podkopává ekonomiku. Když bude stát sám podnikat, tedy ve strategických odvětvích, bude naopak sám motivovaný, aby tu podnikatelské prostředí bylo co nejlepší. To snad pochopí i malé dítě.
Ovšem je tu mafie zlodějů, která po desetiletí vydělává na tom, že drahé firmy lacino od státu nakupuje a pak mu nekvalitní a laciné služby a produkty draho prodává. To je ten náš slavný český kapitalismus - je to podvod a zlodějna. S normálním podnikáním to moc nesouvisí. Pravda, tady pomáhá jen přímá odpovědnost těch, kdo hospodaří s veřejnými penězi, která je donutí nespolupracovat s podvodníky. Ovšem zákon na přímou osobní a hmotnou odpovědnost vrcholných politiků mi Sobotkova a Babišova vláda zamítla... Proč asi?
Vyzvali jste premiéra Sobotku k odchodu z funkce kvůli kauze OKD, za jejíž privatizaci nese politickou zodpovědnost. I kdyby však premiér odstoupil, dnešní situaci OKD by to přece nevyřešilo a firmu by to nezachránilo… Má tedy nějaký smysl kauzu redukovat na premiéra Sobotku? On přece tu firmu nikdy neřídil a nemohl ani vědět, jaký bude její osud…
Tak v prvé řadě jde o převzetí odpovědnosti. Sobotka spolu se svým spolužákem, Bakalovým právníkem, privatizaci podílů v OKD připravovali a věděli, že od počátku to byl podvod, kdy firmu koupí nastrčená firma a následně ji předá Bakalovi, který bude mít výmluvu pro nedodržení podmínek v případě bytů OKD. Samozřejmě z ocenění OKD vypadly desítky dalších nemovitostí, pozemků a majetku, takže šlo jednoznačně o grandiózní podvod a krádež státního majetku.
Pokud policie a soudy tuto kauzu odsoudí a s ní všechny protagonisty, bude možné žádat o zrušení prodeje a navrácení majetku. Bakala by musel se svými kumpány vrátit desítky miliard, které z firmy vytuneloval. Věřte, že za ty peníze bychom na Ostravsku postavili desítky firem, které by uživily desetitisíce lidí a všechny ty, kterým dnes hrozí ztráta práce a bída kvůli Bakalovi. To nemluvím o tom, že bychom mohli konečně za původní cenu odprodat byty těm, kterým po právu patří - jejich nájemníkům, kterým je stát slíbil.
A dovolte mi podotknutí - říkáte, že Sobotka nemohl vědět, jaký bude osud OKD? No, když prodáváte lacino firmu podvodníkovi a tunelářovi, tak byste alespoň nějaké tušení mít mohl, s gaunery nikoho nic dobrého nečeká.
Vy - stejně jako prezident Zeman - navrhujete zestátnění OKD. Nicméně, tím jen přenesete zodpovědnost a finanční náklady na záchranu firmy a záchranu zaměstnanců na stát, tedy na státní rozpočet. Nedostáváte se tak do rozporu s vlastní snahou nezadlužovat budoucnost, neprohlubovat deficit…?
Zestátnit je přece jedna rovina - ta druhá je zároveň žádat náhradu škody po zlodějích, co OKD vytunelovali. Odhady říkají, že to bylo až 110 miliard korun.
Tvrdíte, že vláda směřuje zemi k totalitě. Přinejmenším připravovanou novelou trestního zákoníku, která má trestat hanobení třídy či životního stylu. Není tento návrh jen důsledek existujícího systému, kdy vláda a parlament mohou legálně uzákoňovat v podstatě cokoliv - tehdy, pokud pro to najdou většinu…? Nemělo by se toto riziko "totalizace společnosti majoritou" řešit systémově? Tedy zajistit napevno, aby stát/vláda/parlament nemohly schvalovat totalitní zákony? Jakou roli podle vás hraje Senát jako "ústavní pojistka"?
Senát je v rukou Sobotkovy ČSSD, takže je jen pojistkou pro mocenské hrátky pana Sobotky a Dienstbiera.
Novela zmíněného paragrafu trestního zákoníku je špatná proto, že řeší totalitním způsobem něco, co by v demokracii měl řešit občanskoprávní soud. Jestliže kohokoli někdo dehonestuje, vzbuzuje proti někomu nenávist, tak tady má fungovat justice a toho, kdo lže, nebo bez důvodu uráží či zesměšňuje, má potrestat.
A to ať je to kdokoli. Jak víme, obětí takového veřejného podněcování k nenávisti je například prezident - cíleně je pomlouvaný, zesměšňovaný a výsledkem je, že lektorky pak učí házet malé děti na obrázky prezidenta hlínu, což se událo například minulý týden.Ta nenávist je reálná a já říkám ano, pojďme s tím něco dělat, ale stačí zreformovat justici a změnit některé zákony tak, aby fungoval systém - nikoli dát do trestního paragrafu, že za hanobení gayů půjdete sedět.
Takže stačí jen reformovat justici…? Ale jak?
V případě, že nefunguje justice, že je zmanipulovaná, pak naopak hrozí, že takové paragrafy ještě zhorší postavení některých skupin a budou klackem na ty, kdo se pokusí o svobodnou kritiku. Například soudci budou podle tohoto zákona společenská třída, a když začnu veřejně hlásat, že páchají justiční omyly, že mezi nimi jsou zločinci a že je třeba s tím něco dělat, tak to bude důvod mě stíhat. A jestliže mě budou soudit kritizovaní soudci, pak budiž mi nebe milostivo.
Proto od počátku již více než deset let nabízím systémové řešení pro Českou republiku, které je dlouhodobě vyzkoušené v nejvyspělejších zemích světa typu Švýcarska. Jsou to změny směrem k systému přímé demokracie, tedy zavedení širokého referenda, přímé volby a odvolatelnosti politiků a uzákonění osobní, hmotné a trestní odpovědnosti politiků a soudců, přičemž prosazuji, aby měli soudci časově omezený mandát na pět let, který by pak obhajovali.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama