Mnichov, pět let po Norsku.

23. července 2016 v 15:53 | Zodiak
Každý, kdo si v pátek večer pustil televizní zpravodajství na ČT24, musel být v šoku. Tentokrát však ne jako obvykle z toho, co tato stanice nevysílala, ale co vysílala - živé záběry z Mnichova, kde zrovna probíhal teroristický útok a následné masivní policejní manévry.
Divák měl možnost vidět, kterak po bavorské metropoli zběsile jezdí stovky policejních aut, záchranky, hasičské autobusy, nad městem létají vrtulníky a policisté v panice pobíhají sem a tam a zbraněmi míří na kolemjdoucí.
Zřejmě byli informováni lépe než televizní diváci, kterým se nazelenalý a nervózní policejní mluvčí Marcus de Gloria Martins snažil vysvětlit, že o útoku ví jen to, že při něm zřejmě zahynulo šest lidí.
Jenže zároveň úpěnlivě žádal lidi, ať v žádném případě nenatáčejí videa z místa činů a nepíšou na sociální sítě žádné informace o pravém stavu věcí, aby "nepomáhali útočníkům". Jelikož se ale údaje od svědků událostí značně rozcházely se zprávami od policie a médií, tak, jak je to nejen v Německu zcela běžné, nabízí se spíš otázka, zda tato výzva nepřišla spíše kvůli tomu, aby nebylo poznat, že je situace vážnější a policie a média mají pouze úkol veřejnost uklidnit tím, že to trochu "zaobalí". I policejní zdroj zprvu uváděl, že jde o něco "velkého", až pak se to celé výrazně "zmenšilo".
Svědkové událostí hovořili o desítkách mrtvých, střelbě v různých částech města a vícero útočnících. Výsledek? Oficiálně je mrtvých deset a útočníkem osmnáctiletý student původem z Íránu, který spáchal po útoku sebevraždu, a, jak už bývá tradicí, léčil se na psychiatrii a bral antidepresiva. Šéf bavorské policie samozřejmě ještě dodal, že útok nesouvisí s otázkou uprchlictví. Problém je, že této pohádce odporují jak televizní záběry a videa svědků, tak dřívější prohlášení úřadů a policistů a hlavně to, co prováděli policisté v ulicích. To by hoch musel být superman, ne šílenec, aby to všechno stihl.
Vyvstává zde i celá řada dalších otázek, které tuto verzi přinejmenším problematizují. Proč bylo evakuováno celé hlavní nádraží, přičemž nikdo nevěděl proč? Zataženy byly dle českého novináře, jenž byl na místě, rolety a nebylo ani vidět dovnitř. Proč byla zastavena celá veřejná doprava v Mnichově a zakázán vjezd vozů do města? Proč byly povolány posily z dalších spolkových zemí, a dokonce z Rakouska? Pokud byl útočník jeden a byl na útěku, jak tvrdili policisté, proč jich stovky zoufale pobíhaly kolem obchoďáku a nevpadli dovnitř?
Jedno video kolemjdoucího zachycuje střelce před restaurací McDonald´s, který chladnokrevně pálí do davu a připomíná spíš vojáka či cvičeného zabijáka. Další video zachycuje útočníka na střeše nákupního centra. Jak to všechno zvládl, aniž by ho nikdo z těch tisícovek policistů nechytil? A jak mohl střílet i v jiných částech Mnichova?
Ať tak či onak, již delší dobu víme, že policie a úřady mají za úkol neinformovat o pravém stavu věcí v Německu. To je jisté minimálně od Silvestra, kdy se snažily ututlat hromadné sexuální útoky imigrantů na ženy. Řadoví policisté přiznávali, že nesmějí o zločinech migrantů pod pohrůžkou trestů informovat. A nezachránil to včera ani mnichovský policejní prezident Hubertus Andrä, který řekl: "Tento brutální a smutný případ nedává podnět k tomu, abychom se cítili méně bezpeční." Tomu nemůže věřit snad ani Angela Merkelová.
Rabování, přepadení a znásilnění jsou v Německu na denním pořádku, jen se o tom nemluví v celostátních médiích, v omezené míře pouze v regionálních. Jak zaznělo v pátečním vysílání ČT24, z 1 200 000 loňských přistěhovalců pracuje 30 000, což je už slušná "humanitární" katastrofa. Šifra pořídila v novém čísle, které právě vyšlo, z Německa exkluzivní reportáž s názvem Islámská republika Německo?, kde si můžete přečíst, co si o všem myslí lidé, kterých se na názor dosud nikdo neptal - řadoví Němci.
Vzhledem k probíhající cenzuře je každopádně třeba počítat s tím, že realita je horší, než se uvádí, abychom pak nebyli zbytečně překvapeni. Mně včera stačilo pár hodin sledovat vyděšené německé policisty…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama