Svoboda podle čssd, ano a kdučsl

31. května 2016 v 15:34 | Převzato

Poslanecká sněmovna schválila cenzuru internetu v Česku!

13. 4. 2016 | David Ježek | Novinky, Právo
Černý den pro svobodu, demokracii a přístup k informacím je tady. Poslanecká sněmovna schválila vládní návrh loterijního zákona včetně pravomoci cenzurovat přístup k webovým stránkám. Pokud projde přes senát a prezidenta, zařadí se Česko po bok zemí jako Čína.
reklama
Se zákonem v případě jeho průchodu i skrze další dvě instance dostane Ministerstvo financí nástroj pro cenzurování internetu v ČR. Stačí jeho pouhé zařazení na "seznam nepovolených Internetových her". O věci nebude rozhodovat soud, věc v zákoně, jak byl schválen, je, takže neprošly ani žádné pozměňující návrhy, které by tento prvek ze zákona vyřadily.
Předseda Pirátů Ivan Bartoš k tomu dodává: "Dnešek je černý den pro svobodu Internetu v České republice. Pokusíme se toto rozhodnutí zvrátit v senátu a pokud se to nepodaří, uděláme, co budeme moci, aby cenzurní paragrafy zrušil Ústavní soud. Cenzura je nepřípustná.".
Pokud vás zajímá, jak se dnes ve sněmovně hlasovalo, tak přehled je k dispozici na oficiálním webu. A nyní si ještě povězme o tom, jak jsou všichni naši poslanci úžasní a skvělí lidé, pan ministr financí taktéž, pan předseda vlády taktéž a stejně tak jsou báječní a úžasní všichni lidé pracující na Ministerstvu financí.Nechceme přece, aby se Deep in IT dostalo jednoho dne na cenzurní listinu Ministerstva financí ;-).
V případě, že se vám mechanismus cenzury internetu, který nevyžaduje schválení soudem nelíbí, kontaktujte svého senátora. Ten je jedním z 81 pánů (no, vlastně pak je tu ještě 82. pán), kteří mohou tuto věc zarazit.
Jinak spolu s návrhem Zákona o hazardních hrách byly schváleny i všechny další související změny a předpisy, týkající se mimo jiné danění hazardu.
Tagy:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama