Program živnostníků

27. května 2016 v 14:37 | Převzato
ážené dámy a Vážení pánové,
naši předchůdci z Československé strany živnostensko - obchodnické středostavovské v letech 1918 - 1938 byli stejně jako Strana soukromníků České republiky stavovskou politickou stranou, která se snažila prostřednictvím svých zvolených zástupců v obcích, městech, župách, Senátu, Parlamentu a od roku 1929 i v československé vládě politicky zastupovat a důrazně hájit zájmy živnostníků, majitelů malých a středních firem, jejich rodin a také u soukromníků pracujících zaměstnanců. V době největšího rozkvětu po volbách 1935 měli stavové 2 ministry, 16 poslanců, 6 senátorů, bezpočet zastupitelů v obcích, městech, župách, od roku 1923 měli 3. místostarostu na magistrátu hl. města Prahy, od roku 1927 vždy jednoho z místopředsedů v Senátu nebo Parlamentu a cca 170 000 členů, platících. (Agrarníci, ČSSD, Lidovci a strana Sudetských Němců měli členů násobně více). Naši stavovskou předchůdkyni v parlamentních volbách 1935 volilo cca 570 000 spoluobčanů. V roce 1920 "pouze" 123 000 spoluobčanů, ale i to stačilo na 6 poslanců. Naši političtí stavovští předchůdci se navíc snažili svým členům pomáhat i prakticky. Pro děti svých členů zbudovali ozdravovnu a letní tábor v Želených horách, založili fond pro pomoc členům v přechodné krizi, prostřednictvím fungujících komisí strany pomáhali svým členům v různých oblastech života, měli roviny z celorepublikovým dosahem a velmi tvrdojíšně propojovali své členy obchodně. Mj., vila, ve které byla ozdravovna, dodnes stojí, od roku 1939 do roku 1945 byla ozdravovnou pro Hitlerjugend, po válce se v ní střídaly různé organizace zřízené bolševikem a po roce 1989 se stala "putovním" majetkem. Část letního tábora je také v provozu a využívají ho pražské vysoké školy. Byl jsem se v Železných horách podívat. Strana soukromníků České republiky má momentálně 1 senátora, 1 krajského zastupitele, 1 starostu v Klášterci nad Ohří, 4 místostarosty v Holicích, Ivančicích, Žluticích a Nejdku u Karlových Varů a necelých 30 zastupitelů v obcích a městech. Věříme ale, že naše statistika se prudce zlepší už po volbách na podzim 2016 a 2017. Za 1. republiky to soukromníkům také trvalo, než pochopili, že je nutné, volit své lidi a ne své katy.
Vážené dámy a Vážení pánové,
ve všech krajích České republiky začíná naše předvolební kampaň pro krajské a senátní volby, které budou 7. a 8. října 2016. Někde už jedeme naplno, někde se budíme, ale jdeme na to. Při desítkách osobních setkání se naši kandidáti dozvídají hlavně od živnostníků a malých podnikatelů to, že mají velký strach z toho, co tato levicová sebranka, tedy vláda, na nás chystá a říkají: Neutáhneme to, zlikvidují nás. Velké množství lidí už končí a v lepším případě přerušují podnikání. Mnohdy lidé, kteří podnikají 10, 20 i více let. Smutek, bolest a mnohdy i rodinné tragédie. Tyto situace a pocity levicový proletariát a velkopodnikatelé, tedy ti, co dnes ovládají vládu a parlament, neznají. Dalším poznáním meetingů je to, že poměrně mnoho OSVČ, živnostníků a podnikatelů přiznává, že v roce 2013 volila Babišovo ANO. Jejich hlasy už nikdy nedostane a slova, která to doprovázejí, nejdou publikovat. Převážně souhlasí s naší koalicí se Svobodnými. Chápou, že je nutné udělat vše pro úspěch ve volbách, chápou, že je to politický pokus, jak oslabit tu levicovou likvidační lavinu. Dovolte na závěr pár informací z předvolebních krajů těchto dnů. Krajské volby: v Pardubickém, Zlínském, Středočeském, Jihomoravském, Karlovarském, Královehradeckém a Ústeckém kraji, tedy v 7 krajích ze 13 jdeme v rovnocenné koalici Svobodní a Soukromníci. Možná po zítřejším jednání přibude ještě kraj Liberecký. V Jihočeském kraji staví kandidátku Strana soukromníků České republiky s podporou Ženy živnostnice 2014. V Olomouckém, Moravskoslezském a v Kraji Vysočina jdeme sami pod naší značkou. V Plzeňském kraji budeme pravděpodobně součástí čtyřkoalice Patrioti, Nezávislí starostové, Svobodní a Soukromníci. V některých krajích už fungují, v některých budou spuštěny webové stránky (www.spolecne2016.cz a proklik na kraj) a také Facebook. Senátní volby: pod značkou Strana soukromníků České republiky budou kandidovat pánové Jan Koukal - Praha 11 a 15, Bedřich Danda - Praha 6, Felix Antonín Slováček - Praha 10, Ivo Barteček - Olomouc, Jozef Regec - Blansko, Pavel Havlíček - Plzeň, Petr Novotný - Pardubice (pouhá shoda jmen se známým bavičem). Pan Milan Vodička bude kandidovat v obvodu Kutná Hora za koalici Svobodní/Soukromníci/ODS. Pan Jiří Žák bude kandidovat v obvodu Bruntál za koalici ODS/Soukromníci.
V senátních obvodech Beroun, Mělník, Jihlava a Český Krumlov budeme podporovat stávající senátory Oberfalzera, Vrecionovou, Vystrčila a Jirsu, všichni ODS. Nezklamali a věříme, že i nadále budou naši spojenci v zatím levicovém senátu. Vážení, buďme pracovití a budeme úspěšní. Povolební slzy těch, co nic nedělali, nemají žádnou hodnotu.
Přece nejsme horší, než naši dědové a otcové z let 1. republiky. Oni měli pouze výhodu v tom, že Habsburkové nenarušili za 398 let své vlády myšlení lidí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku ani 1% proti tomu, co dokázal prašivý bolševik za 41 roků.
S veškerou úctou
Petr Bajer, předseda SsČR
Rudolf Baránek 1.místopředseda SsČR
V rámci momentálních možností se i Strana soukromníků České republiky snaží svým členům pomáhat i jinak, než organizováním politických záležitostí. Se značnou hrdostí si Vám dovoluji oznámit, že Rozšířené předsednictvo SsČR pod vedením předsedy Petra Bajera mj. odsouhlasilo:
1) Bezplatné právní poradenství pro své členy: Toto poradenství bude od 1.6. 2016
poskytovat Advokátní kancelář Mgr. Martina Krtila
(Za Poříčskou branou 4, 186 00 Praha 8, tel: 777 336 106, email: akkrtil@volny.cz)
50 m od stanice metra Florenc
100 m od autobusového nádraží Florenc
200 m od vlakového nádraží Praha - Střed
Dovolte citovat z dohody s advokátem. Podle toho poznáte, v jakém rozsahu budou právní služby zdarma poskytovány.
"Právní zastoupení bude obsahovat drobné právní služby, konzultace, poradenství v oblasti práva a daní, poskytování jednoduchých vzorů a smluv, vyjma konkrétního sepsání a zastupování před soudy. Toto však nevylučuje případné zastupování nad rámec této smlouvy po předchozí dohodě. Právní služby budou poskytovány členům Strany soukromníků České republiky, když poskytnutí služby bude předcházet předchozí emailové potvrzení ze sekretariátu strany, že se jedná o člena strany, pokud advokátovi nebude z předchozích vztahů či jednání toto zřejmé". Po 3 měsících tuto službu vyhodnotíme. Přemýšlíme také, aby se tato možnost vztahovala na naše zaregistrované sympatizanty. Uvidíme po 3 měsících. Velmi nás zajímá Váš názor. Myslíme si, že hlavně pro živnostníky, OSVČ a drobné podnikatele bude mít tato možnost svou hodnotu.
2) Levnější elektřina a plyn pro naše členy a sympatizanty. Jedná se o možnost jak pro firmy,
tak i pro domácnosti našich členů a sympatizantů. Tuto nabídku už využilo několik desítek našich členů a jsou spokojeni. Veškeré informace Vám podá a v případě zájmu pomůže: Pan Vlastislav Filka, člen vedení strany za Jihomoravský kraj, tel: 602 739 140, email: filka@soukromnici.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama